12
Rungtynių akimirka (nuotr. SCANPIX)

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė sekmadienio vakarą UEFA Tautų lygoje patyrė pralaimėjimą. Valdo Urbono vadovaujama nacionalinė komanda išvykoje neprilygo Baltarusijos futbolininkams.

12

Lietuviai išvykoje baltarusiams nusileido 0:2 (0:2). Tautų lygoje šios rinktinės kartą jau žaidė. Vilniuje rungtynės baigėsi be nugalėtojo, rezultatu 2:2.

Lietuvos rinktinė įvarčius Baltarusijoje prasileido pačioje rungtynių pradžioje. Galingu smūgiu iš toli lietuvių vartininką Tomą Švedkauską 5 minutę įveikė Jevgenijus Yablonskis (1:0).

Neilgai trukus, 20 minutę, baltarusiai pelnė ir antrąjį įvartį, kai po kampinio smūgiavo Maxas Ebongas (2:0).

Rimtesnių progų lietuviai nesukurė visos dvikovos metu. Nors keliskart Vykintas Slivka, Arvydas Novikovas ar kitas saugas bandė kelti kamuolį į baudos aikštelę, galutinėje atakos stadijoje Lietuvos futbolininkams nesisekdavo.

Po dviejų praleistų įvarčių lietuviai po truputį perėmė iniciatyvą ir vis daugiau laiko praleido su kamuoliu, tačiau stadione užtikrintai šeimininkavo Baltarusijos rinktinės gynėjai.

Bendrai per visą dvikovos laiką lietuviai vos vieną kartą smūgiavo į vartų plotą, kai tuo metu baltarusiai tai darė keturis kartus.

Lapkričio 18 dieną Lietuvos rinktinė išvykoje susikaus su Kazachstano futbolininkais. Tai bus paskutinės rungtynės šių metų Tautų lygos turnyre. Vis dar nėra aišku, kokią galutinę poziciją savo grupėje iškovos lietuviai.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Antras kėlinys: (2:0)

88 min. Panašu, kad laiko išsigelbėti šiose rungtynėse jau yra per mažai. Lietuviai antrojo kėlinio metu sukūrė vos kelis pavojingesnius išpuolius, nė karto nepramušė į vartų plotą ir netrukus patirs pralaimėjimą.

82 min. Lietuvos rinktinėje pasirodymą baigia A. Novikovas. Vietoje jo aikštėje pasirodo D. Petravičius.

75 min. V. Urbonas atlieka ir dar vieną keitimą. Vietoje E. Utkaus aikštėje pasirodo D. Romanovskij.

55 min. Lietuvos rinktinėje keičiasi dar vienas žaidėjas. D. Kazlauską keičia E. Veliulis.

46 min. Lietuvos rinktinės treneris V. Urbonas atlieka iškart du keitimus: aikštę palieka J. Lasicas ir T. Eliošius, vietoje jų aikštėje pasirodo K. Laukžemis ir G. Sirgėdas.

Pirmas kėlinys: (2:0)

35 min. Lietuviai po truputį perima iniciatyvą, tačiau rimtesnių progų sukurti nepavyksta. Kelis kartus kamuolį į baudos aikštelę siunčia V. Slivka ir A. Novikovas, bet baltarusiai kantriai ir užtikrintai ginasi.

33 min. Geltona kortele baudžiamas ir E. Girdvainis.

30 min. Geltoną kortelę užsidirba J. Lasickas.

24 min. Geltona kortele už pražangą baudžiamas baltarusis R. Yuzepchukhas.

20 min. ĮVARTIS. Baltarusijos rinktinė dvigubina persvarą. Įvartį pelno M. Ebongas.

5 min. ĮVARTIS. Baltarusijos rinktinę į priekį ankstyvu įvarčiu išveda E. Yablonskis.