Dažnai girdime įvairią statistiką apie skyrybų dažnumą, skaitome straipsnius apie tai, kaip byra šeimos. Natūralu, kad žmonėms ilgą laiką esant kartu jausmai ima blėsti. Poros susiduria su daugybe iššūkių, kompromisų ir šeimyninių rūpesčių, kurie užgožia dviejų žmonių draugystę. Portalas Balsas.lt paklausė Lietuvos garsenybių, sėkmingai sukūrusių šeimas, koks yra gražių santykių receptas.

Edita Mildažytė (Fotodiena.lt/Rokas Medonis) (nuotr. Balsas.lt)

Edita Mildažytė (Fotodiena.lt/Rokas Medonis) (nuotr. Balsas.lt)

J. Smoriginas: santykius griauna pinigai ir dvasingumo trūkumas

Choreografas, baleto šokėjas ir „Vilniaus baleto“ meno vadovas Jurijus Smoriginas, mano, kad santykius naikina šiuolaikinių žmonių per didelis dėmesys pinigams ir dvasingumo trūkumas.

REKLAMA

Anot choreografo, dabar žmonės bando kuo greičiau atsistoti ant kojų: baigti mokslus, rasti gerą darbą, nusipirkti butą, tokiomis problemomis užgoždami gražiausią jausmą – meilę.

„Didžiausia šio laikmečio bėda, kad žmonės užmiršo, ką reiškia būti svajotojais. Reikia svajoti, ilgėtis nepasiekiamų dalykų, bet ne materialių, nes materialūs dalykai suskaldo dviejų žmonių meilę. Reikia matyti pasaulį gražiai: svajoti kur nuvažiuosite, ką drauge padarysite, kiek vaikų turėsite, kaip kažkada gyvensite", – sakė J. Smoriginas.

Šokių ekspertas teigė, kad mylėti dvasingai yra „skaniau“ nei fiziškai: „Dvasingumas gimdo romantiškumą, o romantiškumas augina sparnus. Jaunystėje turi būti mažiau realumo po kojomis. Geriau, kai jauni žmonės gyvena nerealiame pasaulyje. Žmonės, kurie per anksti atsistoja ant žemės ima senti didesniu pagreičiu. Jaunystės žavesys greitai nutraukiamas ir pakeičiamas realumu ir buitimi, kas griauna santykius", – mano nuolatinis šokių projektų komisijos narys.

J. Smoriginas, kuris jau beveik 40 metų yra drauge su savo žmona, pasakojo, kad vis dar nepamiršta pasvajoti, tačiau dabar kai jau gali sau daugiau leisti finansiškai, kartais su šiluma ir džiaugsmu prisimena tuos laikus, kai pinigų neturėjo: „Tada su žmona svajodavome, kad nuvažiuosime į Paryžių, kad padarysime tą ar aną. Kokie puikūs laikai tada buvo. Apskritai, fantazija yra turtingesnė nei realybė“, – prisiminimais dalinosi choreografas.

„Pinigai yra pats didžiausias žmonių santykių griovėjas. Nereikia leisti pinigams valdyti meilės. Dabar ima daryti karjerą, pasiima paskolą, užsikrauna daugybę rūpesčių, tai žmones užvaldo ir jie pamiršta dvasingai mylėti savo antrąją pusę“, – mąstė J. Smoriginas.

REKLAMA

Jurijus Smoriginas (Fotodiena.lt/R. Riabovo nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)Jurijus Smoriginas (Fotodiena.lt/R. Riabovo nuotr.)

Edita Mildažytė: gyventi kartu, turi norėti abu

Laidos „Bėdų turgus“ vedėja ir labdaros fondo įkūrėja Edita Mildažytė mano, kad norint, jog santykiai būtų tvirti juos reikia statyti. O jeigu statyti nustoji, jie dingsta. Moteris pateikė, atrodytų, paprastą gerų santykių receptą: „Kad žmonės gyventų kartu, turi norėti abu, o kad negyventų – užtenka, kad vienas nenorėtų“, – sakė ji.

