• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietija vieniems metams - iki 2004-ųjų pabaigos pratęsė "žaliosios kortos" akciją, kuria informatikos specialistams suteikiama galimybė legaliai įsidarbinti bei apsigyventi Vokietijoje. Lietuvos pareigūnų nuomone, tai dar sumažins mūsų šalies informatikos specialistų skaičių.

REKLAMA
REKLAMA

"Lietuvą dažniausiai palieka profesionalai, specialistai, sugebantys kurti programinius produktus. Jų skaičius nedidelis ir mes jausime šių specialistų stygių", - tikina Informacinės visuomenės plėtros komiteto direktorius Aurimas Matulis.

REKLAMA

Anot jo, šalyje stipriai auga informacinės technologijos ir kuo greičiau bus pasiektas lūžio taškas ir plėtojamos paslaugos internete, tuo greičiau pajusime stiprų informatikos specialistų stygių.

"Pavojus, kad mūsų šalies informatikos specialistai išvyks dirbti kitur, kur jiems sudarytos geresnės gyvenimo ir darbo sąlygos, - yra. Ir ne tik iš Vokietijos pusės. Tyrimų duomenimis, 2005 metais žinių ekonomikos specialistų deficitas sieks 1,5 milijono", - įsitikinęs ir Lietuvos informacinių technologijų, telekomunikacijų ir raštinės įrangos įmonių asociacijos "Infobalt" viceprezidentas Romualdas Krukauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis sako, kad "protų nutekėjimą" sustabdyti galima, tačiau kol kas visos strategijos, koncepcijos ir programos, kurių sukurta ar ne šimtas, lieka tik popieriuje.

"Europos Sąjungos struktūrinių fondų pinigai, atrodo, vėl aplenks šią sritį", - apgailestauja vienas iš "Infobalt" vadovų.

2000 metais Vokietijos Vyriausybė supaprastino darbo leidimų išdavimą užsienio specialistams ir paskelbė ketinanti išduoti 20 tūkstančių "žalių kortelių" informacinių technologijų specialistams iš valstybių, nepriklausančių Europos Sąjungai. Per šį laikotarpį buvo išduota 14,5 tūkst. "žalių kortelių". Atvykusieji iš Rusijos, Ukrainos ir Baltijos šalių sudarė 14 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Metinis tokio specialisto atlyginimas Vokietijoje siekia 100 tūkstančių Vokietijos markių (193,7 tūkst. litų).

Šių metų pabaigoje turėjusi pasibaigti akcija buvo pratęsta iki 2004 metų pabaigos ir atsisakyta kiekybinių apribojimų.

Nors šiuo metu Lietuvos aukštosiose mokyklose kasmet parengiama po 700 informacinių technologijų specialistų, prognozuojama, kad artimiausiais metais jų poreikis smarkiai išaugs.

REKLAMA

Šiemet informacines technologijas aukštosiose mokyklose studijuoja maždaug 5 tūkst. žmonių, dar apie tūkstantį rengiami kolegijose.

Remiantis darbdavių prognozėmis, jau šiemet informatikų poreikis bus 2,45 karto didesnis, palyginti su praėjusiais metais, kitąmet jis išaugs dar 2,76, 2005 metais - 3,47 karto, o 2010 metais - 5,21 karto.

Lietuvoje informacinių technologijų verslu užsiima apie tūkstantis įmonių, jose dirba daugiau nei 15 tūkst. informatikų.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų