REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai ir įmonės, praėjusiais metais turėję ar įsigiję komercinio naudojimo nekilnojamojo turto vėliausiai vasario 17 d. turi pateikti Nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijas ir sumokėti apskaičiuotus mokesčius.  To dar nepadarė daugiau kaip 20 tūkst. asmenų, kuriems gresia delspinigiai.

Gyventojai ir įmonės, praėjusiais metais turėję ar įsigiję komercinio naudojimo nekilnojamojo turto vėliausiai vasario 17 d. turi pateikti Nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijas ir sumokėti apskaičiuotus mokesčius.  To dar nepadarė daugiau kaip 20 tūkst. asmenų, kuriems gresia delspinigiai.

REKLAMA

Kaip pranešė Valstybinė mokesčių inspekcija, naujausiais duomenimis, mokesčių mokėtojų, kurie turi pateikti Nekilnojamojo turto mokesčio deklaraciją (forma KIT711) už 2019 m. mokestinį laikotarpį yra apie 50,7 tūkst.

Šiuo metu iš viso komercinio naudojimo nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijas pateikė beveik 36,3 tūkst. mokesčių mokėtojų, deklaruota suma – beveik 345 mln. eurų.  

Deklaracijų dar nepateikė apie 23,6 tūkst. (apie 14,9 tūkst. gyventojų ir beveik 8,7 tūkst. įmonių) mokesčių mokėtojų.

REKLAMA
REKLAMA

Laiku nepateikus nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijos ir nesumokėjus mokesčio, už kiekvieną pradelstą dieną yra skaičiuojami 0,03 proc. dydžio delspinigiai, todėl gyventojai delsti neturėtų. VMI gyventojams, kurie nepateikia nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijų ir mokesčio nesumoka laiku, nors turi tokią pareigą, siunčia priminimus. 

REKLAMA

VMI taip pat primena, kad tokiais atvejais, kai gyventojas susiduria su laikinais finansiniais sunkumais, jis turi galimybę atidėti mokesčių mokėjimo terminą ar mokėjimą išdėstyti dalimis. Tai padaryti galima su mokesčių administratoriumi sudarius mokestinės paskolos sutartį.

„Atkreipiame dėmesį, kad gyventojams nereikia mokėti mokesčio už tą nekilnojamąjį turtą ar jo dalį, kuris naudojamas socialinei globai ir priežiūrai, pajamoms iš žemės ūkio veiklos uždirbti, švietimo darbui, taip pat neapmokestinamas kapinių teritorijoje esantis turtas.

REKLAMA
REKLAMA

Mokesčio mokėti nereikia ir už nekilnojamąjį turtą, kuris meno kūrėjo statusą turinčio asmens yra naudojamas kaip kūrybinės dirbtuvės (studija) individualiai kūrybinei veiklai vykdyti“, – sakė VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Jei nekilnojamo turto statyba įstatymo nustatyta tvarka nėra laikoma užbaigta ir jis faktiškai nenaudojamas, toks turtas, nepriklausomai nuo to, ar jo savininkas yra įmonė ar gyventojas, taip pat nėra apmokestinamas. Sužinoti atvejus, kada neapmokestinamas juridinių asmenų nekilnojamas turtas.

VMI primenama, kad komercinio naudojimo nekilnojamasis turtas apmokestinamas neatsižvelgiant į tai, ar jis yra naudojamas ekonominei veiklai, ar ne. Mokestis apskaičiuojamas pagal savivaldybių, kuriose yra nekilnojamas turtas, nustatytus tarifus. Už 2019 metus taikomas nuo 0,3 iki 3 proc. tarifas nuo apmokestinamo NT mokestinės vertės. Su savivaldybių tarybų priimtais sprendimais bei nustatytais mokesčių tarifais galima susipažinti VMI svetainėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mokesčių mokėtojai deklaracijoje (forma KIT711) nurodo savivaldybę ir joje turimo turto vertę, parenka vieną iš galimų savivaldybės tarybos priimtų tarifų ir mokestis apskaičiuojamas automatiškai“, – sakė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Pažymėtina, kad jei savivaldybės taryba mokesčių mokėtoją atleidžia nuo viso mokesčio ar jį sumažina, mokesčių mokėtojas vis tiek turi pateikti deklaraciją. Jeigu sprendimas atleisti nuo mokesčio arba jį sumažinti priimamas po deklaracijos pateikimo, tai mokesčių mokėtojas turi patikslinti deklaraciją.

VMI duomenimis, už 2018 metus beveik 50,8 tūkst. gyventojų ir įmonių deklaravo daugiau nei 97,5 mln. eurų komercinio naudojimo nekilnojamojo turto mokesčio. Už 2017 metus daugiau nei 50,6 tūkst. mokesčių mokėtojų deklaravo beveik 96,3 mln. eurų mokesčio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų