Kauno „Žalgirio“ (5-4) duobė Eurolygoje tęsiasi – tuščioje namų arenoje Lietuvos čempionai 78:87 (17:26, 21:19, 20:21, 20:21) nusileido Maskvos CSKA (5-4) krepšininkams. Po rungtynių „Žalgirio“ gynėjas Marius Grigonis bedė pirštu į vieną bėdą, bet įžvelgė daugiau pozityvo.

Tai buvo ketvirtas „Žalgirio“ pralaimėjimas per paskutines penkerias rungtynes Eurolygoje.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse pirmavo tik mačo pradžioje 5:4. Antrojo kėlinio viduryje CSKA susikrovė 15 taškų pranašumą, bet dar iki pertraukos žalgiriečiams pavyko atsilikimą nukirsti per pusę.

Ketvirtojo kėlinio pradžia buvo įkvepianti – „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 8:0 ir priartėjo 64:66, bet tada amerikiečių vedama Rusijos ekipa atsakė tokiu pat spurtu ir susigrąžino dviženklį pranašumą.

„Žalgirio“ krepšininkai nepasidavė ir prasidėjus paskutinei minutei atsiliko tik 78:79. Tačiau Mike’as Jamesas dūrė du tritaškius, „Žalgiris“ dukart suklydo ir CSKA išsivežė pergalę iš Kauno.

Prieš rungtynes spalio mėnesio naudingiausio Eurolygos žaidėjo prizą atsiėmęs M. Grigonis nuostabiai žaidė ir šį vakarą – trečio kėlinio pradžioje jis smeigė ketvirtą tritaškį ir buvo surinkęs 14 taškų, bet tada vienos atakos metu gavo dvi pražangas, viso jų jau turėjo keturias ir priverstinai ilgam sėdo ant atsarginių suolo.

„Pats esu kvailas, kad lindau, kur nereikėjo. Bet kai manęs nebuvo, komanda tvarkėsi gerai. Normalu, turime dvylika žaidėjų, kiti turi eiti ir atsverti to žaidėjo netektį“, – po mačo sakė M. Grigonis.

Į aikštę jis grįžo CSKA spurto metu ketvirtame kėlinyje ir padėjo ekipai vėl grįžti į kovą.

Mačą gynėjas baigė su 19 taškų (0/2 dvit., 5/6 trit., 4/4 baud.), 4 atkovotais kamuoliais, 2 rezultatyviais perdavimais ir 24 naudingumo balais.

Kauniečius pražudė po konflikto su Dimitriu Itoudžiu ir vienerių praleistų rungtynių sugrįžęs M. Jamesas, pelnęs 27 taškus (5/6 trit.) ir surinkęs 32 naudingumo balus.

Vien per antrą mačo pusę jis sukratė 22 iš 42 visų CSKA taškų.

„Sunkios rungtynės. Keista ir visi kalba, kodėl nuo pradžių negalime šnekėtis ir vieni kitiems padėti. Tas įsijungia apie trečią kėlinį, visi turbūt ateina su savo reikalais ir vienas kitam nepadeda. Kai mes žaidžiame kartu, o tą ir turime daryti kaip mažesnė komanda, tada visai gerai atrodome. O tada, kokius metimus jie įmetė… Todėl jie ir gauna milijonus.

Kai įmeta penkis iš eilės, į veidą, atšokus.. Nežinau, ką dar galime padaryti. Aišku, visada gali pridėti, bet yra, kaip yra“, – teigė jis.

Paprašytas patikslinti, kodėl žaidėjai nesusikalba nuo mačo pradžios ir ar tai gali būti nusiteikimo bėda, M. Grigonis tikslaus atsakymo nerado.

„Dėl nusiteikimo neįmanoma pasiteisinti, kaip tu gali nenusiteikti Eurolygos rungtynėms? Žaidi prieš CSKA, nori atimti kiekvieną kontraktą iš jų. Neturiu atsakymo. Yra treniruotės, nuo ten ir reikia pradėti“, – mano gynėjas.

Vis tik šios rungtynės davė daugiau pozityvo, įsitikinęs jis.

„Buvo daugiau pozityvo nei su „Maccabi“ ar „Real“. Momentais tikrai labai gerai gynėmės, kalbėjome ir vienas kitam padėjome. Gynyba veikė, todėl daugiau pozityvo, bet rezultatas netenkina“, – pažymėjo M. Grigonis.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais jau penktadienį, išvykoje prieš Milano „AX Armani“.