Sunkią pergalę LKL čempionate iškovojo Kauno „Žalgiris“, išvykoje 86:81 (19:25, 17:21, 30:18, 20:17) tik po atkaklios kovos palaužęs Utenos „Juventus“ krepšininkus.

„Laimėjome sunkiai, tačiau svarbu, kad iškovojome pergalę. Galbūt neįvertinome varžovų, taip pat šiek tiek nuvargino kelionė, spaudimą sukėlė Utenos sirgaliai. Gal tai pakišo koją“, – prasto žaidimo priežasčių ieškojo Artūras Milaknis.

„Rungtynės buvo labai įdomios, išlaikėme įtampą visas 40 minučių. Smagu, kad garbingai pasipriešinome Eurolygos komandai. Manau, kad šios rungtynės suteiks mums emocinį pakilimą ir grįšime į savo vėžias“, – tvirtino "Juventus" vairininkas Gintaras Kručkauskas.

Susitikimo pradžia vyko taškas į tašką. Pirmojo kėlinuko pusėje „Žalgiriui“ pabėgti į priekį niekaip nepavyko, nes aikštės šeimininkai lipo svečiams ant kulnų – 12:12. Galiausiai išlaukę savo progos kiek netikėtai į priekį šovė "Juventus" krepšininkai, po spurto 8:0 įgiję šešių taškų pranašumą – 25:19. Tiesa, paskutinėmis pirmojo ketvirčio akimirkomis žalgiriečiai sugebėjo nežymiai sumažinti deficitą – 21:25.

Antrajame kėlinyje „Juventus“ krepšininkai ėmė šeimininkauti. Jau pačioje kėlinio pradžioje, po Jono Elvikio tritaškio, uteniškių persvara išaugo iki devynių taškų – 32:23. Septynis taškus iš eilės pelnęs Dainius Šalenga padėjo savo komandai prisivyti savo varžovus (30:34), tačiau „Juventus“ atsakė Dariaus Pakamanio dvitaškiais ir Pauliaus Morkeliūno tritaškiu, o Utenos ekipa atstatė turėtą pranašumą – 42:33.

Po dar keturių iš eilės „Juventus“ taškų (46:33) Darius Maskoliūnas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, bet ji „Žalgiriui“ pernelyg nepadėjo – po dviejų ketvirčių šeimininkai pirmavo dviženkliu skirtumu (46:36).

Vis dėlto po pertraukos „Juventus“ komandai išlaikyti persvaros nepavyko. Aleksandro Čapino ir D. Šalengos vedamas „Žalgiris“ iš pradžių ištirpdino atsilikimą iki minimumo (47:48), o netrukus rezultatas tapo lygus – 54:54. Tiesa, išsiveržti į priekį ir nutolti D. Maskoliūno auklėtiniams nepavyko. Utenos klubas kibo priešininkams į atlapus ir prieš lemiamą mačo dalį atsiliko tik dviem taškais – 64:66.

Atkakliai prasidėjusioje ketvirtojo ketvirčio pradžioje pirmavo tai viena, tai kita komanda. Tiesa, 34-ąją minutę svarstyklės buvo pasvirusios į „Žalgirio“ pusę – 72:71. Ekipos ėmė sunkiau rinkti taškus, bet tai parankiau buvo žalgiriečiams. Svečiai iš Kauno nedideliais žingsniai didino skirtumą ir įgijo septynių taškų persvarą – 80:73.

Nors likus žaisti kiek daugiau nei minutę LKL vicečempionai turėjo apčiuopiamą aštuonių taškų pranašumą (82:74), „Juventus“ nekėlė baltos vėliavos skirtumas ištirpo iki keturių – 78:82. Pasinaudoti dar viena „Žalgirio“ dovanėle šeimininkams nepavyko. Svečiai išvengė papildomos intrigos ir išsaugojo pergalę savo rankose – 86:81.

„Juventus“: T. Gaidamavičius 19 (7 rez. perd.), J. Elvikis ir P. Morkeliūnas po 13, D. Pakamanis 12 (6 atk. kam.), T. Jasiulionis 10 (6 atk. kam.), V. Praškevičius ir Š. Vėlius – po 6, G. Matulis 2.

„Žalgiris“: D. Šalenga 20, A. Čapinas 15 (7 rez. perd.), A. Milaknis 14, T. Klimavičius 11 (13 atk. kam.), M. Begičius (4 blk.) ir M. Pocius po 10, M. Kalnietis, P. Butkevičius ir M. Delašas – po 2.