Kauno „Žalgiris“ likvidavo 20-ies taškų deficitą ir galėjo laimėti. Vis dėlto, komandoms teko žaisti pratęsimą. Po jo pergalę įsirašė Atėnų „Panathinaikos“. Laimėjimą dvitaškiu paskutinę sekundę išplėšė Nickas Calathes – 94:93 (29:17, 18:20, 12:21, 24:25, 11:10).

Žalgiriečiai pirmąkart po šimto rungtynių iš eilės žaidė be traumuoto komandos kapitono Pauliaus Jankūno.

Kauniečiai prastai pradėjo mačą ir 17-ąją minutę atsiliko 23:43.

Antrojo ketvirčio pabaigoje atsirado atsigavimo požymių. Visa tai tęsėsi ir po pertraukos. Trečiojo kėlinio viduryje pavyko išlyginti rezultatą.

Likusį laiką virė atkakli kova. „Žalgiris“ paskutinei atakai turėjo 16,5 sekundės, bet Kevinas Pangosas prarado kamuolį. Teko žaisti pratęsimą – 83:83.

Papildomas minutes fantastiškai pradėjo Aaronas White’as. Jo pastangomis svečiai pirmavo 90:83. „Panathinaikos“ ginklų nesudėjo ir kovojo iki galo.

Fantastišką dvitaškį pataikė Kevinas Pangosas (93:92). Šeimininkams liko 4,6 sekundės. Nickas Calathes surengė reidą per visą aikštę ir pataikė pergalingą dvitaškį (94:93).

Statistika

„Panathinaikos“: Nickas Calathes 14 (7/8 baudų, 9 rezultatyvūs perdavimai, 8 atkovoti kamuoliai), Lukas Lekavičius 14 (6/6 baud.), Marcusas Denmonas 14, Jamesas Gistas 12 (6/8 dvitaškių), Ianas Vougioukas 11 (8 atk. kam., 5 išprovokuotos pražangos), K. C. Riversas 10.

„Žalgiris“: Antanas Kavaliauskas 21 (9/12 dvitaškių), Aaronas White’as 17 (6/6 baud., 8 atk. kam., 5 išpr. praž.), Kevinas Pangosas 14 (8 rez. perd., 5 klaidos), Axelis Toupane’as 12 (6/8 baud.).

Pratęsimas

Nickas Calathes prasiveržė per visą aikštę ir pelnė pergalingus du taškus (94:93).

K. C. Riversas atsakė tuo pačiu (92:91), o kitoje aikštės pusėje dvitaškį pataikė K. Pangosas (93:92).

A. Milaknis išprovokavo pražangą, bet pataikė vieną baudą iš dviejų (91:91).

Kai skirtumas ištirpo iki minimumo, Šaras paprašė dar vienos pertraukėlės (89:90). Po jos kamuolį prarado V. Micičius. Greitą ataką dėjimu baigė Jamesas Gistas (91:90).

Papildomas minutes tritaškiu pradėjo A. White’as (86:83). Vėliau amerikietis pridėjo dvi taiklias baudas (88:83), dvitaškį (90:83).

Ketvirtasis kėlinys

Rezultatą dvitaškiu išlygino K. C. Riversas (83:83). „Žalgiris“ paskutinei atakai turėjo 16,5 sekundės. K. Pangosas veržėsi, bet prarado kamuolį. Pratęsimas.

Vieną svarbią baudą iš dviejų pataikė A. Toupane’as (83:81).

Kauno komandą dar labiau trūktelėjo K. Pangoso tritaškis (82:78).

„Žalgirį“ į priekį vėl išvedė taškais pasibaigęs A. White’o reidas (79:78).

K. Pangosas įmetė tritaškį, skirtumas ištirpo perpus – 75:78. Deficitą dar labiau sumažino A. Kavaliausko dvitaškis (77:78).

„Panathinaikos“ laimėjo atkarpą 4:0, Š. Jasikevičius griebėsi minutės pertraukėlės (64:68). Chrisas Singletonas pataikė tolimą metimą, Šaras dar kartą kvietėsi komandą pokalbiui (64:71).

Žalgiriečiai dar kartą išlygino rezultatą. Tai prasiveržimu ir taikliu dvitaškiu padarė Vasilije Micičius (64:64).

Ketvirtį dvitaškiu pradėjo L. Lekavičius (61:58). Jis pridėjo ir tolimą metimą (64:60).

Trečiasis kėlinys

Atėnų komanda ketvirtį baigė pranašiau ir po jo pirmavo 59:58.

Lietuvos čempionus į priekį išvedė Brandono Davieso baudos metimas (56:55). Dvitaškį pataikė ir Beno Udrihas (58:55).

