Paskutinėse SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) pirmojo diviziono rungtynėse Kauno "Žalgiris" iškovojo devintąją pergalę, dešimtose rungtynėse rezultatu 92:78 nugalėjęs Latvijos čempionus Ventspilio "Ventspils" krepšininkus.

Mačas prasidėjo taikliu J. Mačiulio dvitaškiu (2:0). Tačiau netrukus tuo pačiu atsakė ir varžovai iš Latvijos (2:2). Sužaidus dvi minutes, rezultatas buvo lygus (8:8). “Ventspils” atkakliai priešinosi žalgiriečiams, tačiau įpusėjus kėlinukui, persvara buvo Kauno komandos rankose (12:10). Po kelių sėkmingų atakų, svečiai įsiveržė į priekį (14:18, 4min.), bet šeimininkai neleido įsismaginti latviams ir per likusį laiką susigrąžino sau palankų rezultatą (25:22).

Antroje dvikovos dalyje Ventspilio komanda suaktyvino gynybą, tačiau lygiai taip pat sunkiai ir svečiai rasdavo kelių link šeimininkų krepšio. Kauno komanda, kelis kartus prasižengusi puolime, nepadidino savo persvaros, tačiau to neleido padaryti ir varžovams (30:27, 7min.). Iniciatyvą žalgiriečiai išlaikė ir įpusėjus ketvirčiui (35:30), ypač sėkmingai šiame rungtynių kėlinuke žaidė “Žalgirio” kapitonas T. Beardas, kuris vedė savo komandą į priekį. Beveik iki pat didžiosios pertraukos vyravo apylygė kova, tačiau baigiantis ketvirčiui šeimininkai spurtavo ir ekipos ilsėtis išėjo, „Žalgiriui“ pirmaujant rezultatu 48:34.

Trečiajame kėlinuke žalgiriečiai rungtyniavo patikimai ir neleido priartėti nei per žingsnį „Ventspils“ krepšininkams (53:38, 8min). Po J.Mačiulio tolimo metimo, „Žalgirio“ persvara šoktelėjo iki 16 taškų (56:40, 7min). Nors įpusėjus ketvirčiui, Latvijos komanda bandė sugrąžinti intrigą ir sugebėjo priartėti iki aštuonių taškų (58:50), o dar po minutės iki šešių (58:52), tačiau iki kėlinuko pabaigos žalgiriečiai mobilizavo jėgas ir vėl atitrūko nuo varžovų – 69:54.

Paskutinėje rungtynių dalyje „Žalgirio“ komanda nemažino tempo ir demonstravo kokybišką krepšinį abiejose aikštės pusėse. Šeimininkai vis dažniau priversdavo suklysti „Ventspils“ krepšininkus, o likus žaisti penkias minutes, Kauno klubas pirmavo vienuolikos taškų skirtumu (78:67). Iki mačo pabaigos svečiai dar buvo sumažinę deficitą iki devynių taškų, tačiau tai buvo viskas, ką jiems pavyko padaryti. „Žalgirio“ krepšininkai neleido suabejoti savo pajėgumu ir finalinė dvikovos sirena paskelbė užtikrintą Kauno komandos pergalę rezultatu 92:78.

T. Beardas nugalėtojams pelnė 18 taškų ir atkovojo 9 kamuolius, M. Popovičius - 13, J. Mačiulis - 12, P.Jankūnas - 11, L. Woodsas ir M. Machado - po 10.

"Ventspils" klubui D. Jeličius surinko 16 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, J. Love - 13, E. Shannonas - 12, A. Vitols - 11, A. Vairogs - 8.