Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas ir toliau lieka be pergalių VTB Vieningosios lygos turnyre. Praėjusią savaitę pralaimėję Kazachstane, pirmadienį Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai antrojo turo A grupės rungtynėse svečiuose 48:75 (15:22, 12:23, 15:11, 6:19) nepasipriešino Sankt Peterburgo „Spartak“ komandai.

Šiose rungtynėse vilniečiams dėl įvairių priežasčių nepadėjo Steponas Babrauskas, Predragas Samardžiskis, Janis Blūmas ir Simas Buterlevičius.

Nors „Lietuvos ryto“ starto penketą sudarė paprastai mažiau rungtyniaujantys krepšininkai, svečiai dvikovą pradėjo trimis sėkmingomis atakomis iš eilės ir iškart atitrūko - 5:0. Visgi „Spartak“ komanda atsakė atkarpa 9:0 ir Loukas Mavrokefalides bei Patrickas Beverley tiksliais metimais jau aikštės šeimininkus išvedė į priekį - 9:5. Antroje ketvirčio pusėje žaidimas išsilygino, tačiau Sankt Peterburgo komandai pavyko išlaikyti sukauptą persvarą - 22:15.

Antrasis ketvirtis pradidėjo dar vienu „Spartak“ spurtu 8:0 ir po šešių iš eilės P.Beverley taškų skirtumas ėmė artėti prie triuškinančio - 30:15. Varžovų tolimų metimų serija ir toliau varė į neviltį vilniečius, kurių deficitas įpusėjus kėliniui jau pasiekė devyniolikos taškų ribą - 20:39. Vienu metu skirtumas net buvo šoktelėjęs virš dvidešimties taškų (41:20), bet ketvirčio pabaigoje vilniečiai nežymiai priartėjo - 27:45.

Po didžiosios pertraukos jau „Lietuvos rytas“ spurtavo 9:0 ir septynis taškus iš eilės pelnęs Mindaugas Katelynas sumažino svečių deficitą iki vienženklio - 36:45. Visgi likus žaisti tris minutes skirtumas vėl šoktelėjo iki penkiolikos taškų (37:52), o prieš lemiamas dešimt minučių „Spartak“ turėjo keturiolikos taškų pranašumą - 56:42.

Intriga šiose rungtynėse visiškai dingo vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui, kai „Spartak“ komanda pelnė keturis taškus be atsako ir susigrąžino aštuoniolikos taškų persvarą - 60:42. Likusi dvikovos dalis tebuvo formalumas.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 15 (baudos 5/6), L.Radoševičius 8, M.Katelynas 7, D.Redikas ir E.Bendžius - po 4, V.Dilys, N.Nedovičius ir A.Jomantas - po 3, D.Ivanovas 1.

„Spartak“: L.Mavrokefalides (7 atk. kam.) ir J.Carteris (tritaškiai 4/6) - po 19, P.Beverley 15 (5 atk. kam., 6 rez. perd.).