Sėkmės tryliktajai Vyriausybei!
Jau pradėjo dirbti tryliktoji Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Buvo kruopščiai renkamos asmenybės į ministrų postus. Manau, kad, nepaisant magiškojo velnio tuzino, Lietuvos aukščiausioji valdžia yra labiausiai vykusi nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Valstybės vairas pateko į patikimų, turinčių didelę patirtį politikoje, rankas. V. Adamkus antrą kadenciją išrinktas prezidentu, A. Paulauskas - taip pat. A. Brazauskas vieną kadenciją buvo prezidentu, antrą kadenciją - premjeru. Tai daug ką reiškia. Jų veikla teigiamai įvertinta visuomenės. Nepriklausomai nuo simpatijų ir antipatijų, tenka pripažinti, kad A. Brazauskas sugebėjo vadovauti Vyriausybei. Tačiau visi politikai turi ideologinių priešų. Net ir popiežius turi priešų. Buvo pasikėsinta į jį.
Todėl nenuostabu, kad kai kam nepatiko A. Brazausko pasiryžimas vadovauti tryliktajai Vyriausybei. Ir jie nepagailėjo kritikos vis primindami, kad jis prieš daug metų buvo pirmasis Lietuvos CK Komunistų partijos sekretorius. Dešinieji niekaip nenori jam atleisti už buvusią priklausomybę TSKP. Tačiau jie užmiršta jo nuopelnus atkuriant Lietuvos nepriklausomybę. Užmiršta, kad jo pastangomis buvo atskirta LKP nuo TSKP. Juk be pasinaudojimo šia galimybe Lietuvai nebūtų pavykę išsikovoti nepriklausomybės. Dar Stalino paklausus, ar gali respublikos išstoti iš Tarybų Sąjungos, tas atsakė: "Gali, bet kad jos neišstotų, yra Komunistų partija". Prisimename didvyrišką Lietuvos partizanų kovą, kuri tęsėsi daug metų, žuvo dešimtys tūkstančių patriotų. Bet ginklu lietuviai neišsikovojo pergalės. Štai taip.
O Vilniaus katedros grąžinimas tikintiesiems? Taip pat jo nuopelnas.
Kai kas jam, kaip CK sekretoriui, primeta aktyvų talkininkavimą okupantams. Bet turbūt mažai kas žino, kad dideliuose miestuose "sąjunginėse" respublikose visa valdžia buvo antrųjų sekretorių rankose, kuriuos skirdavo Maskva. Dauguma jų nemokėjo net lietuviškai kalbėti. Tai buvo Maskvos emisarai.
Nepatinka ir kairės pakraipos vyresniems "partiniams broliams", Maskvos statytiniams, kadangi atsiskyrus partijai dauguma neteko įtakingų pareigų. Tai štai kaip.
Ideologiniai priešai priekaištavo, kad A. Brazauskas pasiryžęs užimti premjero postą, kad socialdemokratai nori paimti valdžią. Tačiau taip nėra ir nebus, kad Lietuvoje kuri nors viena iš daugelio partijų paimtų valdžią. O dauguma reikalinga tam, kad būtų įgyvendinta partijos programa ir išpildyti pažadai Lietuvos žmonėms.
Socialdemokratams priekaištavo, kad pensijų padidinimas 2004 metais yra "priešrinkiminis triukas". Bet matome, kad tai netiesa. Vyriausybė numačiusi padidinti pensijas dar ir 2005 metais. Tai koks čia triukas? Tai nuoseklus socialdemokratų koalicijos programos įgyvendinimas.
Tad sėkmės tryliktajai Vyriausybei!
Valentinas RANDIS