Svarbią pergalę Eurolygoje pasiekė dėl vietos atkrintamosiose varžybose kovojanti Vitorijos „Baskonia“ (16-15) komanda su Roku Giedraičiu ir Tadu Sedekerskiu. Baskai šį kartą namuose 93:87 (25:24, 19:24, 24:19, 25:20) nukovė Berlyno ALBA (9-22) krepšininkus.

Ši ispanų pergalė nepalanki Kauno „Žalgiriui“. Dabar aštuntoje vietoje esanti „Baskonia“ jau turi viena pergale daugiau už kauniečius, tad šiems labai svarbu laimėti artimiausią mūšį namuose prieš Monako „AS Monaco“ ekipą.

T.Sedekerskis dėl traumos nežaidė, o R.Giedraitis per 33 minutes pasižymėjo 9 taškais (3/6 dvit., 1/5 trit.), 8 atkovotais kamuoliais, rezultatyviu perdavimu, išprovokuota, 2 asmeninėmis pražangomis ir 10 naudingumo balų.

Aikštės šeimininkai sėkmingiau pradėjo susitikimą ir jau pirmajame kėlinyje atsiplėšė dviženkliu skirtumu (23:13).

Visgi, dar iki antrojo ketvirčio pradžios vokiečiai sugebėjo praktiškai panaikinti deficitą ir jį nurėžė iki minimalaus (25:24).

Pastarieji prieš didžiąją pertrauką dar sugebėjo surengti spurtą 23-2 ir patys šovė į priekį dviženkliu atstumu (27:38). Laimei, baskams pavyko sustabdyti oponentus ir priartėti (44:48).

Po didžiosios pertraukos vyravo nuožmi kova. Tik ketvirtajame kėlinyje aikštės šeimininkai pelnė 9 taškus be atsako ir ėmė tolti (89:81).

Nors likus 8 sekundėms, svečiai sumažino atsilikimą iki 4 taškų, tačiau tašką rungtynėse padėjo du taiklūs Dariuso Thompsono baudų metimai – 93:87.

„Baskonia“: Maikas Kotsaras 23 (9/11 dvit., 5/6 baud., 10 atk. kam., 40 n. b.), Dariusas Thompsonas 21 (11 rez. perd., 4 per. kam., 38 n. b.), Vanja Marinkovičius 15, Markusas Howardas 11, Rokas Giedraitis (8 atk. kam.) ir Matthew Costello po 9.

ALBA: Maodo Lo 15 (3/7 dvit., 3/5 trit.), Yanni Wetzellis 13 (8 atk. kam.), Gabriele Procida ir Tamiras Blattas (3/3 trit.) po 11, Jaleenas Smithas (1/6 trit.), Louisas Olinde ir Luke‘as Sikma (6 rez. perd.) po 10, Benas Lammersas 3.