52
Eurolygos dvikova: „Žalgiris“ – „Karsiyaka“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai – Eurolygos „Top 16“ etape! Reguliariojo sezono aštuntojo turo rungtynėse „Žalgirio“ arenoje kauniečiai sutriuškino Izmiro „Karsiyaka“ komandą 74:52 (22:14, 18:11, 13:16, 21:11) ir užsitikrino kelialapį į kitą varžybų etapą.

52

Nors mačą taikliais baudų metimais atidarė Paulius Jankūnas, kitoje aikštės pusėje septynis taškus be atsako rinko Justinas Carteris – 2:7. Tuomet tritaškiais varžovus baudė Edgaras Ulanovas, P.Jankūnas ir M.Kalnietis, krepšio link pranėrė Renaldas Seibutis, o po Iano Vougiouko puskablio kaire ranka pasitarimą šaukė svečiai iš Izmiro – 15:9.

Po jo turkai dviem galingais dėjimais sudraskė kauniečių gynybą, tad nieko nelaukęs atsakomąją minutės pertraukėlę ėmė Gintaras Krapikas (15:13). Įsiklausę į trenerio nurodymus Lietuvos čempionai supančiojo varžovų puolimą, tolimą šūvį įskraidino nuo suolo pakilęs Lukas Lekavičius, dvitaškius pridėjo Olivier Hanlanas ir Brockas Motumas bei po pirmųjų dešimties minučių „Žalgiris“ susikrovė apčiuopiamą pranašumą – 22:14.

Antro kėlinio pradžioje „Karsiyaka“ kirpo atsilikimą perpus (22:18), bet tada prabilo šeimininkų aukštaūgiai: kamuolį į krepšį tiesiog pamušė Robertas Javtokas, prasiveržimą taškais užbaigė B.Motumas – 26:18. Greitą, trijų perdavimų ataką tritaškiu iš kampo užtvirtino R.Seibutis, o perėmus dar vieną kamuolį skirtumą iki dviženklio didino gudriai sužaidęs O.Hanlanas – 31:20. „Žalgiris“ nestojo: savalaikius M.Kalniečio perdavimus dviem ir trim taškais atitinkamai pavertė I.Vougioukas ir R.Seibutis (36:20). Kauniečių spurtas (10:0) nutrūko, tačiau M.Kalniečio bei L.Lekavičiaus taškai priartėti varžovams neleido – 40:25.

Create free infographics with Venngage

Po didžiosios pertraukos tritaškį įsūdė L.Lekavičius, du taškus pridėjo komandos kapitonas P.Jankūnas, tačiau gana lengvai „Žalgirio“ gynybą įveikdavo ir Izmiro krepšininkai – 45:33. Beveik penkių minučių tylą šeimininkų puolime nutraukė dvitaškį su pražanga realizavęs I.Vougioukas, tolimą šūvį smeigė M.Kalnietis ir kauniečiai susigrąžino prieš kėlinį turėtą pranašumą (51:36). Suklaidinęs oponentą dešimtąjį tašką įsirašė M.Kalnietis, ir nors daugiau nieko gražaus puolime nuveikti nepavyko, geležinės gynybos dėka žalgiriečiai išlaikė solidų atotrūkį prieš lemiamą rungtynių atkarpą – 53:41.

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai toliau aktyviai besidarbavo gynyboje, taškus pelnė B.Motumas, o žiūrovus iš vietų kėlė dėjimą atlikęs M.Kalnietis ir trečią tolimą bombą varžovams išrašęs L.Lekavičius – 60:46. Ketvirčiui įpusėjus Mantas surinko dar penkis taškus ir Turkijos čempionai atsidūrė gilioje duobėje – 65:48. Bangavusi „Žalgirio“ arena atsikvėpti kauniečiams neleido: savo taškų kraitį pildė B.Motumas, po penkto M.Kalniečio tikslaus perdavimo tritaškį smeigė O.Hanlanas – 70:49. Mačo pabaigoje „Žalgiris“ ramiai sutvarkė formalumus ir laimėjęs rezultatu 74:52 tvirtai žengė į „Top 16“ etapą.

Žalgiris“: M.Kalnietis 17 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), L.Lekavičius 11 (3/4 trit.), B.Motumas 10 (8 atk. kam.), R.Seibutis 8 (2 per. kam.), P.Jankūnas 7 (8 atk. kam., 4 per. kam.), I.Vougioukas 7 (2 blk.), O.Hanlanas 7 (4 per. kam.), E.Ulanovas 2, R.Javtokas 2 (6 atk. kam.).

Karsiyaka“: J.Carteris 13 (5 atk. kam., 4 per. kam.), J.Palaciosas 11 (5 atk. kam., 2 per. kam.), C.Iversonas 10 (5 atk. kam.).