Rezultatą išlygino dvitaškį pataikęs A. Toupane’as (53:53).

A. Milaknio tritaškis dar labiau priartino žalgiriečius – 51:53.

A. White’ui pataikius abi baudas, skirtumas ištirpo iki trijų (48:51).

„Žalgiris“ trečiąjį kėlinį pradėjo spurtu ir sumažino deficitą iki keturių taškų – 45:49.

„Negaliu patikėti, kad „Panathinaikos“ nori laimėti daugiau nei mūsų mažas klubas. Nepadariau savo darbo“, – prieš ketvirtį kalbėjo Š. Jasikevičius.

Antrasis kėlinys

„Labai prastai stabdome greitą varžovų puolimą, darome daug mąstymo klaidų. Jeigu taip ir toliau, po ilgosios pertraukos turėsime dar daugiau bėdų“, – pasibaigus dviems kėliniams, sakė E. Ulanovas.

37:47 po dviejų kėlinių. Svečiai atsiliko.

Žalgiriečiai, pradėję spausti varžovus, tęsė spurtą ir po pauzės (35:45).

Minutės pertraukėlės teko griebtis Xavi Pascualiui – kauniečiai sumažino deficitą (31:45).

17-ąją minutę „Žalgiris“ įmetė pirmąjį tritaškį. Pataikė K. Pangosas (26:43).

I. Vougioukas baudų metimais padidino „Panathinaikos“ pranašumą iki 20-ies taškų (43:23).

Po pokalbio svečiai atliko sėkmingą ataką „žemė-oras“ (23:35).

Šaras priverstas prašyti dar vienos minutės pertraukėlės. Tritaškį šovė K. C. Riversas (35:21).

L. Lekavičius pirmuosius savo taškus pelnė baudų metimais (32:19).

Pirmasis kėlinys

Ketvirtį paskutinėmis sekundėmis dvitaškiu baigė buvęs žalgirietis Ianas Vougioukas (29:17).

Kėlinio pabaigoje svečiai metė pirmąjį tritaškį. Artūras Milaknis nebuvo taiklus, o kitoje aikštės pusėje tolimą metimą pataikė M. Denmonas (27:15).

„Žalgiriui“ kurį laiką taškus rinko du krepšininkai. A. Toupane’as pelnė septynis, A. Kavaliauskas – šešis. Kauniečiams sunkiai sekėsi stabdyti Marcusą Denmoną. Jis pasižymėjo 11 taškų ir privertė Š. Jasikevičių prašyti minutės pertraukėlės (24:13).

Po reklaminės minutės pertraukėlės skirtumas pirmąkart išaugo iki dviženklės ribos (21:11).

A. Toupane’as surinko pirmuosius septynis „Žalgirio“ taškus (7:15). Vėliau dvitaškį pataikė Antanas Kavaliauskas (9:15).

Pirmuosius taškus, mindamas tritaškio liniją, pelnė A. Toupane’as (2:0). Nors prancūzas vėliau pridėjo baudos metimą, „Panathinaikos“ smaginosi – 10:3.

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo tokiu starto penketu: Kevinas Pangosas, Axelis Toupane’as, Edgaras Ulanovas, Aaronas White’as, Antanas Kavaliauskas.

Prieš rungtynes

P. Jankūnas į Graikiją nevyko. Kojos traumą besigydantis kapitonas liko Kaune.

„Visi turės pasitempti, – prieš kelionę kalbėjo vyriausiasis „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius. – Paulių kamuoja įsisenėjusios traumos. Jis antradienį bandė treniruotis, bet jautė skausmą. Manome, kad trijų ar keturių dienų užteks visiškai išgyti.“

„Panathinaikos“ atstovauja ilgametis žalgirietis Lukas Lekavičius. Jis šiame Eurolygos sezone žaidžia po 14 minučių ir pelno 4,4 taško.

Abi komandos šiame sezone susitiks antrą kartą. Gruodžio 7-ąją Kaune šeimininkai laimėjo 80:74.

Tąkart L. Lekavičius surinko du taškus ir penkis kartus asistavo komandos draugams.

„Žalgiriui“ 17 taškų įmetė P. Jankūnas.

Kauno krepšininkai svečiuose „Panathinaikos“ nėra įveikę nė karto – patirti devyni pralaimėjimai.

Atėnų komanda – prasčiausiai šiame Eurolygos sezone baudas metanti ekipa (68 procentai).

Šiame Eurolygos sezone „Panathinaikos“ ir „Žalgirio“ statistika – identiška. Abi komandos laimėjusios po 12 rungtynių bei patyrusios po septynias nesėkmes.