REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

POZICIJA

REKLAMA

Pastarosiomis dienomis į „Pakruojo krašto“ redakciją skambina skaitytojai, reikšdami savo nuomonę dėl rajono valdžios organizuojamo Amatų, muzikos ir alaus festivalio.

REKLAMA
REKLAMA

Vieni valdžios sumanymą kritikuoja ir laiko užmaskuotu gyventojų skatinimu girtuokliauti, nes taip formuojama pozityvi nuomonė apie masinį svaiginimąsi alkoholiu.

REKLAMA

Kiti stebisi, kad perkantiems alų dar reikės nusipirkti bilietus ir taip leisti dar labiau pasipinigauti renginio organizatoriams.

Teigiama ir tai, kad alkoholio vartojimas – ne renginio organizatorių, o pačių geriančiųjų problema.

PRIEŠ

Kviečia renginį boikotuoti

Į redakciją atėjęs pakruojietis (pavardės prašė neskelbti) sakė sąmoningai apsisprendęs boikotuoti Amatų, muzikos ir alaus festivalį Pakruojo dvare. Jaunas vyras tai daryti kviečia ir kitus, kuriems nepriimtinas girtavimas ir su juo siejami renginiai.

REKLAMA
REKLAMA

„Neisiu į tokią vadinamą šventę ir kitiems sąmoningiems piliečiams siūlyčiau taip pat pasielgti. Renginys skirtas tik pasipelnyti iš silpnavalių, alkoholiui neatsispiriančių žmonių, užmaskuotai skatinti girtavimą, įtraukiant ir jaunimą. Juk net už įėjimą į alui skirtą zoną pinigų prašoma“, – apie svarbiausia laikomą renginio vietą sako redakcijos pašnekovas.

„Ar linksmai jausitės, matydami, kaip apsvaigę šio festivalio lankytojai mušis tarpusavyje, triukšmaus, ar persisotinus čia pat atsikratys išgerto alaus ir viso kito, kas skrandyje buvo? Ar bus linksma merginoms, kai jų vaikinai nebepastovės ant kojų, vaikams, kurių tėvai pievoje voliosis? Už ką mokėti einant į tokį renginį?" – klausia vyras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pakruojietis lygina festivalį su kaimyniniame Šiaulių rajone, Naisiuose, organizuojamomis šventėmis be alkoholio. Ir daro liūdną išvadą – rajono valdžiai rūpi ne žmonės, o pinigai, alkoholis ir jo verslas, nors Pakruojis jau ir taip vadinamas vienu iš labiausiai prasigėrusių rajonų. Juk valdžia nuolat mato žmones, besinešančius ne po vieną „bambalį“ ir kasdien sau „alaus šventes“ rengiančius.

„Argi ne mūsų išsirinktoji valdžia turi rūpintis piliečių gerove, galvoti, ką naudingo ir įdomaus visuomenei pasiūlyti, kad gėrimo nė nebereikėtų? Bet vos atsikratėme brukte bruktos alaus persigėrusių varnaėdų etiketės, valdžia sugalvojo alaus festivalį! O ar Pakruojo seniūnui, vienam šios „šventės“ organizatorių, patiktų, jei girtuokliais taptų bendradarbiai ar šeimos nariai?" – retoriškai klausia redakcijos pašnekovas.

REKLAMA

„Ne tik Valančius stengėsi lietuvius gelbėti iš girtuoklystės liūno. Iš vaikystės prisimenu, kaip dar sovietiniais metais šviesuoliai kunigai priimdavo parapijiečių įžadus gyventi blaiviai. Kaip per pamokslus ir bendraudami su tikinčiaisiais ragino atsikratyti gėrimo bei kitų tautą žlugdančių ydų. Kur toks rūpestis visuomene iš mūsų dienų dvasininkų? Ar Bažnyčia nebėra sielai, o tik religinių paslaugų biuras, kur sumokėjai – gavai sakramentus ir išėjai“, – svarsto pakruojietis.

Alaus ir vyno šventės – visame pasaulyje

Pakruojo dekanas Ričardas Rutkauskas mano, jog tik pats žmogus sprendžia, gerti ar ne.

„Svarstyti apie visuomenėje plintantį girtavimą teko ne kartą. Manau, kad jį sumažinti galima dviem būdais. Pirmiausia – apsunkinti alkoholio prieinamumą. Ir – mažinti socialines pašalpas: kad galintys dirbti žmonės negautų pinigų už dyką, bet juos užsidirbtų“, – sakė dekanas.

REKLAMA

R. Rutkauskas nemano, kad Amatų, muzikos ir alaus festivalį organizuojanti Pakruojo rajono valdžia demonstruoja toleranciją masiniam alkoholio vartojimui. Anot dekano, tokie renginiai – alaus, vyno šventės ar degustacijos – vyksta visame pasaulyje.

„Jei žmonės neturi vidinės kultūros, supratimo, kaip vartojamas alkoholis – tai ne valdžios, o pačių žmonių problema“, – teigė Pakruojo dekanas R. Rutkauskas.

„Pakruojo krašto“ inf.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų