Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Kai nesusitvarko su dabartimi
Kai nesusitvarko su dabartimi
belieka skiedalioti apie ateiti, uzkuria niekam ir niekada po tiek metu nereikes atsiskaityti.
O čia ištrauka iš premjero Kubiliaus ateities vizijų, kurios paskutinis sakinys man tiktų. Tik abejoju, ar čia išeitis. -----*)KLAUSIMAS: Kokius tikslus artimiausiam dešimtmečiui ar dvidešimtmečiui turėtų išsikelti Lietuva taip, kad jie nepriklausytų nuo politinės konjunktūros?

-ATSAKYMAS: "Ambicija yra aiški – mes turime prisitaikyti prie globalios ekonomikos, sugebėti konkuruoti ir išnaudoti savo pranašumus. Mes dar negalime kalbėti apie „laimingą gyvenimą“, kaip skandinavai. Tačiau turime išnaudoti tai, kad esame vadinamojo Nordic-Baltic regiono dalis, turime kvalifikuotą darbo jėgą ir neblogą infrastruktūrą. Tam neužtenka plėtoti IT, kelti universitetų lygį, kurti ekonominius klasterius. Didžiausias iššūkis – keisti mūsų mentalitetą: ar mes norime tvertis tvorom dėl globalios konkurencijos baimės, ar atsiveriame. Pagrindas tam – švietimas, lavinimasis, mokymasis visą gyvenimą: nuo vaikų darželio iki paskutinių dienų".
.....A.Kubilius: Baltijos šalių visuomenių gebėjimas prisitaikyti prie krizių - unikalus.
Rytas Staselis, Žurnalas "Kelias"
2010 gegužės mėn. 2 d. 19:25
Toliau. Ar po 20 metų - 2030 ("dėl esminių Lietuvos ilgalaikės pažangos strategijos "Lietuva 2030" nuostatų ") metais mūsų Konstitucija nebegalios, jei siūloma įvesti naujas sąvokas: permainos, sumani ekonomika, kūrybinga ir dar pilietinė visuomenė, verslumas? Šiandien Konstitucijos 46 straipsnyje* akcentuojama: "privačios nuosavybės teisė", "asmens ūkinės veiklos laisvė", "iniciatyva". Ar Pažangos Taryba jau laiko, kad viskas jau daroma pagal Konstitucijos raidę? Aš manau, kad visi tie 3 dalykai nuolat paminami, ko pasekoje auga nedarbas ir emigracija.---


(*)IV SKIRSNIS
TAUTOS ŪKIS IR DARBAS

46 straipsnis
Lietuvos ūkis grindžiamas privačios nuosavybės teise, asmens ūkinės veiklos laisve ir iniciatyva.
Valstybė remia visuomenei naudingas ūkines pastangas ir iniciatyvą.
Valstybė reguliuoja ūkinę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai tautos gerovei.
Įstatymas draudžia monopolizuoti gamybą ir rinką, saugo sąžiningos konkurencijos laisvę.

Užsiseivinau,panagrinėsiu. Na kodėl tuščios Premjero Kubiliaus kalbos? Kaip ten Petras I kalbėjo apie bojarinus? Kad reikia leisti jiems pasisakyti, kad pasimatytų jų, dabartiniais lietuviškais politikos terminais kalbant, "sumanumas", "verslumas, "kūrybiškumas"... ir ttt. Beje, koks ryšys tarp šių sąvokų? Nepaaiškina. Arba kas yra "sumani ekonomika" pvz anglosaksuose? Neteko skaityti, nors domiuosi kasdien. Na, dėl kūrybingos visuomenės galima rasti analogų iš amerikiečio prof Floridos straipsnių. O šiaip domina klausimas: yra Lietuvoje kapitalizmas ar jau ne? Jei yra, tai kokia jo forma? O gal lietuviai nori sukurti naują kapitalizmo modelį, kokio pasaulis dar nematė?
Manau,kad tai - tuščios beprasmės kalbos.
Manau,kad tai - tuščios beprasmės kalbos.
Kubilius isties jau pradeda valdyt vien "pozityviais tekstais" - ir koks Breznevas. Kad tik uzdangstyti, kas vyksta realybeje. Kaip strutis - galva i smeli.
Blefas sita taryba.
Kas toje taryboje? Panasus turbut i Kubiliu;)
Reikėtų Kubiliui ne mąstyti apie ateitį, o nustoti nasikinti dabartį.Landsbergis maišą nešė, Kubilius atrišo, pilna Lietuvėlė ubagų priviso
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų