Šeštadienį Juodkrantėje vyko tarptautinės draugiškos rungtynės tarp vienų stipriausių Lietuvos ir Latvijos futbolo komandų - VMFD „Žalgiris“ bei Liepojos „Metalurgs“. Pergalę rezultatu 2:1 iškovojo „Žalgiris“.

Prieš susitikimo pradžią sveikinimo žodžius šventės dalyviams tarė Neringos ir Šiaulių miesto merai.

Rungtynes abi komandos pradėjo atsipalaidavusios, tačiau nusiteikusios kovingai. Stadione susirinkę žiūrovai pirmoje kėlinio pusėje ekipas matė dažniau klystančias nei atliekančias pavojingus smūgius. Savo ruožtu futbolininkai nevengė kietos kovos.

Žalgiriečių gretose pirmosiomis minutėmis labiausiai išsiskyrė saugas Andrejus Nagumanovas, atlikęs kelis pavojingus smūgius tiek galva, tiek kojomis. Šiuos epizodus sirgaliai palydėjo garsiais plojimais.

Liepojos „Metalurgs“ futbolininkai vilniečių gynybą dažniausiai stengėsi pralaužti kontratakomis. Jos buvo pavojingos, tačiau netikslios. Žalgiriečiai nors ir žymiai ilgiau kontroliavo kamuolį, atakavo taip pat neužtikrintai.

Vis tik būtent Lietuvos vicečempionams pirmiesiems pavyko pralaužti ledus.

Aktyviai žaidęs Andrejus Nagumanovas galiausiai ketvirtuoju bandymu pasiuntė kamuolį į vartus. 35 minutę legionierius iš Rusijos tiksliu stipriu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką, lietuvį Aurelijų Dubicką.

Netrukus įvartį įmušė ir „Žalgirio“ puolėjas Kamilis Bilinskis, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę. Nepaisant to pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje 45 minutę K. Bilinskis vėl įveikė savo oponentą ir pelnė dar vieną įvartį - šį kartą pagal taisykles.

Per pertrauką žiūrovai galėjo išmėginti savo jėgas 11 metrų baudinių serijoje su „Žalgirio“ vartininku Mariu Rapaliu, kurį jai pasibaigus pakeitė ir rungtynes tęsė Armantas Vitkauskas.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai iniciatyvos iš savo rankų nepaleido. Latviai ir toliau buvo priversti dažniau lakstyti be kamuolio bei vaikytis greitai žaidusius vilniečius, kurie 63 minutę turėjo puikią progą patrigubinti pranašumą. Povilas Krasnovskis atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau nesugebėjo nukreipti kamuolio į vartus.

Kėlinio viduryje Liepojos „Metalurgs“ futbolininkams pavyko atsitiesti, o 77 minutę ir pelnyti įvartį. Toms Mežs tiksliu smūgiu galva sušvelnino latvių atsilikimą iki 1:2.

Mačo pabaigoje Liepojos ekipa kaip įmanydama bandė išlyginti rezultatą, bet jos dažnos atakos buvo nesėkmingos. Žalgiriečiai patikimai apgynė savo vartus ir šventė pelnytą pergalę.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju buvo pripažintas pirmąjį susitikimo įvartį pelnęs VMFD „Žalgiris“ komandos saugas Andrejus Nagumanovas. Jam apdovanojimą įteikė „Žalgirio“ valdybos narys Antanas Noreika.

VMFD „Žalgiris“ 2:1 (2:0) Liepojos „Metalurgs“

Įvarčiai: A. Nagumanovas (35 min.), K. Bilinskis (45 min.); T. Mežs (77 min.)

VMFD „Žalgiris“: Marius Rapalis (46' Armantas Vitkauskas), Algis Jankauskas, Luka Peričius, Andro Švrljuga, Vaidotas Šilėnas, Mantas Kuklys (81' Daniel Ramonovskij), Andrejus Nagumanovas (83' Arturas Skuratovičius), Povilas Krasnovskis, Arminas Vaskela, Pavelas Komolovas (68' Paulius Janušauskas), Kamilis Bilinskis (56' Raimondas Vilėniškis).

Liepojos „Metalurgs“: Aurelijus Dubickas, Dzintars Zirnis (90' Agris Otankis), Toms Mežs, Mindaugas Bagužis, Juris Kučma, Jurģis Kalns, Tomas Tamošauskas (90' Karus Knuts), Genādijs Soloņicins (72' Kristiam Božis), Bogdam Petruks, Valērijs Afanasjevs, Vugar Askerov.