Šventinėse ir legendinio Lietuvos krepšininko Valdemaro Chomičiaus gimtadieniu pažymėtose rungtynėse Alytuje susirinkę žiūrovai išvydo įspūdingą trilerį, tačiau šeimininkų pergalės jie neišvydo – šventę alytiškiams sugadino paskutines reguliariojo sezono rungtynes žaidę Utenos „Juventus“ (15-21) krepšininkai, 94:91 (23:19, 25:25, 16:21, 30:26) palaužę Alytaus „Dzūkiją“ (12-23).

Prieš rungtynes specialioje ceremonijoje buvo pasveikintas Alytaus komandos trenerio asistentas V. Chomičius, kuriam šiandien suėjo 60 metų.

Jubiliejaus proga pasaulio, olimpinį ir Europos čempioną sveikino Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, LKL prezidentas Remigijus Milašius, arenoje rungtynes taip pat stebėjo ir Šarūnas Marčiulionis.

Į Alytų atvykę garbūs Lietuvos krepšinio svečiai išvydo įspūdingą reginį, kurio pagrindiniais dalyviais tapo Martinas Gebenas ir Eliyah Brownas.

„Dzūkijos“ gretose karjeros rungtynes sužaidė E. Brownas, sukaupęs 39 naudingumo balą. Amerikietis su 36 (6/10 trit.) taškais pasiekė antrą rezultatyviausią sezono pasirodymą, o šalia to pridėjo ir 5 rezultatyvius perdavimus.

Tačiau net ir tokį nerealų pasirodymą nustelbė sezono naudingumo rekordą pagerinęs Utenos centras M. Gebenas, kuris priklauso Kauno „Žalgiriui“

Šis pagerino asmeninius sezono rezultatus taškų (29), atkovotų kamuolių (16) ir naudingumo balų (44) grafose ir lemiamais momentais pataikęs svarbius metimus vedė savo komandą į pergalę.

Alytaus ekipoje rungtynių dėl traumos nebaigė gimtadienį taip pat šventęs Artūras Jomantas. Krašto puolėjas dar antrajame kėlinyje nesėkmingai nusileido ant žemės ir į aikštelę daugiau nebegrįžo.

„Dzūkija“: E. Brownas 36 (6/10 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 39 naud.), Keremas Kanteris 21, Paulius Petrilevičius 9, A. Jomantas 7;

„Juventus“: M. Gebenas 29 (16 atk. kam., 44 naud.), T. Dimša 11, Arvydas Šikšnius ir K. Guščikas (6 rez. perd.) po 10;

Paskutiniame kėlinyje sužaidus tris su puse minutes uteniškius tritaškiu į priekį išvedė M. Gebenas – 72:67. Tačiau čia pat šeimininkai priartėjo – 71:72.

Netrukus technine pražanga buvo nubaustas Žydrūnas Urbonas, o baudas realizavęs Eliyah Brownas išvedė „Dzūkiją“ į priekį – 76:75. Čia pat komandos vėl keitėsi taikliais metimais ir rezultatas vėl tapo lygus – 79:79.

Čia pat už antrąją techinę Ž. Urbonas buvo išvarytas iš aikštės, tačiau be stratego likę uteniškiai nesutriko ir po Karolio Guščiko tolimo metimo, likus žaisti 2 minutes, atitrūko 85:82. Netrukus tritaškį pridėjo ir Tomas Dimša (88:82), o per paskutinę pusę minutės, nepaisant dviejų nerealių E. Browno tritaškių, „Dzūkija“ atsitiesti nebepajėgė.

Nuo pat akistatos starto nei viena komanda nesugebėjo pabėgti į priekį – kelių taškų persvarą turėjo tai vieni, tai kiti, tačiau kėlinio pabaigoje iššovė K. Gainesas ir po kelių taiklių metimų prieš antrąjį kėlinį uteniškiai pirmavo 23:19.

Antrajame kėlinyje abi komandos laimės ieškoti bandė tolimais metimais, pirmaujanti komanda neišryškėjo. Tačiau antroje ketvirčio pusėje iniciatyvos ėmėsi M. Gebenas, suvertęs kelis metimus paeiliui ir atitolinęs savo komandą 44:36. „Dzūkija“ prieš pertrauką deficitą kiek sumažino ir į didžiąją pertrauką išėjo atsilikdami 44:48.

Iškart po pertraukos alytiškiai spurtavo ir išsiveržė į priekį – 51:50. Po to mačas toliau klostėsi taškas į tašką, o po trijų kėlinių minimalią vieno taško persvarą išlaikė šeimininkai – 65:64.