4
Vaidas Kariniauskas (nuotr. Organizatorių)

Šešių komandų draugišką turnyrą Vilniuje pergalingai pradėjo šeimininkai „Ryto“ krepšininkai, kurie 104:85 (28:20, 23:17, 22:30, 31:18) nugalėjo Švedijos čempionų titulą ginsiančią Norčiopingo „Dolphins“ komandą.

4

Antradienį Vilniaus klubas susitiks su Talino „Kalev“ klubu. Turnyre taip pat žaidžia Panevėžio „Lietkabelis“, Ostendės „Filou“, Rygos VEF ekipa. Susitikimo pradžia „Rytui“ nebuvo lengva, nes varžovai išsiveržė į priekį (5:7), tiesa, tada pataikė Mindaugas Girdžiūnas ir Tanneris Leissneris (9:9), o Ivanas Buva sumetė baudas – 11:9. M. Girdžiūnas dar pataikė iš toli (14:9), Vaidas Kariniauskas išnaudojo vieną baudos metimą, o „Rytui“ pirmaujant 19:12 svečiai prašė pertraukėlės.

Vilniečiai nemažai klydo, ant parketo dar išbėgo T. J. Starksas, atvykęs į peržiūrą, o pirmajam kėliniui besibaigiant tikslą pasiekė G. Radzevičiaus tolimas metimas ir blokas varžovui. Po pirmo kėlinio „Rytas“ pirmavo 28:20.

Vilniečiai turėjo progų didinti persvarą, bet ne visomis pasinaudojo, tad „Dolphins“ ėmė artėti – 23:29. I. Buva ėmė atstatinėti pranašumą (33:23), prisidėjo ir T. Leissneris, o M. Girdžiūnas atsakė į varžovų metimą – 38:28. Skirtumas augo (47:33), po dviejų ketvirčių „Rytas“ pirmavo 51:36.

Antroje mačo dalyje vilniečiai prarado iniciatyvą ir svečiai sparčiai ėmė artėti. Įpusėjus ketvirčiui, komandas skyrė 9 taškai (60:51). „Ryto“ puolimas įstrigo, o „Dolphins“ surengė atkarpą 8:0 ir ėmė kvėpuoti šeimininkams į nugaras (59:60). Ketvirčio pabaigoje vilniečius į priekį timptelėjo I. Buva ir T. Leissneris. Po trijų kėlinių „Rytas“ pirmavo 73:67.

Lemiamame ketvirtyje sublizgėjo T. J. Starksas, kuris ir rinko taškus, ir perėmė kamuolį iš varžovų. „Rytas“ atitrūko 13 taškų persvara (83:70). T. J. Starkso tritaškis ir T. Leissnerio taškai, taisant netaiklų komandos draugo metimą padidino pranašumą iki 15 taškų. Vilniečiai išlaikė rungtynių kontrolę iki pat jų pabaigos ir laimėjo rezultatu 104:85.

„Rytas“: I. Buva 20 (12 atk. kam, 7 išpr. pr.), T. Leissneris 19 (8 atk. kam.), M. Girdžiūnas 13, V. Kariniauskas T. J. Starksas po 10.

„Dolphins“: Jacksonas Rowe'as 20 (6 atk. kam., 5 kld.), Nathanas Dawitas 18 (4/7 trit.), Felixas Terinsas 14 (5 rez. perd.).