Kauno „Žalgiris“ (8/14) Eurolygoje iškovojo antrą pergalę iš eilės. Šarūno Jasikevičiaus kariauna išvykoje po tikros dramos paskutinę minutę sugebėjo išlaikyti Vilerbano ASVEL (8/14) paruoštą egzaminą.

Žalgiriečiai išvykoje laimėjo 79:74 (16:16, 14:11, 25:23, 24:24).

Į pergalę Lietuvos čempionus vedė antroje rungtynių pusėje įsisiautėjęs Lukas Lekavičius. Staigusis žalgirietis ne tik pelnė 21 tašką, bet ir buvo paskutinio bei svarbiausio komandos tritaškio autorius.

L. Lekavičius smeigė taiklų tolimą metimą, leidusį žaliai-baltiems susigrąžinti persvarą (76:74) likus 30 sekundžių.

Vėliau ASVEL užpulti nepavyko, prancūzai prasižengė, o teisėjai už neleistinus veiksmus skyrė nesportinę pražangą lietuvių naudai. Zachas LeDay realizavo du iš trijų baudos metimų ir laiko išsigelbėti šeimininkams nebeliko.

Solidų pasirodymą svarbiausiu metu surengė ir Edgaras Ulanovas. Viso žalgirietis pelnė šešis taškus, bet keturi iš jų krito per paskutines dvi minutes.

Po 12 taškų pridėjo Artūras Milaknis ir Jockas Landale'as.

ASVEL: Jordanas Tayloras 15, Davidas Lighty 14, Theo Maledonas 13, Livio Jeanas-Charlesas 12, Tonye Jekiri 11.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 21 (7/11 dvit.), Artūras Milaknis ir Jockas Landale‘as po 12, Thomasas Walkupas 11, Zachas LeDay‘us 9, Edgaras Ulanovas 6.

Rungtynes arenoje stebėjo jaunoji Lietuvos krepšinio žvaigždė Justė Jocytė, kuri vilkėjo „Žalgirio“ komandos aprangą.

Artimiausias rungtynes žalgiriečiai žais prieš Pirėjo „Olympiacos“. Graikai atvyks į Kauną.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: (74:76)

L. Lekavičius puikiai išpildo trenirio derinį ir likus 30 sekundžių persveria rezultatą (74:76)

ASVEL centras įmeta vieną baudos metimą, prameta antrąjį, tačiau žalgiriečiai nesugeba atsikovoti kamuolio. Netrukus į Š. Jasikevičiaus komandos krepšį krenta tritaškis (74:73).

L. Lekavičius tęsia savo dominavimą, pelno 17 savo tašką, bet žalgiriečiai vis dar turės kaip reikiant pavargti dėl pergalės (55:59).

Trečias kėlinys: (50:55)

L. Lekavičius įpusėjus kėliniui pelno keturis taškus iš eilės, tai jau dvyliktasis jo taškas (37:48).

Sėkmingą atkarpą sužaidžia J. Landale'as ir L. Lekavičius, o žaliai-balti bėga (34:43).

N. Hayesas smeigia tritaškį ir suteikia žalgiriečiams aštuonių taškų pranašumą (27:35).

Antras kėlinys: (27:30)

Vilerbane dominuoja ne puolimas, o gynyba. Iki ilgosios pertraukos žaliai-balti išsaugojo trijų taškų pranašumą, o rezultatyviausias žaidėjas Th. Walkupas tėra surinkęs septynis taškus (27:30).

Th. Walkupo dvitaškis suteikia žalgiriečiams rekordinį šešių taškų pranašumą, Lietuvos čempionai kol kas solidžiai atrodo gynyboje (21:27).

Pirmas kėlinys: (16:16)

Keturis taškus prideda ir P. Jankūnas, bet rezultatas tampa lygus (14:14).

A. Milaknis pelno penktą savo tašką ir išveda žalgiriečius į priekį (5:7).

Startiniai penketukai:

ASVEL: Edwinas Jacksonas, Jordanas Tayloras, Tonye Jekiri, Theo Maledon, Livio Jean-Charlesas

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Paulius Jankūnas, Artūras Milaknis, Jockas Landale'as, Edgaras Ulanovas