0

Sekmadienį sostinės gatvės priklausė daugiatūkstantinei dviratininkų miniai, susirinkusiai į gražiausią renginį dviratininkams „Velomaratoną 2011“. Tradicine „Velomaratono“ trasa, besidriekiančia Vilniaus senamiesčiu, trijuose atskiruose važiavimuose – vaikų, mėgėjų ir sportininkų – šiemet mynė apie 3500 lietaus nepabijojusių dviračių entuziastų.

„Metų sporto renginys 2010“ titulą turintis renginys, tradiciškai atidarytas 11 val. itin šventišku ir gražiu vaikų važiavimu. Visi vaikai startavo pirmais numeriais bei kartu nuvažiavo 2, 4 km „Rimi vaikų važiavimo“ trasa. Daugeliui jų, tai buvo pirmasis važiavimas maratone.

Kaip ir pernai, mėgėjų grupėje susibūrė didžiausias „Velomaratone“ užsiregistravusių dalyvių skaičius. Nors vaikų važiavimo metu pradėjęs lyti lietus kiek pasunkino važiavimo sąlygas, tačiau dauguma 24 km maratono distanciją įveikė be vargo ir nusiteikę šventiškai. Organizatorių teigimu, buvo itin malonu matyti tiek daug šviesių veidų bei džiugiai nusiteikusių dviratininkų.

„Dar niekada iki šiol Lietuva nebuvo mačiusi tiek daug dviratininkų vienoje vietoje. Visi susirinkusieji sukūrė nuostabią renginio aurą, buvo labai malonu matyti tiek daug pakiliai nusiteikusių žmonių, net ir lyjant. Nuoširdžiai – ačiū visiems. Visi kartu sukūrėme metų dviračių šventę Lietuvoje, tikiu, kad tai buvo reikšmingas įvykis visos šalies mastu. Gal kada „Velomaratonas“ taps Nacionaline švente?“, – šypsojosi renginio organizatorius Benediktas Vanagas.

Renginio dieną Nepriklausomybės aikštėje įsikūrusiame „Velomaratono miestelyje“ virte virė dviratininkų pasaulis, kurio pramoginėje-edukacinėje programoje aktyviai dalyvavo tiek maratono dalyviai, tiek ir žiūrovai. Renginio vedėjas Saulenis Pociūnas išdalino daugybę prizų, kurių tarpe – net du dviračius. Vieną jų laimėti buvo galima tapus „Swedbank“ slalomo rungčių nugalėtoju, o antrąjį, organizatoriai nusprendė įteikti vieninteliam visą „Velomaratono“ mėgėjų distanciją dviračių treniruokliu-šuniuku įveikusiam dalyviui.

„Velomaratone“ apdovanos dvi  mėgėjų komandos, originaliausia ir didžiausia. Originaliausios komandos nariams, maratone mynusiems su angelų apranga, įteikta „Delfi“ taurė. Didžiausiai komandai, kuria šiemet tapo pagrindinio renginio partnerio suburta „Swedbank“ komanda, atiteko Vilniaus miesto mero taurė.

Šių metų „Velomaratone“ sporto grupėje lenktyniavo visas Lietuvos dviračių sporto žvaigždynas. Absoliučios įskaitos nugalėtoju tapo Ramūnas Navardauskas, antrą vietą užėmė Raimondas Rumšas, o trečiąją – Sacha Weber. 80 km distanciją įveikę Lietuvos dviračių sporto elito atstovai priešpaskutiniame rate atsiplėšė nuo dviratininko iš Vokietijos ir simboliškai finišavo kartu.

Absoliučia moterų įskaitos lydere tapo Roberta Pilkauskaitė, antrąją vietą iškovojo Rasa Pocytė, trečiąją vietą – Laura Braziulytė.  Sporto komandos pirmąją vietą iškovojo Liuksemburgo ekipa „Differdange", su Vytautu ir Gediminu Kaupais priešaky.

„Velomaratono“ trasa driekėsi Gedimino prospektu, Šventaragio gatve, T.Vrublevskio g., Karaliaus Mindaugo tiltu, Žvejų g., Upės g., Vytauto g., A.Mickevičiaus g. per Žvėryno tiltą, A.Goštauto g. (su apsisukimu ties Baltuoju tiltu ir grįžimu atgal).