Nors Vieningosios lygos „Promo taurės“ turnyrą Kauno „Žalgiris“ pradėjo nesėkmingai, kovoje dėl 5-8 vietų kauniečiai be Loreno Woodso 95:67 (30:27, 25:15, 18:14, 22:11) sutriuškino Ramūno Butauto treniruojamą Rygos ASK klubą.

Rungtynes kauniečiai pradėjo taikliu Jono Mačiulio tritaškiu, tačiau jau netrukus latviai surengė keletą sėkmingų atakų ir išsiveržė į priekį – 7:3. Čia pat sekė du sudėtingi Žygimanto Janavičiaus ir Artūro Milaknio tolimi metimai – 9:7. Dar po penkių taškų iš eilės Ramūnas Butautas buvo priverstas prašyti pirmosios minutės pertraukėlės – 14:7.

Po jos „Žalgirio“ varžovai ėmė rungtyniauti sėkmingiau ir kiek sumažino deficitą – 12:16. Dar po kelių atakų rezultatas jau tapo lygus – 16:16. Komandos rungtyniavo be įtampos bei daugiau dėmesio skyrė puolimui. Per likusį kėlinuko laiką kiek sėkmingiau rungtyniavo Pauliaus Jankūno vedamas „Žalgiris“, kuris pirmavo trijų taškų skirtumu - 30:27.

Antrame kėlinuke iniciatyva jau pilnai priklausė „Žalgiriui“. Kauno ekipa labai greitai padidino savo pranašumą iki dviženklio skirtumo – 45:33. Latviai pelnė keturis taškus iš eilės, bet Mantas Kalnietis ir Ž.Janavičius pelno penkis ir komandas skyrė jau 13 taškų – 50:37. Rygos klubą iš sunkios situacijos traukė Andrius Mažutis, pelnęs tritaškį ir čia pat pridėjęs dvitaškį, tačiau ketvirtį sėkmingiau vėl užbaigė „Žalgiris“, kuris pirmavo 55:42.

Kovingai nusiteikę kauniečiai nemažino ritmo ir po didžiosios pertraukos. Sėkmingo P.Jankūno ir J.Mačiulio žaidimo dėka skirtumas tarp komandų buvo išaugęs iki 19 taškų (64:45). Latviai nerado priešnuodžio sėkmingam, o kėlinuko pabaigoje tritaškį įmetė Š.Vasiliauskas, dvitaškį pridėjo T.Klimavičius ir „Žalgiris“ pirmavo 20 taškų skirtumu - 73:53.

Sėkmingai ilsėtis išvykusį L.Woodsą pakeitęs E.Žukauskas tvarkėsi gynyboje ir neleido varžovų priekinės linijos žaidėjams daryti tai, ką jie norėtų. Po trij7 ketvirčių „Žalgiris“ pirmavo 73:56.

Ketvirtajame kėlinuke situacija nesikeitė. Pajautęs žaidimo skonį „Žalgiris“ neleido latviams nė pamąstyti apie pergalę ir tik didino atotrūkį. Rungtynes žalgiriečiai užbaigė turėdami 28 taškų persvarą - 95:67.

ASK: K.Kambala 13 (4 atk.kam.), B.Šundovas 12 (8 atk.kam.), S.Valters, A. Mažutis (5 atk.kam., 4 per.kam.) ir R.Štelmahers - po 8.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 21 (5 atk.kam.), M.Kalnietis 16, Ž.Janavičius 11 (4 rez.perd., 5 atk.kam.), T.Klimavičius 10 (8 atk.kam.), J.Mačiulis (tritaškiai 1/8) ir A.Milaknis (tritaškiai 3/6) - po 9, D.Šalenga 7, Š.Vasiliauskas ir E.Žukauskas (9 atk.kam., 3 rez.perd.) - po 6.