Naujajam sezonui Brazilijoje besirengiantys šalies čempionai – Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai – ketvirtadienį sužaidė kontrolines rungtynes su Resifės „Santa Cruz“ komanda ir po 11 metrų baudinių serijos iškovojo pergalę 11:10.

Normalus rungtynių laikas nugalėtojo neišaiškino – 1:1 (1:1).

Rungtynes aktyviai pradėję žalgiriečiai į priekį išsiveržė jau 9 minutę, kuomet į baudos aikštelę įsiveržęs Seržas Nyuiadzi buvo pargriautas. Teisėjui skyrus 11 metrų baudinį, Adi Rochai, kuriam ir buvo patikėta atlikti smūgį, pelnė įvartį.

Audringai daugiau nei 5000 futbolo aistruolių palaikomi „Santa Cruz“ žaidėjai iš visų jėgų stengėsi išlyginti rezultatą, tačiau patikimai sustatyta „Žalgirio“ gynyba nebraškėjo. Komandos apsikeitė keliomis pavojingomis atakomis, tačiau varžovų įvartis į Sauliaus Klevinsko ginamus vartus krito tik pirmojo kėlinio pabaigoje.

43-ią minutę gražiai įžaidę kamuolį dešiniajame krašte, varžovai jį pakėlė į „Žalgirio“ baudos aikštelę ir Waldisonas tiksliu smūgiu galva išlygino rungtynių rezultatą. Kėlinys baigėsi „Arruda“ stadiono švieslentėje degant vienodam įvarčių skaičiui – 1:1.

Antrajame kėlinyje „Santa Cruz“ futbolininkai, kuriems tai buvo pirmosios rungtynės po žiemos atostogų, į aikštę žengė su tokiu pačiu užsidegimu, kaip ir pirmajame. Dažnus jų išpuolius žalgiriečiai ėmė stabdyti pražangomis, o 62-ąją rungtynių minutę antrąja geltona kortele buvo nubaustas Jurijus Kendišas, neleistinai atakavęs varžovų futbolininką.

Komandos keitėsi pavojingomis situacijomis prie abiejų vartų, tačiau iki antrojo kėlinio pabaigos nugalėtojo išsiaiškinti nepavyko. 92-ą žaidimo minutę iš aikštelės buvo pašalintas po keitimo aikštėje pasirodęs ir teisėjo sprendimu per grubiai varžovą sustabdęs Paulius Janušauskas. Jam teisėjas be jokių ceremonijų iš karto parodė raudoną kortelę.

Pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui komandos nežaidė pratęsimo ir iš karto stojo prie 11 metrų žymos.

Pirmasis žalgiriečių smūgis tikslo nepasiekė. Neužtikrintai smūgiavęs Adi Rocha pataikė į vartų virpstą ir komplikavo savo komandos galimybes laimėti. Situaciją išgelbėjo Saulius Klevinskas, kai atspėjęs paskutiniojo varžovo smūgio trajektoriją atmušė jį ir taip neleido jiems triumfuoti.

Baudinių seriją užbaigė tas pats Adi Rocha, tik šį kartą jis „Santa Cruz“ aistruoliams laimės nesuteikė. Jo smūgiuotas kamuolys kirto brazilų ginamų vartų liniją ir „Žalgiris“ iškovojo pirmąją pergalę treniruočių stovyklos Brazilijoje metu.

Pasak pranešimo, rungtynių organizatoriai nugalėtojams parengė siurprizą: futbolininkai iš Lietuvos gavo gražų trofėjų.

Kaip ir praeitose rungtynėse prieš „Goias“ komandą, Vilniaus klubui negalėjo padėti Armantas Vitkauskas, Egidijus Vaitkūnas ir Mantas Kuklys. Savo šanso šį kartą nesulaukė ir jauniausieji komandos žaidėjai.

Žalgiriečiams iki vasario 3 dienos Brazilijoje liko sužaisti trejas rungtynes: su „Ypiranga“, „Caxias do Sul“ ir „Vila Nova“ futbolininkais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.