Profesionalus šalies ledo ritulio klubas „Baltica“ pirmame namų rungtynių serijos susitikime su Rygos „Prizma“ išplėšė užtikrintą pergalę rezultatu 6:4 (1:2; 2:0, 3:2). Komandos susitiks dar du kartus, rytoj 17 val. ir antradienį 19 val. Vilniaus „Balticai“ įvarčius pelnė Leonidas Kozlovas (8 min.), Vadimas Chvolesas (31min. ir 34min.), Borisas Rejžekas (51 min.), Robertas Mikesas (57min.) ir Aleksandras Lačichinas (59min.). Susitikimą komentavęs vyr. „Baltica“ treneris Dmitrijus Medvedevas akcentavo priešininkų komandos itin aršų nusiteikimą bei išskyrė silpniausią „Baltica“ grandį – vartininkų gretas teigiama pranešime spaudai.

Pirmasis kėlinys „Balticai“ prasidėjo nesėkmingai – per pirmąsias minutes į vilniečių vartus latviai įmušė du staigius įvarčius, o komandos gretas sutrikdė dažni pašalinami iš aikštelės. Pasak D. Medvedevo, priešininkų metimai nebuvo silpni, tačiau mūsiškių vartininkai turėjo sugebėti juos atremti.

„Labai nervingos rungtynės buvo. Gerai, kad po tokio sunkaus pirmojo kėlinio, antrajame mūsiškiai pagaliau „užsidegė“, tačiau šiandien mums prireikė daug pastangų kompensuojant susilpnėjusius vartus bei kovojant su priešininku, kuris rodė pagirtiną atkaklumą iki paskutinių sekundžių“, – sakė jis.

Vyr. komandos strategas dar pridūrė, kad, nors žaidimas laimėtas, tačiau neišvengta jo trūkumų: „nerealizavome kelių tiesiog puikių galimybių, be to, labai silpnai sužaidė vartininkai“, – teigė D. Medvedevas.

Iki šiol pagrindiniu „Baltica“ vartininku buvęs legionierius iš Lenkijos – Nikiforas Ščerba – prieš kelias savaites gavo kelio traumą ir jam teko atlikti operaciją. Žaidėjas reabilituosis apie kelis mėnesius, tad šiame sezone komandai padėti jis jau negalės.

Šios dienos susitikime netrūko ir muštynių. Prasiveržus įtampai, rungtynės net du kartus buvo stabdomos dėl dviejų „Baltica“ žaidėjų (Andriaus Židkovo ir Maksimo Volkovo) susirėmimų su „Prizma“ ritulininkais. Po pirmojo, latviui baigėsi liūdnokai – jam sulaužyta nosis, tačiau visa arena vienbalsiai skandavo „Židkovas nekaltas“. Lietuvaitis gavo 4 baudos minutes. Antrosios muštynės su M. Volkovu buvo dar aršesnės, tad abu jų dalyviai gavo po 2 ir 10 baudos minutes. „Baltica“ ritulininkų teigimu, priešininkai stengėsi išbalansuoti žaidimą bei iššaukti muštynes, kurios kilo nebeatlaikius nuolatinių provokacijų.

3 taškus šios dienos rungtynėse surinkusi „Baltica“ išlieka viena savo Vakarų diviziono lyderių, užimdama jame antrąją vietą. Divizione vis dar pirmauja Maskvos „Zelenograd“ klubas, kurį nuo „Balticos“ skiria 7 tšk., tačiau jis yra sužaidęs dvejomis rungtynėmis daugiau, nei vilniečiai. Trečioje diviziono pozicijoje laikosi „Dizelist“, kuris nuo mūsiškių atsilieka 5 tšk. bei kaip ir „Zelenograd“, yra sužaidęs pora mačų daugiau.