REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
10
Žydrūnas Savickas (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
10

„Pritrūko to užsidegimo ir parako. Šios varžybos man nepavyko dėl nugaros traumos. Vėl „užsivedžiau“ ir randu motyvacijos kitais metais vėl dalyvauti ir parvežti į Lietuvą penktąjį pasaulio čempiono medalį“, - vos atvykęs antradienį popiet Vilniaus oro uosto salėje kalbėjo Big Z pravardę turintis galiūnas Žydrūnas Savickas.

REKLAMA
REKLAMA

„Ir gerai, ir norėtųsi geriau. 10-as apdovanojimas pasaulio čempionatuose, keturi aukso ir šeši sidabro medaliai. Aišku, geriau būtų penki ir penki. Juolab, kad Lietuvai tas vienas aukso medalis labai svarbus – medalių reitinge mūsų šalis iš penktos vietos pakiltų į trečiąją, aplenktų Lenkiją ir Didžiąją Britaniją ir priartėtų prieš galiūnų šalių, kurios surinko daugiausiai medalių – JAV ir Islandijos. Bet reikės dar metus palaukti“, -

REKLAMA

Sekmadienį Malaizijos sostinėje baigėsi dešimties dalyvių pasaulio galiūnų čempionato finalinės varžybos, kuriose antrąją vietą užėmė keturiskart (2009-2010, 2012 ir 2014 metais) planetos čempionas Ž. Savickas. Nuo šiol pasaulio čempionu bus tituluojamas amerikietis Brianas Shaw, o trečiąja vieta tenkinosi islandas Hafthoras Bjornssonas.

– Iš pradžių visai neblogai sekėsi. Kas nulėmė tokį galutinį rezultatą paskutinėje rungtyje?

REKLAMA
REKLAMA

– Pirmą dieną pavedė nugara. Viename šone suspazmavo raumenys, nes buvo rungtys naščių nešimas ir atkėlimas, kur daug nugara dirba. Tradiciškai jos mano arsenale labai stiprios, praėjusius čempionatus jas laimėdavau, o šįkart teko ketvirtoji vieta. Tie taškai buvo lemiami. Antrą dieną puikiai pradėjau, laimėjau dvi rungtis. Paskutinę rungtį pirmaujant akmenų sukėlime nepasisekė – padariau pora klaidų ir tas kainavo.

– Brianas Shaw tai išnaudojo?

– Kai trečias akmuo man išslydo, jis perėmė iniciatyvą ir jau nebepasivijau. Taip gaunasi, kad mes kas antrus metus laimime pasaulio čempionatą. Nepavyko šios taisyklės paneigti šiais metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Sidabro medalis nuvylė?

– Medalis niekada nenuvilia. Paprastai dėl aukso kovoja du sprotininkai, tačiau šįmet net keturi sportininkai finišavo arti vienas kito. Bet kuris iš mūsų galėjo likti visai be medalio. Bronzos medalis taip pat būtų buvęs labai geras rezultatas, nes nuo ketvirtos vietos jį skyrė tik pusė taško. Lygis auga, prizininkai keičiasi, laimėti kiekvienais metais darosi sudėtinga. Matėme, Thoras Bjornssonas pernai buvo antras, šįmet liko trečias. Tačiau anglas Edie Hallas labai progresuoja. Kitais metais jis gali ir nugalėtoju tapti.

REKLAMA

– Jums jau 39 metai – iš kur tiek jėgų ir parako?

– Šįmet pasaulio čempionate dalyvavo 49 metų britas Markas Felixas. Tai dar 10 metų galėčiau dalyvauti varžybose. Aišku, šįmet man pritrūko to užsidegimo ir parako. Šios varžybos man nepavyko dėl nugaros. Praėjusiais metais viską susišlaviau, šiais metais jau sunkiau. Po šių varžybų vėl užsivedžiau ir randu motyvacijos kitais metais vėl dalyvauti ir parvežti į Lietuvą penktąjį pasaulio čempiono medalį.

– Nugaros trauma – sena bėda?

– Praėjusiais metais patyriau dvigalvio raumens traumą. Jis nėra atsistatęs. Ruošiantis tokioms varžyboms reikia paforsuoti ir tai atsiliepia priešingai pusei – nugaros raumenims, skauda. Aišku, ir iš ankstesnių traumų prisideda. Reikia laiko.

REKLAMA

– Artimiausi planai?

– Jau galvoju apie kitus metus, bet dar šįmet laukia trejos varžybos – Brazilijoje, Olandijoje ir Suomijoje. Nors vienose noriu pagerinti pasaulio rąsto kėlimo rekordą. Tam daugiausiai ir skirsiu dabar dėmesio.

– Ką grįžęs į Lietuvą nuveiksite?

– Apsidirbu ir netrukus išskrendu į vilkikų tempimo pasirodymą Turkijoje.

2015 metų pasaulio galiūnų čempionato galutinį rikiuotė:

1. Brianas Shaw (JAV)

2. Žydrūnas Savickas (Lietuva)

3. Hafthoras Bjornssonas (Islandija)

4. Eddie Hallas (Didžioji Britanija)

5. Mike'as Burke'as (JAV)

6. Jeanas-Francois Caronas (Kanada)

7. Dimitaras Savatinovas (Bulgarija)

8. Markas Felixas (Didžioji Britanija)

9. Michailas Šivliakovas (Rusija)

10.Jerry'is Pritchettas (JAV)

Iš viso šią savaitė pasaulio galiūnų čempionate Malaizijoje dalyvavo 30 sportininkų, suskirstytų į penkias atrankos grupes po šešis. Į finalinį etapą pateko du geriausi kiekvienos grupės atletai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų