0
TV3

Antrąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijoje iškovojo Kauno „Žalgiris“, savo žiūrovų akivaizdoje po atkaklios kovos 89:81 (20:13, 25:32, 22:21, 22:15) palaužęs Prienų „Rūdupio“ krepšininkus ir iškovojęs teisę varžytis pirmenybių finale.

Pirmąsias pusfinalio serijos rungtynes rezultatu 81:74 laimėjo „Žalgiris“.

Nerezultatyviai prasidėjusiose rungtynėse sužaidus penkias minutes šeimininkai pirmavo 2 taškais (6:4). M.Popovičiui įmetus du tritaškius iš eilės kauniečiams pavyko šiek tiek atsiplėšti (12:6).  Pirmojo kėlinio pabaigoje komandas skyrė 7 taškai - 20:13.

Įpusėjus antrajam ketvirčiui S.Buterlevičius šūviu iš toli sumažino savo komandos atsilikimą iki trijų taškų (32:29), čia pat tritaškiu atsakė ir D.Šalenga (35:29). V.Dabkui pelnius dvitaškį su pražanga „Žalgirio“ pranašumas ir vėl ištirpo (43:41), o A.Juškevičius rezultatą išlygino (43:43). Prieš didžiąją pertrauką minimaliu skirtumu pirmavo „Rūdupis“ - 44:45.

Po pertraukos A.Juškevičius tritaškiu padidino atotrūkį iki 6 taškų (48:54). Prieniškiams pradėjus klysti rezultatas ir vėl tapo lygus (54:54). Paskutinėje atakoje T.Delininkaitis išvedė „Žalgirį“ į priekį - 67:66.

Lemiamame ketvirtyje S.Buterlevičiui ir V.Šeškui užsidirbus technines pražangas kauniečiai lengvai susikrovė 7 taškų pranašumą (73:66). Iki rungtynių pabaigos likus žaisti dvi minutes D.Šalenga ir R.Javtokas atakas užbaigė įspūdingais dėjimais, taip padidindami savo ekipos persvarą iki 11 taškų (87:76). Iniciatyvą perėmę žalgiriečiai šventė pergalę rezultatu 89:81 ir iškopė į LKL finalą.

„Žalgiris“: M.Popovičius 27 (5/9 trit. 8/10 baud.), P.Jankūnas 14, D.Šalenga 13, T.Klimavičius 8, R.Javtokas 8 (9 atk. kam.), M.Kalnietis (9 atk. kam., 10 rez. perd.) ir T.Delininkaitis po 7.

„Rūdupis“: S.Buterlevičius 18 ir G.Orelikas po 18, A.Juškevičius 14, G.Kadžiulis 9, A.Labuckas ir S.Buterlevičius po 8.