Šiandien Baltijos futbolo lygos D grupės rungtynes Vilniaus „Žalgiris“ žaidė Ventspilyje su Latvijos čempionais „Ventspils“. Mačą rezultatu 2:0 (1:0) laimėjo šeimininkai.

Prieš rungtynes

Pirmadienį „Žalgiris“ treniravosi Ventspilio dirbtinės dangos aikštėje, o rungtynės vyko pagrindiniame stadione.

Į žalgiriečių treniruotę atvyko trys Lietuvos futbolininkai. „Žalgiriui“ atstvovavęs Marijanas Choružijus pasirašė 3 metų kontraktą su „Ventspils“, o buvęs žalgiriečių puolėjas Valerijus Mižigurskis atstovaus Latvijos elitiniame divizione debiutuosiančiame Ventspilio „Vindavos“ klube. Preliminarų kontraktą su „Ventspils“ pasirašė ir gynėjas Darius Žutautas,

pernai su Lenkorano „Chazar“ tapęs Azerbaidžano čempionu.

„Mums prioritetinės varžybos yra Lietuvos čempionatas. Per Baltijos lygos varžybas bus gera galimybė išbandyti artimiausią pagrindinės sudėties rezervą. Tačiau jeigu galvojate, kad atvykome pralaimėti nedideliu rezultatu, labai klystate. Atvykome kovoti dėl pergalės“, - prieš rungtynes kalbėjo „Žalgirio“ strategas Viačeslavas Mogilnas.

„Ventspils“ irgi rungtyniavo ne pačios stipriausios sudėties. Latvijos čempionai rengiasi balandžio 5-ąją įvyksiančioms pirmojo turo varžyboms namie su Rygos „Skonto“.  Į šias rungtynes Ventspilyje kviečia nemažai stendų, o apie šiandienos Baltijos lygos mačą nebuvo jokių užuominų.

„Žalgirį“ palaikyti iš Lietuvos atvyko apie 60 aistruolių.

Rungtynės

„Žalgirio“ sudėtis (4-4-2): Marius Rapalis - Aleksejus Dubyna, Tomas Sirevicius, Jevgenijus Rybakovas (Arminas Vaskela, 68), Egidijus Vaitkunas - Gerdas Aleksa, Arvydas Veikutis, Artūras Steško (Ervinas Kvitkauskas, 60), Laurynas Juknys (Donatas Remeza, 46) - Andrius Puotkalis, Nikolajus Misiukas. Atsargoje liko Arturas Zajecas, Gintautas Sidorovas ir Edgaras Mastianica.

Rungtynės „Žalgiriui“ prasidėjo labai nesėkmingai. „Ventspils“ įvartį įmušė jau 2 minutę. Po kampinio Vladimiras Bepalovas laimėjo oro dvikova su Aleksejumi Dubyna ir taikliai smūgiavo galva.

„Galbūt galėjau bandyti perimti kamuolį, bet perdavimas buvo labai taiklus“, - po mačo sakė žalgiriečių vartininkas Marius Rapalis.

8 minutę M. Rapalis išgelbėjo komandą nuo įvarčio po Aleksandro Dedovo atakos, kai „Venstpils“ žaidėjas buvo atsidūręs vienas prieš žalgiriečių vartininką.

Žalgiriečiams pavyko išlyginti žaidimą kėlinio viduryje. „Žalgirio“ išsiskyrė Andrius Puotkalis. 43 minutę jo prasiveržimą Darius Žutautas nutraukė neleistinu būdu ir už tai buvo įspėtas. D. Žutautas buvo pakeistas 73 minutę, o M. Choružijus rungtyniavo visas rungtynes.

Pirmojo kėlinio pabaigoje Laurynui Jukniui buvo stipriai prakirstas antakis. Žalgirietis buvo nugabentas į ligoninę, ten jam antakis susiūtas.

Antrojo kėlinio pradžia „Žalgiriui“ prasidėjo vėl nesėkmingai. 49 minutę iš baudos aikštelės taikliai smūgiavo Jevgenijus Kosmačiovas. 72 minute už antrą įspejimą dar buvo pašalintas Arvydas Veikutis. 87 minutę iš toli pavojingai į šeimininkų vartus smūgiavo A. Dubyna.

„Komandos žaidimu nusivylęs nelikau, bet vis dėlto tikėjausi teigiamo rezultato. Šios varžybos mūsų jauniems žaidėjams duos daug naudos. Jie susidūrė su kitu greičiu, gerai fiziškai pasirengusiais varžovais. „Ventspils“ žaidimą pavadinčiau gana primityviu. Latvijos čempionų strategija paremta varžovų klaidos laukimu. Jie mūsų klaidomis pasinaudojo, o mes - ne“, - sakė „Žalgirio“ strategas V. Mogilnas.