REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiosios Britanijos, Ispanijos ir Jungtinių Valstijų slaptosios tarnybos dalyvavo rengiant sąmokslą nuversti Pusiaujo Gvinėjos prezidentą Teodoro Obiangą Nguemą (Teodorą Obiangą Nguemą), trečiadienį pareiškė Zimbabvės vidaus reikalų ministras Kembo Mohadi (Kembas Mohadis).

REKLAMA
REKLAMA

Pasak K.Mohadi, Simonas Mannas (Saimonas Manas), vienas iš trijų suimtų vyriškių, kurie sekmadienį Hararės tarptautiniame oro uoste turėjo pasitikti 64 įtariamus samdinius, "sutiko bendradarbiauti ir mums pranešė, jog pagalbą jiems teikė britų slaptoji tarnyba (MI6), amerikiečių Centrinė žvalgybos valdyba ir Ispanijos slaptoji tarnyba".

REKLAMA

"Vakarų žvalgybos tarnybos įtikino Pusiaujo Gvinėjos tarnybų vadovus, tai yra policijos pajėgų vadovą ir kariuomenės vadą, bendradarbiauti su sąmokslo organizatoriais ir nesipriešinti", - sakė K.Mohadi per spaudos konferenciją.

Pasak VRM vadovo, mainais už bendradarbiavimą pareigūnams buvo pažadėti postai naujojoje vyriausybėje. Premjeru greičiausiai būtų tapęs dabar Ispanijoje veikiančios šalies vyriausybės tremtyje vadovas Severo Moto Nsa, buvęs šios nafta turtingos salos kolonijinis valdytojas.

REKLAMA
REKLAMA

Pusiaujo Gvinėjoje suimtų penkiolikos įtariamų samdinių lyderiu pasivadinęs pietų afrikietis Nickas du Toitas (Nikas diu Tuatas) trečiadienį kalbėdamas per nacionalinę televiziją sakė, jog jų užduotis buvo pagrobti Obiangą ir priversti jį išvykti iš šalies.

Minėtus 64 vyrus Zimbabvės pareigūnai areštavo sekmadienį, kai buvo konfiskuotas JAV krovininis lėktuvas, kuriame, kaip pranešta, buvo "karinės įrangos". Antradienį pareigūnai nurodė, kad įtariamieji yra daugiausia Angolos, Pietų Afrikos Respublikos ir Namibijos piliečiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Zimbabvė palaiko ryšį su pareigūnais Pusiaujo Gvinėjoje, kur antradienį buvo pranešta apie suimtus 15 įtariamų samdinių užsieniečių, kurie laikomi avangardu, susijusiu su Hararėje sulaikyta grupe.

JAV valstybės sekretorius Colinas Powellas (Kolinas Pauelas) pareiškė, jog Vašingtonas nieko nežino apie lėktuvą.

"Aš , kaip ir jūs visi, mačiau tuos pačius pranešimus apie netikėtai atsiradusį lėktuvą, ir visi, suprantama, nutarė, jog su tuo yra susiję amerikiečiai. Mes nieko nežinome apie tą lėktuvą", - sakė C.Powellas.

REKLAMA

Ispanija taip pat paneigė dalyvavusi rengiant sąmokslą buvusioje šalies kolonijoje. Pasak šaltinių, Ispanijos ambasadorius Hararėje ketvirtadienį įteiks protesto notą Zimbabvės vyriausybei dėl tokių kaltinimų.

Tuo tarpu Didžioji Britanija liko ištikima tradicijai viešai nekalbėti apie šalies slaptųjų tarnybų veiklą.

AFP-BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų