0

„Lietuvos rytas“ Vilniaus derbyje šventė įtikinamą pergalę. Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai 76:42 (17:16, 19:6, 19:12, 21:8) nepasigailėjo „Sakalų„ ir iškovojo antrąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) rašo bc.lrytas.lt.

„Lietuvos ryto“ gretose negali rungtyniauti traumą besigydantis Simas Buterlevičius.

Mačą „Lietuvos rytas“ pradėjo tokiu startiniu penketu: Janis Blūmas, Steponas Babrauskas, Renaldas Seibutis, Vilmantas Dilys ir Predragas Samardžiskis.

Įspūdingu individualiu pasirodymų mačą pradėjo P.Samardžiskis - makedonas vienas rinko taškus ir įpusėjus pirmajam ketvirčiui „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 9:6.

Ant suolo atsipūsti atsisėdusį vidurio puolėją puolime sėkmingai pakeitė kiti krepšininkai. Aikštės šeimininkai nepaleido varžovų į priekį, sužaidus pirmąjį ketvirtį „Lietuvos rytas“ pirmavo minimalia persvara 17:16.

Antrojo kėlinio pradžioje asmeninį šou surengė Leonas Radoševičius - 5 kroato taškai privertė „Sakalų“ vyriausiąjį trenerį Romualdą Petronį prašyti minutės pertraukėlės (22:16). Į aikštę sugrįžusiems aikštės šeimininkams ir toliau sunkiai sekėsi įveikti varžovų gynybą. Po R.Seibučio dvitaškio „Lietuvos rytas“ priekyje 28:20.

Ketvirčio pabaigoje A.Džikičiaus auklėtiniai surengė spurtą 8:2 ir į didžiąją pertrauką išėjo turėdami dviženklį pranašumą - 36:22.

Po pertraukos į aikštę grįžę „Lietuvos ryto“ krepšininkai kietos gynybos ir sėkmingo puolimo dėka krovėsi pranašumą. Po penkioliktojo P.Samardžiskio taško LKL vicečempionų pranašumas siekė 24 taškus (51:27). Du Aivaro Kiaušo dvitaškiai ir „Lietuvos rytui“ priklausančio Pauliaus Dambrausko tolimas šūvis kiek priartino „Sakalus“ prie varžovų (34:51).

Dviejų minučių tylą dėjimu nutraukė L.Radoševičius. Sužaidus tris ketvirčius „Lietuvos rytas“ pirmavo užtikrintai 55:34.

Paskutiniajame ketvirtyje puikiai savo užduotis po krepšiu vykdė „Lietuvos ryto“ aukštaūgiai - L.Radoševičiaus ir D.Ivanovo sėkmingai rungtyniavo tiek puolime, tiek gynyboje. Po Deivido Dulkio tolimo šūvio „Lietuvos rytas“ įgijo rekordinę persvarą - 66:38.

„Sakalams“ niekaip nesisekė pralaužti geležinės „Lietuvos ryto“ gynybos, LKL vicečempionai žaisdami lyg ant sparnų sėkmingai rengė vieną ataką po kitos (74:38). Finalinė rungtynių sirena skelbė „Lietuvos ryto“ pergalę rezultatu 76:42.

„Lietuvos rytas“: L.Radoševičius (6/10 dvitaškių, 6 atk. kam.) - 17, P.Samardžiskis (6/9 dvitaškių, 5 atk. kam.) - 17, R.Seibutis - 9, V.Dilys (7 atk. kam.) - 7, D.Ivanovas - 6, S.Babrauskas, N.Nedovičius ir A.Jomantas po 4, D.Dulkys ir J.Blūmas po 3, E.Bendžius ir D.Redikas po 2.

„Sakalai“: P.Dambrauskas (4 atk. kam.) ir P.Baloška (7 atk. kam.) po 10, T.Černeckis (6 atk. kam.) - 7, A.Kiaušas - 5.