Tačiau ,„Bėdų turgaus“ šeimininkė, kuri su savo vyru kartu jau daugiau nei 16 metų, visgi teigia, kad ne viskas taip paprasta ir vienintelio ir teisingo recepto geriems santykiams nėra, juk kartais žmones aplanko ir proto aptemimai.

Pasak E. Mildažytės svarbu, kad vyras labiau mylėtų moterį, negu jinai jį. Tokius santykius lengviau išsaugoti, nes vyras iniciatorius, kuriam reikia vytis, gaudyti, žaisti. Jeigu moteris labiau myli vyrą, tai viskas yra komplikuočiau.

Kalbant apie įvairius ritualus ir dovanas santykiuose, laidų vedėja nesuteikia jiems išskirtinės reikšmės: „Jeigu būtų galima santykius labai paįvairinti kelionėmis ar dar kažkuo, tai turtuoliai iš viso nesiskirtų, nes jų neriboja finansai, bet jie kaip tik labai dažnai skiriasi. Toks paįvairinimas kaip nuvažiavimas papietaut į Klaipėdą ar nuskristi į Milaną su žmogum, su kuriuo nesieja tikras ryšys, nepadės. Juk svarbu su kuo ir kodėl, o ne kur ir už kiek“, – nuomonę dėstė moteris.

Tačiau, kad santykius puoselėti reikia E. Mildažytė sutinka: „Negalima pamiršti, kad meilė kaip šuo, jeigu nešersi tai mirs. Santykiuose reikia stengtis, jeigu tiktai kuris nors vienas pavargsta, jie greitai subyra“, – sakė ji.

REKLAMA

Moteris mano, kad ilgai būnant kartu svarbu nepamiršti vienas kitu domėtis, nes partneris pajautęs, kad jis nebeįdomus, gali imti ieškoti, kas dar juo susidomės.

Anot laidų vedėjos, kalbėjimas santykiuose labiau būdingas jaunoms poroms, nes jiems reikia pažinti vienas kitą, „apsitrinti kampus“. Kai žmonės daugiau pragyvenę kartu, tas kalbėjimasis ne tiek svarbus, nes jau beveik viską žinai, tada tampa svarbu išmokti priimti kito nuomonę.

Edita Mildažytė (LRT nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)Edita Mildažytė (LRT nuotr.)

Larisa Kalpokaitė: daugiau atlaidumo

Aktorė Larisa Kalpokaitė mano, kad dviejų žmonių santykiuose svarbiausia atlaidumas ir pagarba: „Kai susipyksti su svetimu žmogumi, tai sukonfliktuoji ir viskas, o su artimu reikia gyventi ir santykius palaikyti. Pasidaro negera ant dūšios, norisi, kad konfliktas būtų kuo greičiau užglaistytas, tam reikia išmokti atleisti ir gerbti vienas kitą“, – sakė moteris.

L. Kalpokaitė išdėstė kelis pastebėjimus apie priežastis dėl kurių dabar greitai yra šeimos: „Viena iš priežasčių, kad moterys pasidarė stipresnės, savarankiškesnės, nepriklausomos finansiškai, išsilavinusios ir nebesitaiksto su bet kuo. Tuomet, kai jos buvo išlaikytinės, negalėdavo prieštarauti vyro nuomonei, sunkiau būdavo viską mesti ir išeiti“, – pamąstymais dalinosi aktorė.

„Nekaltinu vyrų, vyrams irgi dabar daugiau darbo, nes moterų pretenzijos padidėjo, iš jų reiklaujama daugiau, jeigu reikalavimų netenkina, paduodamas skyrybų prašymas“, – sakė L. Kalpokaitė.

Aktorė taip pat mano, kad skyrybų padaugėjo ir dėl to, kad bažnyčia dabar nebe tokia svarbi žmonių gyvenime: „Žmonės pasikeitė, tapo mažiau religingais. Anksčiau pries Dievą būdavo gėda skirtis“, – teigė ji.

REKLAMA

Moteris sakė, kad pradedant santykius reikia suprasti, kad ne viskas bus tik rožėmis klota: „Reikia pasiruošti, kad bus visko. Svarbu stengtis išlaikyti pagarbą ir nepaduoti skyrybų prašymo dėl kokio pavienio didesnio nesutarimo. Amžinai padebesiais neskraidysi ir rožių amžinai nebus. Tą reikia suprasti“, – sakė L. Kalpokaitė.

 larisa Kalpokaitė (Elta nuotr.) (nuotr. Balsas.lt) larisa Kalpokaitė (Elta nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)

Jurgis Didžiulis: svarbiausia komunikuoti

Muzikantas Jurgis Didžiulis, sukūręs gražią šeimą su dainininke Erica Jennings sakė, kad svarbiausia, norint išsaugoti gražius santykius, yra komunikacija.

Dainininkas mano, kad daugiausia žmonės skiriasi dėl kantrybės trūkumo ir egoizmo: „Dabar žmonės nori visko sau. Dabar daugeliui nebe šeima svarbi, o tik pačių gyvenimo patogumas ir vos tik kas ne taip, iškart skyrybos. Žmonės nori tenkinti tik savo poreikius, tik savo norus ir lūkesčius, o šeimoje visa tai reikia derinti“, – sakė J. Didžiulis.

Anot vyro, geri santykiai reikalauja pastangų: „Jeigu kyla problemų, reikia atsisėsti ir jas spręsti kartu, tada santuoka ir ryšys tampa stipresni, Jei numosi ranka į viską, nieko gero nebus“, – mano jis.

Jurgis Didžiulis (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo) (nuotr. Balsas.lt)Jurgis Didžiulis (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)

Psichoterapeutas O. Lapinas: sprendžiant problemas svarbu jas konkretizuoti

Balsas.lt kalbino ir psichoterapeutą Olegą Lapiną, kuris kaip geriausią šeimyninių konfliktų sprendimo būdą pasiūlė problemų konkretizavimą: „Kai konkretizuoji problemas, tada galima tartis. Tai tinkamiausias žingsnis norint išspręsti abipuses problemas. Tokios frazės kaip: „Tu amžinai darai taip“ arba „Tu niekada nieko nepadedi“, tik gilina konfliktą, prasideda frazių „visada“, „niekada“ ir „amžinai“ aiškinimasis, o ne ėjimas link problemos sprendimo",– sakė O. Lapinas. Anot psichoterapeuto, konfliktą reikia maksimaliai sukonkretinti, tiksliai pasakant, kas, kada ir kodėl nepatiko ir ką tiksliai mes norėtume keisti.

REKLAMA

Kaip vieną svarbiausių sėkmingos santuokos elementų, O. Lapinas įvardijo „pažinimo“ ar „patikrinimo“ periodą. Tai laikas prieš santuoką, kai mes tikriname žmogų, aiškinamės jo savybes ir bandome suprasti ar galėsime jas toleruoti: „Iš pradžių žmonės įsimyli pačią idėją apie meilę. Įsimylime ne žmogų, o pačią meilę jam, o pagyvenę drauge, susiduriame su konkretybėmis, pavyzdžiui, kad jis čepsi ar išmėto kojnes. Atsiduriame ne idėjų, o konkretybių pasaulyje. O iš tiesų, žmogus yra toks koks ir buvo, tiesiog mes matėme ne jį, o įdėją – savo meilę jam“, – pasakojo psichoterapeutas.

