REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar iš tikrųjų kaimas yra toks atsilikęs, nykus ir niūrus? Ar tikrai gyventi ūkyje yra taip nuobodu ir tokį gyvenimo būdą renkasi tik neišsilavinę žmones, tikri kaimiečiai? Šį stereotipą neigia Lietuvos ūkininkai. Pasak jų, kaimas – tai geriausia vieta gyventi ir dirbti. Tuo įsitikino ir žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna, penktadienį apsilankęs Almos Jonikienės ir Antano Šakio ekologiniuose ūkiuose Plungės ir Telšių rajonuose.

REKLAMA
REKLAMA

Jonikų ūkyje – galvijai iš Prancūzijos

Apie Almos Jonikienės ekologinį ūkį žino visa apylinkė. Jeigu ir nežinotum kelio, jį tikrai parodytų kaimo gyventojai, ne tik parodytų, bet ir palydėtų. Ūkis buvo įkurtas 2003 metais ir šiuo metu p. Jonikienė kartu su visa šeima valdo beveik 400 ha žemės – pusę šio ploto versli ūkininkė nuomoja, o kita priklauso jos šeimai. 280 ha atiduota ganykloms, kur ganosi galvijai. Šiandien ūkyje laikoma apie 2 000 gyvulių. Bandoje yra apie 230 aubrakų veislės galvijų. Aubrakų veislė plačiai žinoma savo gerai išreikštomis motiniškomis savybėmis (apsivaisinimas – 98 proc., gebėjimas išmaitinti savo palikuonis) ir nereiklumu pašarams bei aplinkai. Šios veislės tėvyne laikomas Prancūzijos Centrinės dalies rytinis regionas, kurio pavadinimas ir davė vardą šiai veislei. Žiemą galvijai yra laikomi šaltuosiuose tvartuose, o vasarą gali laisvai ganytis laukuose. Būtent tokie pasivaikščiojimai padeda vystytis galvijų raumenims ir taip pasiekiama didelė galvijų išeiga. Galvijai šeriami ūkyje užaugintais ir paruoštais pašarais, todėl vartotojas gauna aukščiausios kokybės mėsą. Kokybiška jautiena iš Jonikų ūkio parduodama ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

REKLAMA

„Labai džiaugiuosi matydamas gerbiamą p. Jukną ministru. Tai akademinės visuomenės narys, turintis ir didžiulę patirtį gyvulininkystės srityje. Jo dėka pagaliau turime gyvulininkystės strategiją. Mūsų tikslas – kad būtų kuo daugiau mėsinės galvijininkystės ūkių, tuomet sulauktume geriausių, stipriausių pasaulio pirkėjų. Tikiu, kad ateityje ši sritis ir toliau vystysis“, – kalbėjo Vidmantas Jonika.

Jonikų šeima pasinaudojo Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos teikiama parama ir gavo 794 960 Lt. Už šias lėšas ūkininkės šeima įsigijo technikos, kuri didina ūkio našumą. Šiuo metu ūkyje dirba ne tik šeimos nariai, bet ir 12 darbuotojų, kurie padeda prižiūrėti milžiniškus žemės plotus ir didžiulę bandą.

REKLAMA
REKLAMA

„Noriu padėkoti Vidmantui ne tik už gražią ir įdomią ekskursiją po jo ūkį, bet ir už požiūrį į mėsinę galvijininkystę. Šis ūkis vystėsi, augo mano akyse. Aišku, ne iš karto atėjo tas supratimas, tačiau buvo nuoseklus darbas ir šiandien tikrai matome puikų to darbo rezultatą. Tai yra vienas geriausių ūkių Lietuvoje, kuriame laikomos geriausios bandos. Galima nusipirkti brangiausią gyvulį, bet be darbo nebus jokio rezultato“, – pažymėjo ministras prof. V. Jukna.

Jonikų ūkis 2010 m. yra pelnęs apdovanojimus už pažangiausią mėsinės galvijininkystės ūkį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trimėsėdžių kaimas ir ekologinis ūkis

Dar vienas ūkis, kurį būtinai reikia aplankyti – tai Antano Šakio ūkis, kuriame auginami mėsiniai galvijai limuzinai. 2004 m. ūkininkas iš Prancūzijos įsigijo 12 grynaveislių limuzinų veislės telyčių. Šiandien bandoje yra apie 150 mėsinių galvijų, iš jų 59 karvės žindenės. Ši banda gali laisvai ganytis milžiniškame 120 ha plote. Limuzinų veislė yra viena brangiausių ir paklausiausių. A. Šakio ūkis taip pat yra pelnęs apdovanojimą už pažangiausią mėsinės galvijininkystės ūkį 2012 metais.

Žemės ūkio ministerijos informacija  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų