Šakių „Vytis“ antrus metus iš eilės pasidabino Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) bronzos medaliais.

Aurimo Jasilionio auklėtiniai Jonavoje rungtynėse dėl trečiosios vietos 90:76 (25:10, 25:25, 15:22, 25:19) nugalėjo pastarųjų dvejų metų čempionę Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“.

Tai reiškia, kad „Vytis“ išsaugojo viltis žaisti LKL, kadangi to padaryti negali abi finalininkės – Kauno „Žalgirio“ dubleriai ir Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“.

Praėjusį sezoną tos pačios prabos medalius „Vytis“ iškovojo mažojo finalo serijoje nugalėjęs Raseinių „Rasus“.

„Vytis“ savo pranašumą pademonstravo susitikimo pradžioje, kai dar pirmojo kėlinio viduryje pelnė septynis taškus be marijampoliečių atsako ir šovė į priekį 25:10.

Vis dėlto sūduviečiai po skaudžių Šakių komandos smūgių sugebėjo atsigauti. Ketvirtį jie pradėjo 11:1, o sudėjus su antruoju kėliniu, atkarpa buvo laimėta 28:4. Taip „Sūduvą-Mantinga“ priartėjo (48:51).

Per įspūdingą sūduviečių atkarpą „Vytis“ spėjo suklysti šešis kartus ir pataikyti viso labo metimą iš 11.

Šakių klubas netrukus atkuto. „Vytis“ tame pačiame trečiajame kėlinyje penkis taškus iš eilės, ketvirtojo pradžioje pridėjo dar keturis paeiliui ir skirtumas tarp komandų vėl pakilo iki dviženklio (69:59).

Vėliau „Sūduva-Mantinga“ mėgino sugrįžti, tačiau nesėkmingai – medalius iškovojo „Vytis“.

Tuo metu sūduviečiai pirmą kartą po trejų metų liko už apdovanojimų pakylos borto. 2015-aisiais Suvalkijos klubas laimėjo bronzos medalius, o pastaruosius dvejus metus į viršų kėlė čempionų taurę.

„Vytis“: Edvinas Jezukevičius ir Gytis Radzevičius (9 atk. kam.) po 21, Šarūnas Vingelis 14, Paulius Beliavičius 11, Brianas Wanamakeris 9.

„Sūduva-Mantinga“: Žygimantas Šimonis 18, Aurimas Kieža ir Ernestas Ežerskis po 16, Rokas Stankevičius 13.