„Žalgiris“ antrą sykį sezone sutriuškino „Utenį“

Vilniaus „Žalgiris“ įvarčių fiesta pavaišino į svečius atvykusį Utenos „Utenį“. Antrajame A lygos rate be atsako pelnę keturis įvarčius, XIX turą pradėjusiose rungtynėse čempionai buvo rezultatyvesni – 5:0 (3:0). Dusyk pasižymėjęs Darvydas Šernas tapo čempionato snaiperių sąrašo lyderiu. Jo sąskaitoje yra 12 tikslių smūgių.

Dar pirmajame kėlinyje stadione susirinkę žiūrovai išvyko tris įvarčius. Nors abi komandos žaidė atakuojantį futbolą, visus juo mušė aikštės šeimininkai. „Utenio“ futbolininkai pirmieji patikrino varžovų vartininko budrumą tolimais Yassine’o Kharboucho ir Johno Hernandezo smūgiais.

Vis tik, jau pirmoji svečių gynybos klaida virto įvarčiu 16-ą minutę. Erdvės dešiniajame krašte gavęs Serge Nyuiadzi įsiveržė į baudos aikštelę ir stipriu smūgiu privertė prieš save kamuolį atmušti Francisco Ramirezą, o šalia atsidūręs Elivelto savo proga pasinaudojo.

Iki kėlinio vidurio uteniškiai dar pora sykių grasino čempionų vartams tolimais bandymais. Guillermo Smitarello smūgį liesdamas už galinės linijos nukreipė gynėjas, tuo tarpu dar vieną J.Hernandezo šūvį Armantui Vitkauskui teko palydėti šuoliu.

Nuskubėję lyginti rezultato svečiai buvo nubausti 26-ą minutę, kai greitos atakos metu Egidijus Vaitkūnas idealiu perdavimu surado Darvydą Šerną, kuriam beliko nukreipti kamuolį į vartus.

A.Vitkauskas išgelbėjo „Žalgirį“ sužaidus pusvalandį, kai po pavojingos varžovų atakos kamuolys nukrito visiškai laisvam Jose Ruzui, jo smūgį vartininkas atrėmė efektingu šuoliu.

37-ą minutę į aukštaičių vartus krito ir trečiasis įvartis. Žalgiriečiams grąžinus kamuolį į žaidimą iš užribio, M.Kuklys laimėjo oro dvikovą ir nukreipė kamuolį link vartų, kur perdavimo jau laukė S.Nyuiadzi, įsirašęs savo pavardę į protokolą.

Kėlinio pabaigoje dar sykį A.Vitkauską pasijaudinti privertė Y.Kharbouchas, šūviu iš toli pasiuntęs kamuolį visai šalia virpsto.

Po pertraukos svečiai pakeitė taktinį išsidėstymą, bet didesnių permainų žaidime jos neatnešė, įvarčius toliau mušė „Žalgiris“. Sužaidus kiek daugiau nei valandą, vėl tikslus buvo D.Šernas, greitos atakos metu smūgiavęs pažeme.

Vėliau po dar vienos greitos atakos D.Šernas nepagailėjo perdavimo į baudos aikštelę įkirtusiam Vytautui Lukšai, kuris po kontakto su varžovu griuvo. Žalgiriečiai neliko patenkinti arbitro sprendimu neskirti baudinio.

Po keitimo aikštėje pasirodęs Philipas Atbashyanas privertė A.Vitkauską dar sykį demonstruoti reakciją ir viena ranka už galinės linijos nukreipti kamuolį. Kampinio metu kilus gaisrus, sostinės komandos vartininkas vėl gelbėjo savo komandą nuo galimų nemalonumų. Vėliau pasiaukojamai sužaidė ir Linas Klimavičius, kritęs po kojomis varžovui.

76-ą minutę įvartį pelnė vos kelias minutes aikštėje praleidęs Bahrudinas Atajičius. Prieš vartus iššokęs V.Lukša prametė kamuolį pro jį pasitikusį vartininką ir leido atskubėjusiam komandos draugui nukreipti jį į tinklą.

Realią galimybę, mačui baigiantis, įmušti turėjo Fofana Amara, įsijungęs į žaidimą nuo suolo. „Utenio“ legionieriui pritrūko centimetrų pasiekti kamuolį po aštraus Borjos Aizpuno perdavimo vienu lietimu. Paskutinę mačo minutę A.Vitkausko įveikti nepavyko ir Pablo Rocai.