37
Edgaras Ulanovas  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Dar vieną pralaimėjimą Eurolygoje ketvirtadienio vakarą patyrė Kauno „Žalgiris“ (5/9), kuris sausakimšoje namų arenoje 85:93 (21:29, 23:29, 20:18, 21:17) turėjo pripažinti Belgrado „Partizan“ (8/6) klubo pranašumą.

37

Rungtynių pradžia žalgiriečiams buvo gana sunku, kadangi jas pradėjo nesėkminga ataka, tuo tarpu šeimininkai iš kart atsakė 2 taškais. Pirmuosius taškus K. Maksvyčio auklėtiniams pelnė Dovydas Giedraitis. Pirmoje ketvirčio pusėje „Žalgiris“ buvo užstrigęs puolime, o tuo besinaudodami varžovai jau įpusėjus kėliniui turėjo 11 taškų pranašumą (3:16).

Antroje pirmojo kėlinio pusėje žalgiriečių puolimas kiek atgijo, o komandą prie varžovų priartino komandą užvedęs Rolando Šmito tolimas metimas (10:16). Kiek vėliau prie latvio prisidėjo ir Tomas Dimša po kurio tritaškio metimo komandas skyrė 5 taškai (17:22). Galiausiai ketvirtis baigėsi žalgiriečiams atsilikinėjant 8 taškais (21:29).

Antro kėlinio pradžioje svečiai K. Maksvyčio auklėtinius baudė tritaškiais. Vienas pagrindinių jų autorių buvo Kevinas Punteris, kuris pataikė 4 tritaškius iš 4 bandymų. Apskritai Belgrado komanda puikiai meta tritaškius metimus ir prabėgus dviem antrojo kėlinio jau buvo pataikė 7 metimus iš 8.

Į tokį svečių pareiškimą netrukus atsakė R. Šmitas, kuris vėl sviedė taiklų tritaškį. Įpusėjus kėliniui savo debiutą įtvirtino ir Austinas Hollinsas, kuris savo taškų sąskaitą atsidarė tolimu metimu (35:44). Antrojo ketvirčio pabaigoje žalgiriečiai praleido svečių tritaškį ir į ilgąją pertrauką iškeliavo atsilikinėdami 14 taškų (44:58).

Trečiasis ketvirtis prasidėjo K. Maksvyčio technine pražanga, o tai buvo puiki proga varžovams pasirinkti taškų. Netrukus žalgirio atsilikimą sumažino taiklus T. Dimšos tritaškis (49:61). Jau kitos atakos metu „Žalgirio“ areną ant kojų pakėlė taiklus Keenano Evanso tritaškis, kuris sumažino šeimininkų atsilikimą iki 9 taškų (52:61). Tačiau šis žalgirio spurtas nesibaigė ir netrukus dar vieną tritaškį pridėjo R. Šmitas (55:64).

Įpusėjus kėliniui labai gražią ataką surengė K. Evansas ir R. Šmitas, o po jos žalgiriečių atsilikimas sumažėjo iki 6 taškų (58:64). Ketvirčio pabaigoje svečiai atsibudo ir vėl susigrąžino dviženklį pranašumą (64:76)

Lemiamą ketvirtį K. Maksvyčio auklėtiniai pradėjo klaidomis ir pergalė vis labiau slydo iš rankų. Visgi pergalės nenorėjo paleisti K. Evansas, kuris sviedė taiklų tritaškį (67:78). Ketvirtajame kėlinyje pasipylė žalgiriečių klaidos, kurios dar labiau nutolino nuo pergalės ir teko pripažinti svečių pranašumą.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 33 (6/7 dvit., 4/8 trit., 9/11 baud., 38 n.b.), Rolandas Šmitas 18 (4/8 trit.), Tomas Dimša 11 (4 rez. perd.), Kevarriusas Hayesas 6, Dovydas Giedraitis 5 (3 kld., 1 n.b.).

„Partizan“: Kevinas Punteris 22 (4/6 trit.), Perry Dozieris 16 (7 atk. kam.), Jamesas Nunnally 14, Zachas LeDay‘us 13 (7 atk. kam.), Bruno Caboclo 12 (7 atk. kam.).