Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
neįžiūriu ministro p.vilkaičio domėjimosi tikrosiomis šalies vertybėmis.
Nenoreciau kada isgirsti apacioje rasiusiu dvasios ubagu varganas likumu istorijas...
Ir kokie jus tautiečiai. Jus tik pinigai galvoje. bet pamiršote,kad ne vciskas perkama užpinigusl.
tamsta esate neišprūsęs, neturite elementariausio supratimo apie meną ir esate riboto protelio. Žoromskio kūriniai buvo vertinami pasaulyje. Apie jo paveikslus daug buvo rašoma Madrido, Bogotos, Niujorko ir Paryžiaus spaudoje. Jo kūriniai - tautos aukso fondas. Pavaikščiokite po po žymias Niujorko galerijas ir muziejus , paskaitykite apie meną ir gal tamstos varganoje galvelėje prašviesės protas. Gėda taip rašyti ir net galvoti. Marko Šagalo paveikslų Kaune nepirko,nes ponams atrodė,kad tai tik teplionė. Žoromskis didelis menininkas ir Lietuva dar negreitai turės tokio kalibro menininką.Paskaitykite ir A.Streikaus straipsnį "Sovietų darbas su išeivija". Vienas žymiausių pasaulio muziejų Niujorke ruošiasi surengti Žoromskio parodą. Lietuvos dailės muziejuje šiuo metu yra keturi šimtai dailininko paveikslų. Tai vientisa rinktinė autorinė kolekcija. Išsaugoti dailininko geriausi kūriniai iš kiekvieno kūrybos etapo. Jo paveikslų yra dvylikoje pasaulio muziejų.
nelabai aišku, kas kuo pasinaudojo - ar biurokratai, ar žoromskis. bet yra tokių tipų, kuriems tas žoromskis kliūna... ką - vietos po saule visiems neužtenka? tuo labaiu pavydėti jos mirusiems arba jo paveikslams - tiesiog kvaila
...NA, KAIP SAKOMA - TAI KAS NEMOKAMAI GAUNAMA, NELABAI IR VERTINAMA...
Valstybei menas - tai visai ne vertybe....
Žoromskis virtuoziškai pasinaudojo pereinama situacija, griūnant sovietų sąjungai. Tuometiniai biurokratai žadėjo jam aukso kalnus, nes jiems atrodo labai svarbu, kad Lietuvon sugrįžtų koks nors amerikonas. Jei jis sakė, kad jo tapyba verta milijonų, biurokratai ir tikėjo. Deja, viskas buvo ir yra daug paprasčiau ir skaudžiau: tapybos šiandien niekam nereikia, jokių milijonų - net tūkstančių - niekas už Žoromskio darbus neduos, o grasinimas juos išvežt į Niujorką vertesnis ne daugiau, kaip ir ketinimas juos sudeginti ar padovanoti pirmam sutiktam žmogui. Žoromskio era - visiškai trumpa, bet vistiek įspūdinga - jau baigėsi. Tie keli valstybiniuose muziejuose saugomi darbai, matyt, ir bus tai, iš ko jį žinos ateityje. O namus Vilniuj ar Niujorke visuomet bus galima pelningai parduoti, tačiau tai jau nebe kultūros dalykas. Finita la commedia.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų