REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sulaukęs kritikos dėl savo valdomos įmonės ir savivadybės ryšių su Rusija, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis išplatino viešą laišką.

Sulaukęs kritikos dėl savo valdomos įmonės ir savivadybės ryšių su Rusija, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis išplatino viešą laišką.

REKLAMA

Laiške meras sako šiuo metu esantis Liuksemburge, o grįžęs į Lietuvą esą ketina sušaukti neeilinį miesto tarybos posėdį dėl pagalbos Ukrainai ir jos žmonėms.

„Miestas jau dabar pasiruošęs priimti nuo karo bėgančius ukrainiečius. Tuo pačiu stengsimės padėti ir jų tautiečiams, likusiems savo šalyje. Esame numatę konkrečius veiksmus – beliko gauti tarybos narių pritarimą“, – rašo V. Matijošaitis.

Pasak mero, šiuo metu svarstoma dėl partnerystės sutarties su dviem Rusijos miestais nutraukimo.

„Tai nėra vienasmeniai sprendimai. Kviečiu vieningai tuo pačiu pasekti ir kitus didžiuosius Lietuvos miestus.

Šią savaitę Kaunas laiškais kreipėsi į Sankt Peterburgą ir Kaliningradą, kviesdamas miestų vadovus paraginti savo šalies valdžią nutraukti karinę agresiją prieš Ukrainą. Atvirai pripažįstu, jog nebetikiu, kad čia sulauksime grįžtamojo ryšio ir tokie prašymai bus išgirsti, o nesulaukus atsakymo, nebelieka ir dialogo.

REKLAMA
REKLAMA

Toks buvo oficialus Užsienio reikalų ministerijos pavedimas visoms šalies savivaldybėms, kuriuo pareigingai vadovavomės. Užduotis atlikta – jokių apčiuopiamų rezultatų nėra. Manau, ir nebus.

REKLAMA

Mano žiniomis, Kaunas jokių tęstinių projektų su šiais miestais faktiškai nevykdo, todėl dabar atitinkamų veiksmų imsis pati Kauno taryba“, – laiške rašo meras.

Jo vertinimu, su Baltarusijos miestais Kaunas iš viso nėra niekaip formaliai susijęs.

„Kam apskritai reikėjo tokių partnerių Rusijoje, kokius ryšius norėjo užmegzti ir palaikyti su tais miestais, tegul atsako anksčiau dirbę Kauno merai. Su jų tuometiniais 1999 ir 2007 metų sprendimais neturiu nieko bendro. 

Mano ankstesnis darbas vadovaujant verslui kai kam tapęs gera „bačka“, nuo kurios mėgsta rėkauti visokio plauko politikai. Tegul tai lieka jų sąžinei. Viskas būtų kitaip, jei bent vienas žinotų apie viešai nematomą pusę, prasidėjusią dar nuo Euromaidano 2014 metais. Aš žinau. Ir ukrainiečiai žino.

REKLAMA
REKLAMA

Kartu su visa Lietuva ir pasauliu sergu už mūsų brolišką tautą.

Jei kažkam norisi pigaus populiarumo garsiai šaukiant lozungus ir skelbiant deklaracijas, gali ir toliau politikuoti. Aš tokiose manipuliacijose nedalyvausiu. 

Užtat esu visiškai tikras, Kaunas ir kauniečiai pagal išgales padarys viską, kad karo niokojamos Ukrainos piliečiais mūsų mieste būtų pasirūpinta iš širdies. Tam reikia ne žodžių, o realių ir neatidėliotinų veiksmų.

Slava Ukraini!“ – rašo V. Matijošaitis.

Sulaukė kritikos

Portalas tv3.lt primena, kad viešojoje erdvėje kilo pasipiktinimas V. Matijošaičio veiksmais dėl Ukrainos ir Rusijos konflikto.

„Kas vyksta Kaune“ skelbė, kad po Mieste vykusios palaikymo Ukrainai akcijos, opozicinė frakcija Kauno taryboje pasidalino pranešimu, skatinančiu miesto valdžią kuo greičiau nutraukti bendradarbiavimą su Rusijos miestais-partneriais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„[…] Kaunas visada buvo, yra ir bus laisvės miestas – tą privalo parodyti ir miesto politikai. Manome, kad pirmas žingsnis, kurį jau dabar turi žengti Kaunas yra nutraukti bet kokius ryšius su Rusijos miestais. Purviniems okupanto pėdsakams mūsų mieste vietos nebus“, – sakė TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje seniūnas Paulius Lukševičius.

„Matydami, kad negalime toleruoti banditinės valstybės veiksmų, kuomet įsiveržiama į laisvų, nepriklausomų žmonių valstybės teritoriją. Rusija, pradėjusi karą prieš Ukrainą, pažeidė tarptautinės teisės normas, tarptautinius susitarimus ir už tai turės sumokėti skaudžiausią kainą. Todėl raginame Kauno miesto savivaldybės merą ir tarybą skubiai nutraukti bendradarbiavimą su Rusijos miestais, kurie yra Kauno miesto partneriai. Taip pat siūlome sudaryti sąlygas, kad kauniečiai galėtų paremti Kauno miestus partnerius Ukrainoje“, – ragino Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Andrijana Filinaitė.

REKLAMA

Bendradarbiavimas tęsis, nes tai ne politika

Pasiteiravus Kauno savivaldybės apie galimą santykių su Rusijos miestais įšaldymą, Kauno mero patarėjas nurodė, kad kol kas nebuvo imtasi tokių veiksmų dėl dviejų priežasčių. Visų pirma, miestas vadovaujasi Užsienio reikalų ministerijos (URM) rekomendacijomis, kuriose nėra punkto, skatinančio nutraukti bendradarbiavimą. Ir antra, anot jo, šis ryšys tarp miestų nėra pagrįstas politika.

„Kaunas, kaip ir kitos šalies savivaldybės, vadovaujasi rekomendacijomis, pateiktomis URM, kuri ir reguliuoja Lietuvos užsienio politiką valstybiniu lygmeniu. Jose siūloma mūsų šalies savivaldybėms laiškais su prašymais kreiptis į miestus partnerius Rusijoje bei Baltarusijoje, kviečiant šias šalis nutraukti karinę agresiją prieš Ukrainą. Būtent tai Kaunas ir įgyvendino šią savaitę. Tačiau reikia pripažinti, kad miestų partnerių bendradarbiavimas nevyksta politinėje plotmėje ir tarpusavio ryšiai su tuo nėra susiję“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo T.Jarusevičius.

REKLAMA

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad ir pati Lietuva kol kas nenutraukė santykių su Rusija.

„Tikėtina, kad tokiu įtemptu metu Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų Kauno skyriaus atstovai pristigo komunikacijos su savo partijos pirmininku, vadovaujančiu Užsienio reikalų ministerijai, todėl veikiausiai nebuvo informuoti apie šios institucijos rekomendacijas visoms šalies savivaldybėms. Be to, reikia pastebėti, kad Lietuva kol kas nėra nutraukusi diplomatinių santykių nė su viena iš karinę agresiją vykdančių minėtų valstybių“, – pridėjo Kauno mero atstovas.

Kaunas yra Sankt Peterburgo ir Kaliningrado partneris

Kaip skelbiama Kauno miesto savivaldybės interneto tinklapyje, bendradarbiavimo sutartis tarp Kauno ir Sankt Peterburgo buvo pasirašyta 2007 m. Ja plėtojamas ekonominis, mokslinis, techninis, humanitarinis ir kultūrinis bendradarbiavimas.

Dar anksčiau, 1999 m. Kaune pasirašytas ketinimų protokolas su Kaliningradu, kuriuo siekiama bendradarbiauti savivaldos, socialinės ir aplinkos apsaugos, pramonės ir prekybos, turizmo, švietimo bei kultūros srityse. Bendradarbiavimo susitarimas tarp miestų buvo pasirašytas 2001 m. Kaliningrade.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų