Šiauliuose pasibaigė BBL finalas – Vilniaus “Lietuvos rytui” paskutinę akimirką nepavyko apginti čempionų vardo – likus mažiau nei sekundei iki rungtynių pabaigos pergalę Kauno “Žalgiriui” metimu iš po krepšio išplėšė DeJuanas Collinsas – 86:84.

Rungtynes dviem taikliais metimais pradėjo BBL čempionai, tačiau jau netrukus rezultatas tapo lygus – 4:4. Dvikovos pradžioje atsisakė veikti Šiaulių arenos švieslentė, todėl apie besikeičiantį rezultatą bei iki atakos pabaigos likusias sekundes nuolat skelbė rungtynių pranešėjas. Tuo tarpu Kauno ekipa įsibėgėjo ir netrukus pirmavo jau 10:4. Pamažu švieslentė ėmė rodyti gyvybės ženklus, iš pradžių atsirado žaidėjų numeriai, vėliau ir 24 sekundžių laikrodis. Techniniai nesklandumai neturėjo įtakos „Žalgiriui“ - po dviejų DeJuano Collinso metimų kauniečiai pirmavo jau 17:8.

Po dar vieno D.Collinso metimo “Žalgirio” pranašumas jau 16 taškų – 24:8. Likus dar 10 sekundžių iki kėlinuko pabaigos vilniečių žaidėjas sviedė kamuolį per visą aikštelę, manydamas, kad laikas baigėsi, o kamuolį atkovojęs Marko Popovičius paskutinę sekundę pataikė iš vidurio aikštės – 28:12.

Antrą ketvirtį vilniečiai pradėjo taikliu Matthew Nielseno metimu, dar vieną tolimą šūvį pridėjo Mindaugas Lukauskis – 18:30. Po dar vieno vilniečių dvitaškio bei sėkmingo žaidimo gynyboje minutės pertraukėlės paprašė Rimantas Grigas – 20:30. Kėlinukui įpusėjus aistros ir toliau nerimo. Vienos atakos metu po kontakto su M.Nielsenu triskart ant žemės atsidūrė Goranas Jurakas, prieš tai pataikęs tolimą metimą – 39:26.

Hollisas Price’as pelnė dvitaškį su Damiro Markotos pražanga ir komanda skyrė 10 taškų – 31:41. Iš pradžių M.Nielsenas, o paskui H.Price‘as mažino skirtumą iki vienženklio, o Paulius Jankūnas užsidirbo trečiąją pražangą. Kenanas Bajramovičius pridėjo du taškus su Dainiaus Šalengos pražanga ir dvikovai įpusėjus „Žalgiris“ pirmavo 48:40.

Po didžiosios pertraukos kiek aktyvesni buvo vilniečiai, kurie buvo priartėję iki penkių taškų skirtumo – 47:52. Jonas Mačiulis tritaškiu grąžino kauniečiams aštuonių taškų pranašumą. Kitoje atakoje Eurelijus Žukauskas prasižengė ketvirtąjį kartą, tačiau tai nesutrukdė Marcusui Brownui dar labiau padidinti „Žalgirio“ atotrūkį – 57:47.

Teisėjai sunkiai kontroliavo rungtynes – sprendimais buvo nepatenkinti abiejų komandų atstovai. Po M.Browno tritaškio kauniečiai įgijo 11 taškų persvarą – 62:51, tačiau čia pat sekė tolimas M.Nielseno šūvis, o M.Lukauskis iš viršaus įdėjo perimtą kamuolį – 56:62. Bet jau kitoje atakoje nieko nedengiamas M.Brownas baudžia savo varžovus tolimu metimu. Jaredas Jordanas atsakė tuo pačiu, o ketvirtį taikliu dvitaškiu užbaigė D.Collinsas – 67:59.

Ketvirtąjį kėlinuką dviem taikliais taškais pradėjo Paulius Jankūnas, prieš tai nubaustas abipusę pražanga su M.Nielsenu. „Lietuvos rytas“ atsakė dviem taikliais tolimais metimais – 65:69, o rungtynių įtampos vėl neatlaikė trumpam užgęsusi švieslentė. Po priverstinės pertraukėlės tritaškį pataikė M.Brownas – 72:65. K.Bajramovičius sumetė du baudos metimus, o kitoje atakoje teisėjo sprendimas vėl sukėlė „Lietuvos ryto“ nepasitenkinimą. M.Lukauskis buvo nubaustas pražanga, o už suolelio reakciją Vilniaus ekipa buvo nubausta technine pražanga – 76:69.

Iki rungtynių pabaigos likus daugiau nei dviems minutėms komandas po M.Nielseno metimo skyrė trys taškai – 75:78, o kitoje atakoje K.Bajramovičius skirtumą sušvelnino iki minimumo. Likus mažiau nei minutei D.Collinsas pataikė sudėtingą dvitaškį – 82:79, o likus 30 sekundžių K.Bajramovičius tolimu metimu rezultatą išlygino – 82:82. Likus 6 sekundėms M.Nielsenas prasižengė prieš G.Juraką, kuris sumetė abu baudos metimus – 84:82. Likus 4 sekundėms D.Collinsas neleistinai sustabdė H.Price‘ą, kuriz šaltakraujiškai sumetė du kartus. Vis dėlto pergalė paaiškėjo dar iki pratęsimo – prasiveržęs po krepšiu pergalę savo komandai likus 0,5 sekundės iki dvikovos pabaigos atnešė D.Collinsas – 86:84.