Kauno „Žalgiris“ pirmadienio vakarą gali tapti pirmuoju LKL finalo dalyviu. Pusfinalio serijoje 2-0 pirmaujantys žalgiriečiai namuose priima Utenos „Juventus“.

Kauno „Žalgiris“ – Utenos „Juventus“ (pirmadienis, 19:00, Kaunas, TV6, tv3.lt)

„Juventus“ krepšininkai stebina žalgiriečius kovingumu. Išretėję uteniškiai spardosi septyniese, o daugiausiai kovingumo įpučia ne kas kitas, o kaunietis. Edgarą Želionį, ko gero, galima vadinti stabiliausiu „Juventus“ žaidėju šį sezoną. Jis šį statusą patvirtina ir LKL atkrintamosiose varžybose.

Išskyrus pirmąsias nesėkmingas ketvirtfinalio serijos rungtynes su Prienų-Birštono „Vytautu“, kurias jis baigė su 6 taškais ir 2 naudingumo balais, E.Želionis per šešis atkrintamųjų varžybų susitikimus rinko vid. 16,3 taško ir 21,3 naudingumo balo.

Pusfinalyje su „Žalgiriu“ E.Želionis pelno vid. 14,5 taško ir renka po 18 naudingumo balų. Beje, būtent jis kelia daugiausiai problemų „Žalgirio“ gynybai nuo pirmųjų minučių. Problema ta, kad kai „Žalgiris“ neutralizuoja E.Želionį, sustoja visas „Juventus“ puolimas, o žalgiriečiai atitrūksta.

Pirmajame susitikime E.Želionis iki 23-osios minutės pelnė visus 15 savo taškų, o uteniškiai mynė „Žalgiriui“ ant kulnų 47:52. Antrojoje dvikovoje E.Želionis iki 27-osios minutės surinko 12 iš 14 taškų, o kauniečiai pirmavo tik 54:52.

Beje, šį sezoną E.Želionis dvikovose su „Žalgiriu“ rinko ne mažiau 10 taškų. Kita vertus, kauniečių gretose po krepšiu siautėja Paulius Jankūnas, kuris per du mačus su „Juventus“ rinko vid. po 28 naudingumo balus. Išretėję uteniškiai serijoje su čempionais laikosi kovingumu. Tačiau „Žalgirio“ pranašumai per ryškūs.