52
J. Zdovcas (nuotr. LKL.lt)

Katastrofiškas Kauno „Žalgirio“ (8/1) sezonas tęsiasi – prie istorinės duobės Eurolygoje prisidėjo ir Vilniaus „Ryto“ (7/1) antausis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) derbyje. Kauniečių treneris Jure Zdovcas kol kas neturi atsakymų į daugelį klausimų, bet viena jam ypač nesuvokiama – žaidėjų nesupratimas, už kokią komandą žaidžia.

52

Kaune dominavę Giedriaus Žibėno auklėtiniai išrašė šalies čempionams pirmą sezono pralaimėjimą nacionalinėse pirmenybėse. Ir jis būtų buvęs gėdingas bei triuškinantis, jeigu ne Luko Lekavičiaus šou ketvirtame kėlinyje.

„Rytas“ svečiuose buvo stipresnis 84:75 (21:18, 25:8, 17:21, 20:28). Iki šiol vilniečiai Kauno „Žalgirio“ arenoje buvo laimėję didžiausiu trijų taškų skirtumu.

Ilgą laiką skirtumas tarp ekipų svyravo tarp 15-18 taškų, o iki vienženklės ribos sumažėjo tik mačo pabaigoje, kai savo šou pradėjo L. Lekavičius. Gynėjas vien per ketvirtą kėlinį pelnė net 16 taškų, o mačą baigė su 23 taškais, 5 taikliais tritaškiais ir 28 naudingumo balais.

Antrą kėlinį „Žalgiris“ pralaimėjo net 8:25, o vienu metu ekipas skyrė 24 taškai.

„Žinojome, kad bus sunku, nebijau prisiimti atsakomybės. Nepavyko priversti žaidėjų žaisti, taip, kaip norime, nesugebėjau paruošti komandos, motyvuoti, nors tikėjau, kad žaidėjai supras, kad tai derbis.

Pirmoje mačo pusėje parodėme tai, kas yra nepriimtina. Tai mano kaltė. Turiu elgtis kitaip. Antra mačo pusė buvo geresnė, bet pralaimėjome ne dėl pabaigoje neatsikovotų kamuolių, pralaimėta buvo anksčiau.

Negaliu įlisti į žaidėjų galvas, tai derbis. Visada lengva rasti pasiteisinimų. Jie stengėsi, bet kam rūpi – „Žalgiris“ privalo laimėti visas rungtynes, turime kautis iki paskutinių minučių. Ir vis tiek kai kurie žaidėjai nesupranta, kur jie yra“, – po mačo pabrėžė J. Zdovcas.

Net keturi „Žalgirio“ žaidėjai surinko neigiamą naudingumo balų skaičių.

Vienas jų buvo dar vienas tragiškas rungtynes sužaidęs Edgaras Ulanovas – išėjęs į aikštę pirmame kėlinyje jis padarė tris klaidas lygioje vietoje perduodamas kamuolį, o pirmo kėlinio pabaigoje galėjo pats pabaigti greitą ataką, bet vietoj to nepatogiai numetė kamuolį Artūrui Milakniui. Puolėjas sužaidė nepilnas penkias minutes ir nuo suolo daugiau nepakilo.

Prie puolėjo pavardės po mačo švietė -2 naudingumo balai.

„Aš jį labai palaikau, kalbėjau su juo prieš rungtynes. Jis negalėjo pamiršti, kaip žaisti krepšinį. Turime jam padėti visi kartu. Nesitikėjau, kad jis bus toks blogas ir priims tokius blogus sprendimus per trumpą laiką. Akivaizdu, kad jis turi problemų ir turime padėti jam jas įveikti. Ir kuo greičiau, nes mums reikia jo“, – kalbėjo treneris.

Bendraudamas su žurnalistais slovėnas pravėrė nemažai „Žalgirio“ žaizdų.

„Akivaizdu, kad nesame geri skaitydami žaidimą, tai nėra paslaptis. Mūsų gynyba vienas prieš vieną yra tragiška. Esame lėta komanda, todėl turime padėti vienas kitam.

Manau, kad kiekvienas treneris nori gerai žaisti gynyboje ir pelnyti daug taškų. Dirbame ties gynyba, puolimu. Mes nesame labai talentingi puolime, komanda surinkta vienpusiškai. Neturime daug galimybių daryti taktinių sprendimų“, – bėdas išvardino jis.

Dar nepasibaigus mačui ištikimiausi „Žalgirio“ sirgaliai paliko aikštę ir pasitiko žaidėjus prie rūbinės, kur išreiškė palaikymą, bet ir kėlė klausimą, kas komandai yra blogai.

„Mums reikia spaudimo, – apie sirgalių poelgį sakė J. Zdovcas. – Mes nusipelnėme būti sustabdyti. Jie parodė palaikymą mums, bet mums reikia suprasti, kur esame ir už ką žaidžiame“.