Paskutinėse „Betsafe–LKL“ reguliaraus sezono rungtynėse principinių varžovų dvikovą užtikrintai laimėjo geriausias sezono rungtynes sužaidusio Brandono Davieso vedamas Kauno „Žalgiris“ (32/4).

Po krepšiais karaliavę kauniečiai 91:75 (21:17, 32:13, 18:25, 20:20) susitvarkė su Vilniaus „Rytui“ (26/10) ir atkrintamąsias varžybas pasitiks su penkių iš eilės pergalių serija. „Žalgiris“ reguliariajame sezone vilniečius įveikė visus keturis kartus ir tai padarė vidutiniškai 14,5 taškų skirtumu.

Vilniečių siaubu tapęs B. Daviesas pelnė 19 taškų ir surinko 28 naudingumo balus. Pastarasis rodiklis – geriausias amerikiečio pasiekimas šį sezoną „Betsafe–LKL“ pirmenybėse.

Vienas geriausių sezono rungtynių sužaidė ir vilniečių vidurio puolėjas. Rungtynes ant atsarginių žaidėjų suolelio pradėjęs Martynas Echodas pelnė 18 taškų ir surinko 29 naudingumo balus.

Kauniečiai vien per pirmąjį kėlinį sugebėjo atkovoti 10 kamuolių po „Ryto“ krepšiu ir po pirmojo ketvirčio turėjo keturių taškų persvarą (21:17).

Aikštės šeimininkai antrajame kėlinyje surengė spurtą 16:3 nutolo nuo svečių – 37:22. Apsukų nemažinę kauniečiai antrąjį ketvirtį laimėjo net 32:13 ir į ilgąją pertrauką išėjo turint 23 taškų pranašumą (53:30).

Po ilgosios pertraukos vilniečiai savo atsilikimą buvo sumažinę ir iki 13 taškų (51:64). Nesuglumęs „Žalgiris“ į tai atsakė septyniais taškais iš eilės ir susigrąžino 20 taškų persvarą (71:51).

Lemiamo ketvirčio metu „Žalgirio“ pranašumas ir vėl buvo ištirpdytas iki 13 taškų (73:60). Kauniečiai per daug neatsipalaidavo ir šį kartą, pelnė aštuonis taškus iš eilės ir nutolo iki 21 taško – 81:60. Likusios penkios minutės buvo tik formalumas, kurių metu vilniečiams pavyko sumažinti savo deficitą ir išvengti sutriuškinimo.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 19 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 14 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), Nate'as Woltersas 11.

„Rytas“: Derekas Needhamas 19, Martynas Echodas 18 (9 atk. kam.), Arnas Butkevičius 9.

Šarūnas Jasikevičius antrajame kėlinyje prarado čiurną susižeidusį Artūrą Milaknį. Nors snaiperis aikštę paliko be jokios pagalbos, jis ant parketo nebesugrįžo. Tuo metu Dainius Adomaitis buvo priverstas visas rungtynes verstis be traumuoto D.J. Seeley.

„Žalgiris“ savo ketvirtfinalio seriją pradės antradienį ir serijoje iki dviejų pergalių kovos su Alytaus „Dzūkija“. Tuo metu „Rytas“ ketvirtfinalio serijoje iki dviejų pergalių kovos su Utenos „Juventus“ ir atkrintamąsias pradės trečiadienį.

Rungtynių eigą nuo 17:00 val. kvietėme sekti kartu su portalu tv3.lt:

Rungtynių eiga:

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas, Marius Grigonis, Leo Westermannas, Brandonas Daviesas, Aaronas White'as.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas, Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius, Derickas Needhamas, Artsiomas Parakhouskis.

Ketvirtas kėlinys: (91:75)

P. Jankūnas smeigia tritaškį ir kelia visus žiūrovus ant kojų (89:70).

D. Sirvydis užsidirba penktą pražangą. Viso mačo metu „Ryto“ jaunuolis nepelnė nė taško.

B. Daviesas įspūdingai pučia M. Girdžiūno metimą, kitoje atakoje N. Woltersas kaip per treniruotę įmeta nesunkų dvitaškį (80:60).

Pražangų lenktynėse sėkmingiau sekasi sostinės klubui, bet žalgiriečiai toliau užtikrintai artėja pergalės link (73:60).

Trečias kėlinys: (71:55)

Prieš lemiamą kėlinį komandas skiria 16 taškų (71:55).

Rungtynėse grįžta intriga, komandas skiria 15 taškų (64:49).

Komandos pataiko visus metimus, E. Bendžius smeigia tritaškį iš maždaug aštuonių metrų (61:44)

Antrą rungtynių pusę sėkmingiau pradeda vilniečiai, tačiau skirtumas ir toliau triuškinantis (55:35).

Antras kėlinys: (53:30)

Žalgiriečiai per du kėlinius nutolo 23 taškų skirtumu (53:30).

Vilniečiai neatkovoja kamuolių nei po savo, nei po varžovų krepšiais, o L. Westermannas toliau smaginasi (47:28).

Rytas“ toliau buksuoja, o L. Westermannas ir E. Ulanovas baudžia tritaškiais (40:24).

L. Westermanno tritaškis suteikia „Žalgiriui“ dviženklį pranašumą (32:22).

N. Woltersas pelno keturis taškus paeiliuj, vilniečiai stringa puolime (27:20).

Dėjimu lanką drebina M. Echodas. (21:19).

Pirmas kėlinys: (21:17)

„Žalgiris“ puolime per pirmą ketvirtį atkovojo 10 kamuolių. (21:17).

M. Echodas pataiso komandos draugo metimą, kitoje atakoje pataiko dvitaškį su pražanga (18:16).

Sostinės klubas pražangų limitą išnaudoja per keturias minutes, tačiau žalgiriečiai toli nepabėga (13:12).

B. Daviesas krauna kamuolį iš viršaus, kitoje atakoje A. Butkevičius baudžiamas nesportine pražanga (8:3).

Aa. White'as ir D. Needhamas apsikeičia tritaškiais. (3:3)