Dėl to, kaip teigia O. Lapinas, reikalingas bandomasis laikotarpis, kai turime pažinti žmogų, o ne idėją: „Reikia žmogų pažinti tokį, koks jis yra iš tikrųjų objektyviai, neįpareigojant jo būti tokiu, kokį mes jį įsivaizduojame. Kadangi daugelis dalykų, kurie mus vėliau ima erzinti, yra fiziologinės žmogaus savybės ir jos niekur nedings ir mes jų nepakeisime".

Psichoterapeutas sako, kad tokios savybės nesikeičia, o tik aštrėja, todėl ryžtantis santuokai, labai svarbu suprasti, ar mes galėsime  jas toleruoti.

O. Lapinas mano, kad geriausia santuoka yra psichoterapinė santuoka, kai grįžtame į namus, kaip į užuoveją: „Jeigu grįžtate namo ir imate aiškintis santykius, kas daugiau dirbo ir panašiai, tai neatneš nieko gero. Tačiau jei vienas sutuoktinis grįžęs namo yra vertinamas už tai, ką visą dieną darė, ir pats vertiną antrą pusę už darbus, nudirbtus namie, tuomet santuoka gali būti laiminga“, – sakė jis.

Rasa
2011-08-04 22:39:57
As sutinku su p.Smorigino issakytomis mintimis....nebemokame dziaugtis paprasciausiais dalykais,lekiam,begam-o rezultatas isirusios seimos...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Nesvarbu 2011-12-01 00:15:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jaigu ponas smoriginas Skaitys, niekada labai jusu nemegau, bet po sito ka apsaket as sakau jums, akd ir kokius nesamoningus prikolus skaldot, bet ka cia apsaket straipsniuj jega. Zmones pavirso visai pasvajoti gal kalta musu visuomene kurioje mokslas mokslas darbas ir viskas baigtas gyvenimas pritariu jums 100%, be to esu vyriskos lyties :D   ATSAKYTI
elan 2011-08-30 20:26:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kiekviena laiminga šeima turi savo receptą   ATSAKYTI
saule 2011-08-30 17:15:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
komentaras tik rodo, kad tuomes sprendima- likti ar palikti vyra- priima moteris, nes isimylejes labiau vyras, to nesvarstys. tokiu budu moteris atsiranda patogesneje padetyje. ir visuomeneje gajus mastymas- vyras uzkariauja moteri, o sioji renkasi ar tikrai nori buti su uzkariautoju ar lauks kito, kuris gal kazkuom bus geresnis?   ATSAKYTI
nesvarbu 2011-08-17 23:23:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai vyras labiau myli moteri tada labiau patogu moteriai, ne veltui is moters sita isgirdai. Vyrai pasakytu atvirksciai. Yra daug moteru (nelaimingu), kurios isteka vien todel, kad jas kazkas labai myli, tada jauciasi saugios, del ju stengiasi, rupinasi jomis, gali draugem pasigirti, koks ju vyras geras etc.. bet is patirties galiu pasakyti, kad daznai tokios moterys buna neistikimos, kai moteris o kodel i kaire eini, atsakymas: "na jis geras (mano vyras) man, vaikams nuostabus tevas, labai stengiasi, daug dirba, kad mums nieko netruktu, bet zinai truksta to kazko..." ne bl nezinau!! vyras stengiasi, visa gyvenima jai paskiria o ta eina su tokiu (kaip as) kuris ja kita diena mes.. nors imk ir pasakyk tam vyrui, bet jei sugriausi seima ar nuo to geriau bus?? manau analogiskai buna ir kai moteris labiau myli vyra, tada jis nebevertina to ko turi, santykiai turi buti lygiaverciai, vienas uz kita stoveti, gerbti.. zodziu "Mama told me..." paklausk savo mamos, mociutes ar labai jau jos laimingos buvo? dar geriau paklausk to senelio ir tecio ;)


   ATSAKYTI
Deivis 2011-08-16 14:38:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nerealus komentaras.Senai tokio grazaus nesu mates.Nors ir nepatinka man ta mintis,kad moterys turi buti maziau isimylejusios,bet sis komentaras negali nepatikti.   ATSAKYTI
Mama told me... 2011-08-16 12:52:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš p. Mildažytės mintį esu seniai girdėjus..ir mama man ir močiutė tai kartojo ir tetos tai žino. Čia kažkaip žmonės iškart taip sureikšmino, kad jau moteris atseit išvis vyro nemyli... Nė velnio. Moteris turi mylėti vyrą, gerbt ir saugot, jai su juo turi būti gera, ji turi jaustis saugi, bet vyras turi būt dėl jos labiau išprotėjęs. Aš nežinau nė kaip paaiškint, bet va kai moteris būna labai įsimylėjus į vyrą, o vyrui su ja tiesiog gera - tai va čia blogas variantas. Viską apvertus atvirkščiai - tada gerai. Nes vyrai yra emociškai silpnesni, jie sunkiau išgyvena skyrybas, netektis jie moka stengtis kai myli. O moterys yra šiek tiek šaltesnės, todėl logiškai pasirinkusios partnerį - jos niekada neatšals, ir gudrumu bei protinga meile mokės išsaugot šeimą. Manau, kad apskritai šeima labai priklauso nuo moters, kaip ji tą židinį kurens, todėl kurdama šeimą ji turi būt blaivaus proto ir atsakinga už savo ir savo vaikučių gerovę.
Žodžiu norėjau pasakyt tai, kad myli tos moterys myli..tik jos myli truputį kitaip. Jos gi rimtesnės, atsakingesnės...Reikia mums tų vyrų ekspresyvumo, romantikos, nutrūktgalviškumo, aistros... O tai suteikia tik labai įsimylėjęs vyras . Geros visiems dienos!!!   ATSAKYTI
True 2011-08-16 10:28:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip sakant - neimanoma tiesa sklinda Mildazytes lupomis.   ATSAKYTI
ne 2011-08-16 10:28:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebus laimingo gyvenimo. As vietoj Mildazytes vyro isizeisciau.   ATSAKYTI
tiesa 2011-08-16 10:27:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tiesa, reik teketi be meiles   ATSAKYTI
Lu 2011-08-16 10:27:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
reikia tada nemyleti savo vyro   ATSAKYTI
Nika 2011-08-16 10:26:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
bet tai kaip tai padaryti?   ATSAKYTI
neitema 2011-08-13 18:30:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
cia biski neitema, kai vienas labiau, o kitas maziau...   ATSAKYTI
sirdis 2011-08-13 18:29:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
abu turi myleti vienas kita vienodai   ATSAKYTI
Deivis 2011-08-10 17:06:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Va del to ir galvoju visada kokios moterys yra veidmaines ir kaip sunku jomis pasitiketi.Vyras niekada nesugebetu vaidinti mylinti daug metu nors nemyli,nes vyrai daug nuosirdesni ir atviresni.O moterys su savo taisyklem (to negalima sakyti vyrui,nes ispuiks,ano negalima sakyti vyrui,nes as nusizeminsiu) pastoviai veidmainiauja ir apsimetineja.Joms tai iauge i krauja.Kaip pavyzdi galeciau pamineti,kad labai daznai moterys bijo pagirti vyrus del kazko,nes atseit (paskui per daug ispuiks),9 moterys neispuiksta kai jas giria vyrai??Jos jau vien tuo savo pasakymu (kad vyras neispuiktu) parodo,kokios pacios yra ispuikusios.Nori,kad visas demesys visa gyvenima butu tik joms,o vyrui nei laselio jo nerodo.O paskui stebisi,del ko buna permestos per borta arba "neispuikes vyras" pradeda ja aukleti kumsciais.O tai vis del to,kad jam nusibosta visada buti kazkokiu tai garbintoju tos,kuri pati visada,kaip ziezula,ant jo tik rekia ir priekaistauja del kazko ka jis ne taip padare ir mokina ji gyventi.   ATSAKYTI
jokia 2011-08-10 15:46:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
antiMILDAŽIUI
Tegul jis ir eina pas kitą ir kitą ir kitą ir kitą jei joms toks ėjikas reikalingas.Nuo savo pasipūtimo ir kt. ydų niekur tas JIS
nepabėgs.Taigi,Mielieji,stenkitės,nes tokie,kurie nesistengs,turės
240 000 kartų eiti pas kitą.Pavargs,o kažin ar spės pasidžiaugti ėjimo rezultatais.
   ATSAKYTI
teresa 2011-08-10 08:37:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
keista,kai patarimus kaip išsaugoti šeimą dalina išsiskyrusi moteris   ATSAKYTI
Calendula 2011-08-10 01:17:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Būtų gerai kad kas paaiškintų kuo būtų galima išmatuoti meilės dydį. Ot tuomet galima sakyti kuris daugiau myli. Be tikslių rodmenų sunku nustatyti meilės stiprumą. Atrodyt gali visaip   ATSAKYTI
netiesa 2011-08-09 19:26:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šeimos, kuriose vyras myli moterį labiau, negu ji jį, galop išyra, nes tokios moterys anksčiau ar vėliau pradeda svetimauti. Arba vyras tiesiog susitaiko su tuo ir kenčia iki galo.   ATSAKYTI
hmmm 2011-08-09 11:07:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kazkoks iskreiptas jos mastymas   ATSAKYTI
Danas 2011-08-08 20:23:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
anti Mildažiui pritariu,realybė tokia.    ATSAKYTI

Top Video

Rusijoje pro langą – neįtikėtinas reginys: atrodė lyg sapnuotų
DABAR RODOMA
Rusijoje pro langą – neįtikėtinas reginys: atrodė lyg sapnuotų
DABAR RODOMA
Važiuojant kelyje bauginantis vaizdas iš dangaus sukėlė nerimą
DABAR RODOMA
Vairuotojai kelyje sutiko Eloną Muską: jo automobilis – priverčia išsižioti
DABAR RODOMA
NBA išplatino įrašą Kobe Bryanui atminti: griebia už širdies
DABAR RODOMA
Pamatykite: 10 Kobe Bryanto metimų, atnešusių komandai pergalę
DABAR RODOMA
40 įspūdingiausių Kobe Bryanto karjeros dėjimų
DABAR RODOMA
Bryanto karjeros kelias NBA
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
REKLAMA
Enrique Iglesias ir mylimoji (nuotr. SCANPIX)
Užsienio žiniasklaidoje pasirodė netikėta žinia – atlikėjas Enrique Iglesias trečią kartą taps tėvu. Žiniasklaida pradėjo mirgėti nuo slaptų kadrų, kuriuose matosi, ...
Selena Gomez ir Justinas Bieberis (nuotr. SCANPIX)
Nuo 2010 iki 2018 metų žiniasklaidoje mirgėjo įvairūs straipsniai susiję su atlikėjos Selenos Gomez bei Justino Bieberio santykius. Jiedu tai skyrėsi, tai vėl taikėsi. ...
Taylor Swift (nuotr. SCANPIX)
Amerikos atlikėja Taylor Swift savo gerbėjus džiugina atliekamomis dainomis, nepaprastu balso tembru. Moteris ant scenos jaučiasi kaip namuose. Visuomet besišypsanti ...
Princas Harry ir Meghan Markle (nuotr. SCANPIX)
Vos tik Meghan Markle tapo karališkosios šeimos dalimi, daugelis ėmė tikinti, kad tikra meilė egzistuoja – kiekviena moteris gali rasti savo princą ir gyventi pasakoje. Deja, ...
Nicki Minaj ir brolis (nuotr. Instagram)
Reperės Nicki Minaj brolis turės atsakyti už padarytą nusikaltimą. Prieš kelis metus jis išžagino mergaitę. TMZ teigimu, Jelanis Marajas jau kuris laikas sėdi už grotų. ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų