Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį namuose sužaidė Eurolygos XIII turo rungtynes su Salonikų „Aris TT Bank“ krepšininkais iš Graikijos ir nugalėjo varžovus rezultatu 77:66.

Mačas prasidėjo M.Machado dvitaškiu (2:0). Sužaidus dvi minutes, svečiai išlygino rezultatą (2:2). Dvikova klostėsi atkakliai ir lygiai, didesnės iniciatyvos neturėjo nei viena, nei kita komanda, o įpusėjus pirmajam kėlinukui, daugiausiai aukštaūgių krepšininkų pastangomis, “Žalgiris” pirmavo dviem taškais (11:9). Per likusį laiką šeimininkai nemažino rungtynių tempo ir tik dar padidino savo pranašumą (29:18).

Antroje dvikovos dalyje vaizdas aikštėje nesikeitė. Žalgiriečiai diktavo savas taisykles svečiams ir kontroliavo žaidimo eigą. Sužaidus tris minutes, Kauno krepšininkai pirmavo dvylikos taškų skirtumu (34:22), dar po dviejų minučių dar padidino persvarą (37:24). Įsibėgėjusių ir žaidimo skonį pajutusių šeimininkų Salonikų klubo krepšininkai nepajėgė sustabdyti iki pat didžiosios pertraukos. Efektyviai puldami ir drausmingai gindamiesi žalgiriečiai pradėjo triuškinti varžovus iš Graikijos (50:30).

Trečiajame ketvirtyje niekas nesikeitė. Kauno klubas, sužaidus dvi minutes, pirmavo jau 22 taškų skirtumu (55:33). Vėliau graikai suaktyvino puolimą ir taip privertė šeimininkus vis dažniau rinktis pražangas (58:40, 5min.). „Žalgirio“ krepšininkams, graikams kibiai ginantis, vis sunkiau sekėsi rasti kelių link varžovų krepšio. Iki kėlinuko pabaigos žalgiriečiai išsaugojo pranašumą, tačiau „Aris TT Bank“ taip pat nebuvo linkusi kelti baltų vėliavų (64:53).

Paskutinė rungtynių dalis klostėsi labai atkakliai. Svečiai griebėsi lemiamo šturmo ir artėjo prie „Žalgirio“ (68:59, 7min., 68:62, 5min).Tačiau netrukus labai svarbų tritaškį metimą pataikė Kauno ekipos naujokas D.Collinsas ir šeimininkai vėl padidino persvarą (70:62, 4min.). Vėliau sekė iš eilės Salonikų komandos taškai ir graikai priartėjo pavojingai (70:66). Likus žaisti dvi minutes, J.Mačiulis pataikė dvitaškį (72:66), likus mažiau nei minutei keturias baudas sumetė M.Machado (76:66) ir tai buvo viskas. Finalinė dvikovos sirena paskelbė pelnytą “Žalgirio” pergalę rezultatu 77:66.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė J.Mačiulis, pelnęs 16 taškų, P.Jankūnas - 14 (11 atk. kam.), T.Beardas - 12 (11 atk. kam.), D.Collinsas - 11 (5 rez. perd.), M.Machado ir H.Mottola - po 9.