"Ar galima prostatitą išsigydyti fizioterapinėmis priemonėmis?" - klausia Ovidijus O. iš Kauno.
Tai tik viena iš kompleksinio gydymo dalių. Paprastai gydytojas skiria antibiotikus, rekomenduoja mitybą, masažą (prostatos) ir pan. Jums derėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.
Keletas patarimų, kad sumažintumėte riziką susirgti prostatitu:
venkite aštrių prieskonių;
mažiau mėsos, daugiau daržovių;
nesėskite ant šaltų akmenų, ar suolų - ypač, jei esate šlapi;
nesėdėkite ilgai prie vairo. Laikas nuo laiko stenkitės pasimankštinti;
nevažinėkite dviračiu, šią sporto šaką pakeiskite kita;
jei kilo noras šlapintis - nekentėkite, o tuoj pat eikite į tualetą.
Gyvsidabris - nuodingas
"Namuose sudaužiau termometrą. Gyvsidabrio lašelius surinkome, bet gal ir ne visus. Dabar rašo, kad jis labai kenksmingas. Kaip yra iš tikrųjų ir kaip elgtis sudaužius termometrą"? - klausia Julija K. iš Šakių.
Gyvsidabris - labai nuodingas. Jis sukelia ligą, kuri pradžioje pasireiškia nuovargiu, svaiguliu, raumenų skausmu. Jei ilgai kvėpuojama gyvsidabrio garais, gali pradėti pykinti, kristi svoris, sutrinka skrandžio veikla bei skydliaukės funkcija. Todėl, jei įtariate, kad liko keli lašeliai gyvsidabrio, vaikus išvežkite kitur, o patys nuodugniai išvalykite butą.
Gyvsidabrį geriausia susiurbti švirkštu arba gumine kriauše (ta, kuria statome klizmą) ir atiduoti specialistams sunaikinti.
Kaip atgaivinti plaukus?
"Pastebėjau, kad po žiemos plaukuose atsirado daug žilų sruogų, jie prarado blizgesį, ėmė gausiai slinkti. Ką daryti? Ar įmanoma atgaivinti spalvą jų nedažant? Kaip sustabdyti plaukų slinkimą?" - klausia O. Jonušienė iš Rokiškio.
Jūsų plaukai signalizuoja apie mikroelementų trūkumą organizme. Jūsų racione mažai cinko, vario, tirozino aminorūgščių bei B grupės vitaminų (ypač B1 ir B5).
Plaukų spalvą padedantį atgaivinti tiroziną gausite valgydamos bananus, avokadą, saulėgrąžas, migdolus, augalinį aliejų. Įtraukusį į kasdienį racioną šiuos produktus, pagerės ne tik plaukų spalva, bet ir nuotaika, miegas.
Žinoma, kad per parą suvalgius apie 600 gramų įvairių vaisių ir daržovių (nesvarbu kokių - šviežių, virtų ar keptų) jūs gausite reikiamą kiekį vitaminų. Neapsiribokite tik bulvėmis ir morkomis. Vartokite daugiau kopūstų, svogūnų, česnakų, įvairių salotų lapų, ridikų, pupų.
Vaisiai tinka visi - priklausomai nuo sezono: ką auginate darže ir sode, o dabar - ką laikote rūsyje arba įperkate parduotuvėje ar turguje.
Nepamirškite (kad ir labai nemėgstate) nors retkarčiais suvalgyti patiekalą iš kepenų ar inkstų.
Atsiradus žiliems plaukams, dažniau valgykite žuvį (ypač tinka tunas ir otas), krevetes, kalmarus, pieno produktus (sūrį, varškę).
Prieš trinkdamos galvą, plaukus ištepkite augaliniu aliejumi (ypač gerai alyvuogių, bet galima ir kitokiu), apriškite storu rankšluosčiu, palaikykite 10-15 minučių ir plaukite.