REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybės kontrolė nustatė, kad ministerijos ir kitos biudžetinės institucijos už pinigus teikia daugybę joms nebūdingų paslaugų: nuomoja pirtis ir kavines, plauna ir saugo automobilius. Pavyzdžiui, policija, teikdama saugos tarnybų paslaugas, uždirba 25 mln. Lt. Vyriausybės kancleris sako, kad šios paslaugos bus peržiūrėtos ir galbūt nutrauktos teikti.

REKLAMA
REKLAMA

Jei galvojate, kad Krašto apsaugos ministerija rūpinasi tik krašto apsauga, klystate. Valstybės kontrolės teigimu, ji teikia maitinimo, pirčių nuomos, biliardo, dviračių, teniso ir turistinio inventoriaus nuomos paslaugas.

REKLAMA

Ministerija teigia, kad sporto ir turizmo priemonės skirtos iš misijų grįžusiems kariams ir nuomojamos tik su jais atvykusiems šeimos nariams. Su pirtimi kurios, Krašto apsaugos ministerija nusifilmuoti neleido, yra kitaip.

„Pirtis yra gauta kaip palikimas iš sovietinės kariuomenės ir yra Nemenčinės gyvenvietėje, uždaroje teritorijoje, ir tiesiog naudojama kursų klausytojų, kurie atvažiuoja, laisvalaikiui“, – LTV naujienų tarnybai teigia Jūratė Raguckienė, Krašto apsaugos ministerijos valstybės sekretorė.

REKLAMA
REKLAMA

Teisingumo ministerijos Mokymo centras už pinigus siūlo ne tik išsiperti, bet ir boulingą pažaisti. Pirtį nuomoja ir maitinimo paslaugas teikia net Užsienio reikalų ministerija, tiksliau, jos ambasada Rusijoje.

Seimo kanceliarija, kurios uždavinys organizuoti sklandų parlamento darbą, už pinigus ne tik plauna, bet ir remontuoja automobilius. Tokią paslaugą galima gauti ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente.

O kultūros ministerijai pavaldus dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ be dainų ir šokių teikia mokamas autotransporto saugojimo aikštelėje paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Labai didelė dalis tų paslaugų susijusi ne su pagrindine tos įstaigos veikla, todėl jinai galėtų, drąsiai sakau, būti perduota vykdyti privačiam sektoriui“, – mano Valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė.

Valstybės kontrolierė sako, kad kai kurios biudžetinės įstaigos iš joms nebūdingos veiklos ir didelius pinigus užsidirba. Pavyzdžiui, Policijos departamentas, už pinigus saugantis privačius objektus.

„Policijos departamentas uždirba 25 mln. Lt tokių pajamų, jie yra gaunami už visiškai nebūdingas jam paslaugas – tai yra apsaugos policijos funkcijos“, – teigia R. Budbergytė.

REKLAMA

Anot jos, policijai nėra prasmės dirbti apsaugininkais. Valstybės kontrolė teigia, kad rūpindamiesi nebūdingų paslaugų teikimu, biudžetininkai rizikuoja eikvoti pinigus, laiką ir žmones netiesioginiams darbams.

„Premjero pavedimu, davėme nurodymą pateikti savo išvadas ir siūlymus. Galbūt biudžetinių įstaigų vadovai patys pasiūlys sugriežtinti tą tvarką, atsisakys konkrečių objektų ar teikiamų paslaugų. Ko nepadarys pačios ministerijos, siūlysim Vyriausybei“, – tikisi Vyriausybės kancleris Valdemaras Sarapinas.

Kanclerio teigimu, tai dar nereiškia, kad biudžetininkai bus priversti atsisakyti visų nebūdingų paslaugų. Anot jo, dėl kiekvieno objekto bus sprendžiama individualiai.

Kristina Jackūnaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų