Idėjos vaikų priešpiečių dėžutėms – nuo batatų krekerių iki picos suktinukų

Jau rugsėjo 8 dieną TV3 eterį užlies improvizacijų ir skonių jūra – startuos nauja kulinarinė laida „La Maistas“. Garsiausi Lietuvos šefai Tomas Rimydis, Vylius Blauzdavičius ir kviestinis svečias dalinsis kulinarinėmis idėjomis, laužys nusistovėjusius standartus ir kvies į maisto gamybą žiūrėti kaip į kūrybą.

Visi trys šefai atstovauja visiškai skirtingas kulinarines kryptis (nuotr. Organizatorių)

Pirmoje laidoje trys skirtingi šefai pristatys savo kulinarines idėjas mokinukų priešpiečių dėžutėms.

Visi trys šefai atstovauja visiškai skirtingas kulinarines kryptis. Vylius Blauzdavičius – savamokslis kulinaras, grilio entuziastas, besižavintis maisto gamyba lauke ir lietuvių regionine virtuve.

Jo priešingybė – profesionalus virtuvės šefas Tomas Rimydis, atstovaujantis pasaulinę virtuvę, istorinės virtuvės ekspertas, turintis daugiau nei 20 prestižinių apdovanojimų.

Visi trys šefai atstovauja visiškai skirtingas kulinarines kryptis

Laidos viešnia – Natalija Kurganovė. Ji savo stilių virtuvėje apibūdina trumpai – maistas su charakteriu. Natalija dirba šeimos versle, o laisvalaikiu domisi įvairiomis kulinarijos kryptimis, kuria receptus, rašo straipsnius apie gastronomiją, filmuojasi video,

Visi trys šefai atstovauja visiškai skirtingas kulinarines kryptis (nuotr. Organizatorių)

Pirmojoje „La Maistas“ laidoje šefai improvizavo vaikų priešpiečių dėžučių tematika. Kiekvienas pateikė savo idėjas – ką gardaus įdėti vaikams į mokyklą.

Vylius Blauzdavičius pasiūlė picos suktinukus su griliuje kepta vištiena. Vylius laužo standartus – naudoja šlaunelių mėsą, nes pasak jo, visas skonis – riebaluose ir sultyse ,o ne sausoje krūtinėlės mėsoje. „Turi mėgautis ne tik valgydamas, bet ir gamindamas. Man patinka gaminti draugų būryje, neskubėti, bendraujant“, – sako Vylius.

REKLAMA

Tuo tarpu Tomas Rimydis nusikėlė į savo vaikystę ir paruošė vaflius, bet ne tradicinius, o su špinatais ir plėšyta vištiena. Tomas sako, kad špinatai – viena sveikiausių ir populiariausių lapinių daržovių, kurią galima naudoti toli gražu ne tik salotoms ar karštiesiems patiekalams, bet net ir desertams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų