REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Specifinių tik vyrams būdingų ligų yra ne viena, tačiau apie jas kalbame itin mažai. Vyrai serga taip pat kaip ir moterys, bet ne visada išdrįsta tai pripažinti. Vyrų liga, apie kurią informacijos rasti kone sunkiausia, yra inkontinencija arba šlapimo nelaikymas.

Specifinių tik vyrams būdingų ligų yra ne viena, tačiau apie jas kalbame itin mažai. Vyrai serga taip pat kaip ir moterys, bet ne visada išdrįsta tai pripažinti. Vyrų liga, apie kurią informacijos rasti kone sunkiausia, yra inkontinencija arba šlapimo nelaikymas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inkontinencija – tai liga, kuri visapusiškai kenkia vyrų gyvenimui, todėl apie ją kalbėti yra būtina. Klaidingai manoma, kad ja sergama tik senatvėje arba ją galima ignoruoti.

REKLAMA

Inkontinencija – tai būklė, kuomet nevalingai išteka bet koks kiekis šlapimo ir sukelia socialines, higienos, pasitikėjimo savimi ir, galiausiai, finansines bėdas. Iki 60 metų su šlapimo nelaikymu susiduria apie 5 proc. vyrų, 16 proc. – būdami vyresni nei šešiasdešimties ir net 45 proc. jų su šia problema susiduria kasdien.

„Didžiausia problema yra ta, kad vyrai nesikreipia į medikus, nepasipasakoja artimiesiems ir dėl to su diskomfortu susiduria kiekviename žingsnyje. Su inkontinencija gyventi yra įmanoma, tačiau būtina nebijoti ieškoti gydymo būdų ir stengtis pagerinti savo gyvenimo kokybę“, - sako Jurga Misevičienė, VšĮ „Inkocentras“ direktorė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak J. Misevičienės, inkontinencija stipriai paliečia vyrų kasdienį gyvenimą. Prastėjanti gyvenimo kokybė pasireiškia nuolatine baime dėl nesąmoningai viešoje erdvėje pratekančio šlapimo, bijoma išeiti iš namų, dėl to prarandamas darbas, patiriama socialinė atskirtis bei finansiniai sunkumai.

Šlapimo nesulaikymas – prostatos ligų rezultatas

Šlapimo nelaikymą vyrams lemia skirtingi veiksniai. Inkontinencija gali atsirasti po prostatos liaukos šalinimo operacijos, kuomet pažeidžiami sutraukiamojo raumens šlaplės rauko nervai. Tokiu atveju jie nebegali atlikti savo funkcijų, todėl bet koks papildomas spaudimas, atsirandantis kosėjant ar čiaudint sukelia šlapimo pratekėjimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dažnai vyrai į kelis nevalingai ištekėjusius šlapimo lašus nekreipia dėmesio. Vis dėlto tai nėra teisingas požiūris, mat tie keli lašai yra signalas, reiškiantis ligą. Inkontinencija bėgant laikui gali progresuoti, todėl net ir kosint išsiskyręs šlapimas turėtų paskatinti vyrus apsilankyti pas medikus“, - sako J. Misevičienė.

Pasak J. Misevičienės, inkontinenciją vyrams gali lemti ir Parkinsono liga, neurodegeneracinės ligos, išsėtinė sklerozė, galvos smegenų kraujotakos sutrikimai, nugaros smegenų traumos. Šlaipimo nelaikymui įtakos turi ir cukrinis diabetas bei onkologiniai sutrikimai.

REKLAMA

Greta šių inkontinencijos priežasčių, jos atsiradimui įtaką daro ir žalingi įpročiai. Vyresniame amžiuje kai kurių medikamentų vartojimas, rūkymas, nuolatinis alkoholio vartojimas ir antsvoris itin padidina šlapinimosi sutrikimų atsiradimo tikimybę.

Gydymą geriausiai parenka medikai

Vyrų šlapimo nelaikymą galima gydyti vaistais, specifiniais fiziniais pratimais arba chirurginiu būdu. Vis dėlto svarbu suprasti, kad kiekvienam individualiam atvejui turi būti taikomas skirtingas gydymo metodas, o geriausiai jį parinkti ir nustatyti ligos priežastį gali gydytojai.

REKLAMA

„Inkontinencijos gydymas priklauso ir nuo šlapimo nelaikymo tipo, ir nuo to, kiek šlapinimosi sutrikimai veikia žmogaus gyvenimo kokybę. Daugumai sergančių vyrų nėra reikalinga operacija ir ligos simptomus pašalinti arba susilpninti galima vartojant vaistus ar pritaikius natūralios medicinos priemones“, - pasakoja J. Misevičienė.

Pasak VšĮ „Inkocentras“ direktorės, daugeliu atvejų gyvenimo būdo, mitybos bei šlapinimosi įpročių pakeitimo gali visiškai pakakti, kad būtų galima kontroliuoti šlapimo nelaikymą.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų