• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzijos bendrovė "Auchan", esanti tarp pasaulio mažmeninės prekybos lyderių, galutinai apsisprendė palikti JAV teritoriją ir persiorientuoti į Rytų Europos, Rusijos ir Kinijos rinkas.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pažymima oficialiame bendrovės pranešime spaudai, du paskutiniai "Auchan" prekybos centrai, esantys Teksaso valstijos Hiustono mieste, bus uždaryti per ateinančius tris mėnesius, taip pat bus atleisti 730 centrų darbuotojų. Darbo užmokestis ir draudimas jiems bus mokamas dar du mėnesius po atleidimo.

REKLAMA

Tinklo vadovybė neketina toliau kovoti su JAV prekybos bendrovėmis. Pastaruosius dvejus metus šie prekybos centrai buvo nuostolingi.

Skirtingai nuo analogiško profilio JAV bendrovių, "Auchan" iki šiol lieka privačiose rankose. 83,78 proc. "Auchan Group" akcijų priklauso 350 akcininkų, įeinančių į "šeimos-steigėjos" Mulliez (Miuljė) grupę ("Auchan" steigėjas Gerard’as Mulliez (Žeraras Miuljė) šiuo metu vadovauja bendrovės stebėtojų tarybai), o likusius 16,22 procento akcijų valdo bendrovės darbuotojai, kuriuos vienija susivienijimai "Valauchan" ir "Valauchan International".

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu "Auchan" valdo 281 hipercentrą ir 573 prekybos centrus 13 pasaulio valstybių. 2001 metais grupės apyvarta sudarė 35,2 milijardo eurų.

Grupės Paryžiaus būstinė skelbia, jog bendrovė keičia strateginę orientaciją į Rytų Europos, Rusijos ir Kinijos rinkas. Pagal pagrindinį plėtros planą, "Auchan Group" iki 2004 metų kasmet atidarys po 50 hipercentrų, o per ateinančius penkerius metus ketina padidinti savo apyvartą dukart.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų