• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar Lietuva - teisinė valstybė?

Jau gilioje senovėje filosofai diskutavo, ar pasaulyje yra viena tiesa. Vieni įrodinėjo vienaip, kiti - kitaip. Šia tema ir šiais laikais pasitaiko diskusijų. Įvairūs visuomenės atstovai vertina savaip. Pavyzdžiui, teisėsaugininkai vienaip, o nusikaltėliai - kitaip. Ir vis dėlto net ir Temidė ligi šiol akių neatsiriša ir negali teisingai pasverti. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę buvo paskelbta, kad Lietuva yra teisinė valstybė. Tačiau panagrinėkime keletą pavyzdžių (iš daugelio) ir juos sugretinkime.

REKLAMA
REKLAMA

R. Paksas, atsidėkodamas J. Borisovui už finansinę paramą rinkimuose, suteikė jam Lietuvos pilietybę. Konstitucinis Teismas pripažino, kad pilietybė suteikta neteisėtai, ir ji buvo atimta.

REKLAMA

R. Paksas būdamas premjeru pasirašė sumažinti dirbantiems pensininkams pensijas. Jos buvo sumažintos. Konstitucinis Teismas pripažino, kad tai buvo padaryta netiesingai. Tačiau nuskriaustiesiems pensininkams pinigai ligi šiol negrąžinti. Net ir teismas nė vienam pinigų nenutarė grąžinti. Kur čia teisybė?

REKLAMA
REKLAMA

Įkūrus privačių antstolių tarnybą, ji nėrėsi iš kailio ieškodama skolos už įvairias paslaugas ir baudas. Pavyzdžiui, nusižengusiam vairuotojui, net laiku susimokėjusiam baudą, gali iškilti problemų. Jeigu įmokos gavėjas kreipiasi į antstolių biurą, kad negavo įmokos, ir prašys išieškoti, antstoliai nurašys nuo mokėtojo sąskaitos banke baudą ir dar priedą už savo darbą. Išsiaiškinus nesusipratimą mokėtojo pinigai grąžinami, bet antstoliai už savo darbą "užmokestį" pasilieka, nors tą "darbą" užsakė ne baudos mokėtojas, o gavėjas - užsakovas. Ar tai teisėta?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

K. Pūko įsteigta Lietuvos muzikos industrijos asociacija (LMIA) ir jų inspektoriai tikrina ir konfiskuoja įtartiną nelegalią smulkiųjų prekeivių pardavinėjamą produkciją. Vis dažniau tikrina ne LATGA (Lietuvos autorinių teisių gynimo asociacijos agentūra), o LMIA. Tvirtinama, kad LMIA inspektoriai neva savarankiškai, net nelydimi policijos, apžiūri prekyvietes, jose atlieka tikras kratas ir išsiveža produkciją. Advokatas J. Leikauskas žino faktų apie kai kuriuos LMIA inspektorių savavališkus veiksmus. Net yra vaizdo įrašai. Teismuose pavyko įrodyti, jog įrašai buvo pirkti ir platinti legaliai. Tačiau net ir nutraukus bylą prekybininkas savo turto neatgavo. Teisybė bejėgė...

REKLAMA

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, 48 straipsnyje, rašoma, kad priverstinis darbas draudžiamas. Miesto tarybos sprendimas įpareigoja savininkus valyti dalį šaligatvių ir gatvės nemokamai. Tai gali būti vadinama priverstiniu darbu. Dėl įvairių priežasčių neatlikusiesiems to darbo skiriama baudos. Savivaldybė savivaliauja bausdama gyventojus. Miesto tarybos narys B. Kučinskas tam prieštarauja ir mano, kad tai teisinga. Tam kaip palyginimą pateikia net Lietuvos okupacijos metus. Gaila, kad net tarybos nariai nežino Lietuvos Konstitucijos. O kaip teisybė?

REKLAMA

Valstybės sienų apsaugos tarnybos (VSAT) vadovas stambius kontrabandininkus įsako praleisti be eilės (tikriausiai ir netikrintus), o smulkiesiems tokių teisių nesuteikia. Tai kuriuo atveju teisybė?

Laiku nesumokėjusiesiems mokesčių priskaičiuojami delspinigiai net nesidomint priežastimis, dėl ko, o tam pačiam darbuotojui dėl neišmokėto atlyginimo už 1-2 mėnesius delspinigių neišmokama. Tai kur čia ta teisybė?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikriausiai net pats prezidentas R. Paksas suabejojo teisybės buvimu Lietuvoje, nes sau ginti pasirinko ne tuos advokatus, kurie stengiasi išsiaiškinti teisybę, bet atvirkščiai, tokius, kurie sėkmingai apgynė nusikaltėlius.

Tad spręskite patys, ar Lietuva - jau teisinė valstybė.

Valentinas Randis, Kaunas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų