Kauno „Žalgiris“ SEB BBL „Elito“ divizione iškovojo dešimtąją pergalę – kauniečiai namie po atkaklios kovos 69:64 (23:18, 15:13, 16:23, 15:10) palaužė Dainiaus Adomaičio Rygos „Barons/LMT“ klubą.

Nors latviai dvitaškiu ir vienu baudos metimu pradėjo susitikimą, „Žalgiris“ į tai atsakė dviem Jono Mačiulio tolimais metimais bei Tado Klimavičiaus dėjimu ir sužaidus tris minutes jau turėjo penkių taškų persvarą - 8:3. Nepaisant svečių minutės pertraukėlės, kauniečiai pelnė dar šešis taškus be atsako ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą - 14:3. Visgi Rygos klubas į tai atsakė spurtu 7:0 ir iš dviženklės „Žalgirio“ persvaros beliko vos keturi taškai - 14:10. Ketvirčio pabaigoje kauniečiai minimaliai padidino savo pranašumą ir po pirmojo kėlinio turi penkių taškų persvarą - 23:18.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai ir vėl dominavo aikštelėje bei po truputį didino savo persvarą. Sužaidus septynias minutes Paulius Jankūnas įspūdingu dėjimu vėl grąžino kauniečiams dviženklį pranašumą (34:22), tačiau svečiai netrukus priartėjo - 36:29. Paskutinę antrojo kėlinio minutę abi komandos pasikeitė tiksliais metimais ir įpusėjus susitikimui „Žalgiris“ turi septynių taškų pranašumą - 38:31.

Trečiojo kėlinio pradžia žalgiriečiams ir vėl nieko blogo nežadėjo. Po Pauliaus Jankūno ir J.Mačiulio metimų aikštelės šeimininkai dar kartą įgijo dviženklį pranašumą (44:33), tačiau, kaip jau ne kartą buvo šiose rungtynėse, vėl sugebėjo jį iššvaistyti. Kėlinio viduryje Žygimantas Janavičius buvo nubaustas nesportine pražanga, svečiai atsigavo ir Martinas Skirmantas likus žaisti pusantros minutės pirmą kartą nuo pirmosios mačo minutės išlygino rezultatą - 52:52. Nors Eurelijus Žukauskas buvo vėl išvedęs į priekį žalgiriečius (54:52), Armandas Škelė paskutinę ketvirčio sekundę atstatė pusiausvyrą - 54:54.

Paskutiniame kėlinyje vyko tikras nervų karas. Abi komandos nuolatos klydo ir netiksliai atakavo krepšį, todėl rezultatas kito labai lėtai. Likus žaisti pusantros minutės J.Mačiulis dviem baudos metimais padidino žalgiriečių persvarą iki trijų taškų - 65:62. Netrukus visiškai laisvi netiksliais metimais iš po krepšio pasikeitė Ž.Janavičius ir Dainius Adomaitis, o D.Šalenga dviem baudos metimais dar šiek tiek atitolino kauniečius į priekį - 67:62. Paskutinę susitikimo minutę šiek tiek tiksliau žaidė Kauno klubas, kuris iškovojo pergalę rezultatu 69:64.

30 minučių aikštelėje praleidęs D.Adomaitis pelnė 2 (dvitaškiai 0/4, tritaškiai 0/3, baudos 2/2) taškus, atkovojo 5 kamuolius, blokavo varžovo metimą, perėmė 1 ir prarado 3 kamuolius, išprovokavo varžovo pražangą ir 2 sykius prasižengė.

„Žalgiris“: J.Mačiulis (7 atk. kam.) ir P.Jankūnas (8 atk. kam.) - po 14, D.Šalenga 11, T.Klimavičius 10 (11 atk. kam.), M.Kalnietis 8.