Vilniaus „Žalgirio“ kelionė UEFA Čempionų lygos atrankos turnyre šiemet jau baigėsi. Vladimiro Čeburino auklėtiniai antradienio vakarą namuose 1:3 (0:1) nusileido Budapešto „Ferencvaroš“ ekipai.

Pirmajame mače Vengrijoje vilniečiai pralaimėjo rezultatu 0:2, tad bendras dviejų rungtynių rezultatas 1:5 „Ferencvaroš“ naudai.

„Žalgiris“ dabar kovas tęs Europos lygos turnyre. Ten trečiajame atrankos etape jie žais prieš slovėnų Murska Sobotos „Mura“ ekipos ir Valdo Dambrausko treniruojamo Razgrado „Ludogorec“ klubo poros pralaimėtoją.

Na, o antradienio vakaro mačas Vilniuje klostėsi gana rezultatyviai. Žalgiriečiai kiek aštriau nuo pat pradžios ėmė pulti, bet trūko tikslumo.

Panaši situacija buvo ir kitoje aikštės pusėje. Vengrų ekipa kontroliavo kamuolį, bet sėkmingai sukurti pavojingų atakų jiems nesisekė.

Galiausiai viskas pasikeitė pirmojo kėlinio pabaigoje. Grubiai suklydus žalgiriečių gynėjui, kamuolys atsidūrė patogioje pozicijoje esančiam svečių puolėjui Ryanui Mmaee, kuris šaltakraujiškai pelnė įvartį.

Po pertraukos vilniečiai kiek prabudo. Ypač išsiskyrė Hugo Videmontas, bet kartą jo smūgis skriejo virš vartų, o kitoje atakoje prancūzas puikią progą iššvaistė nepataikydamas tiksliai smūgiu galva iš vos kelių metrų.

Netrukus situacija žalgiriečiams dar pablogėjo, kadangi 71 min. greitos kontratakos metu tas pats R. Mmaee neklydo iššokęs vienas prieš vartininką E. Gertmoną ir rezultatas vengrų naudai tapo jau 2:0.

Per likusį laiką svečiai turėjo dar keletą šansų pasižymėti, bet vartininkas E. Gertmonas sužaidė patikimai.

Netrukus žiūrovai pakilo nuo savo kėdžių, kai vilniečiai po kampinio rezultatą sušvelnino (pasižymėjo Djibrilis Diaw), bet čia pat jau kitoje atakoje Robertas Makas pelnė dar vieną įvartį svečiams.

Tad galutinis mačo rezultatas 1:3 „Ferencvaroš“ naudai.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Antrasis kėlinys:

90+5 min. Viskas. Nors paguodos įvartį vilniečiai galų gale pelnė, bet jų kelionė šiemet Čempionų lygoje jau baigta. Teisėjas skelbia mačo pabaigą.

90+4 min. Dar vienas svečių įvartis... Deja, varžovai kitos atakos metu atsakė taip pat tiksliu smūgiu. Pasižymėjo Robertas Makas.

90+3 min. Įvartis!!! Žalgiriečiai pelno paguodos įvartį po pakelto kampinio. Žiūrovai ploja. Įvartį galva pelno gynėjas Djibrilis Diaw.

86 min. Svečiai turi dar keletą progų įmušti, bet vilniečius gelbėja E. Gertmonas.

71 min. 0:2... R. Mmaee po gero komandos draugo perdavimo atsidūrė vienas prieš vilniečių vartininką E. Gertmoną ir lengvai jį nuginklavo. Žalgiriečių šansai, atrodo, jau išblėsę šioje serijoje.

57 min. Hugo Videmontas turėjo kelias geras progas. Iš pradžių jo smūgiuotas kamuolys nusileido ant vartų tinklu, o vėliau iš dar geresnės situacijos vos iš kelių metrų smūgiuodamas galva prancūzas nepataikė į vartus

46 min. Prasideda dar 45 min. kovos!

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ 0:1 „Ferencvaroš“

45 min. Prastesnės kėlinio pabaigos ir nesugalvosi. Apmaudi klaida, o vilniečiai po pirmojo kėlinio jau pralaimi. Antrajame kėlinyje, norint dar turėti šansų pakovoti, reikia kardinaliai keisti žaidimą.

44 min. Deja.. 0:1. Grubi klaida gynyboje. Greitos kontratakos metu Ryanas Mmaee pasinaudojo vilniečių gynėjų neapdairumu, gavo kamuolį puikioj pozicijoje ir pelnė įvartį.

„Žalgiris“ atsilieka 0:1, o bendras rezultatas 0:3.

39 min. Vaizdas aikštėje išlieka toks pats, kaip ir mačo pradžioje. Abi komandos bando kurti, bet dažnai daro klaidas, kurios neleidžia susikurti išties puikių progų.

Trūksta elementaraus tikslumo.

26 min. Dar vieną progą smūgiu iš toli turėjo Jakubas Sylvestras. Deja, žalgirietis netikslus.

20 min. Abi komandos keliskart pabandė pabėgti į greitas atakas, bet pritrūko tikslumo.

8 min. „Žalgiris“ susikūrė ganėtinai pavojingą progą, tačiau Eddy Onazi smūgis skriejo pro šalį. Vilniečiai dar kelis sykius itin pavojingai kėlė nuo kampinio gairelės, bet gerai gynyboje sužaisdav vengrai.

Kol kas solidi Lietuvos klubo pradžia.

1 min. Susitikimas prasideda!