Sekmadienį Vilniuje vykusio antrojo „Velomaratono“ nugalėtojais absoliučiose moterų ir vyrų įskaitose tapo Roberta Pilkauskaitė ir Ramūnas Navardauskas.

23 metų uteniškė R. Pilkauskaitė 40 km distanciją (5 ratai po 8 km) įveikė per 59 min. 30 sek. Ji šiame maratone triumfavo antrą kartą. Antrąją ir trečiąją vietas užėmė vilnietės – atitinkamai Rasa Pocytė (+2.02) ir Laura Braziulytė (+4.06).

Vyrų varžybose pergalė atiteko iš Kvėdarnos kilusiam profesionalų komandos „Garmin–Cervelo“ nariui R. Navardauskui. 23 metų Lietuvos dviračių plento čempionato grupinių lenktynių nugalėtojas ir 2002 metų „Tour de France“ prizininkas Raimondas Rumšas finišavo susikibę rankomis, tačiau viena šimtąja sekundės finišo liniją anksčiau kirto šių metų „Tour de France“ dalyvis R. Navardauskas. Trečiąją vietą užėmė vokietis Saša Veberis (Sascha Weber, +1.11).

Ketvirtas liko Marius Bernatonis (+5.15), penktas – Vytautas Kaupas (+5.41), o šeštas – Darijus Džervus (+5.42).

Pirmasis šešetas dalyvavo šeštadienį Viljandyje (Estija) pasibaigusiose daugiadienėse lenktynėse „Baltic Chain Tour“.

Vyrų ir moterų varžybų prizininkams atiteko 5 tūkst litų. Piniginius prizus įsteigė Lietuvos dviračių sporto federacija.

Komandų įskaitoje nugalėjo Liuksemburgo komanda „Differdange“su broliais Vytautu ir Gediminu Kaupais.

Iš viso maratone – vaikų, mėgėjų ir sportininkų grupėse – buvo užsiregistravę beveik 4 tūkst. dviratininkų. Jie startavo ir finišavo prie Seimo rūmų.

„Metų sporto renginys 2010“ – „Velomaratonas“ – pernai pritraukė 2700 dviračių sporto entuziastų.

Velomaratonas (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)Velomaratonas (nuotr. Fotodiena.lt/K. Kavuolėlio)

Velomaratonas (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus) Dviese prieš „Maximą“ (nuotr. Fotodiena.lt/K. Kavuolėlio)