• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV sudrebino dar vienas aukšto rango pareigūnų sekso skandalas. „Balsas.lt savaitė“ nusprendė apžvelgti žymiausius panašius atvejus ir išsiaiškinti, kodėl valdžios vyrai įkliūna dėl meilės nuotykių.

JAV sudrebino dar vienas aukšto rango pareigūnų sekso skandalas. „Balsas.lt savaitė“ nusprendė apžvelgti žymiausius panašius atvejus ir išsiaiškinti, kodėl valdžios vyrai įkliūna dėl meilės nuotykių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iki pat išaiškėjusio sekso skandalo dabar jau buvęs CŽV vadovas Davidas Petraeusas buvo laikomas iš esmės pavyzdingu pareigūnu, kuriam ateityje netgi buvo pranašauta galimybė kovoti dėl JAV prezidento posto. Šis aukšto rango pareigūnas turės atsisveikinti su šviesiomis karjeros perspektyvomis turės atsisveikinti. Tačiau šis atvejis yra toli gražu ne vienintelis sekso skandalas pasaulio politikoje. Kodėl valdžios vyrai rizikuoja savo aukštais postais ir karjera ir įklimpa į sekso skandalus? Ir kodėl skirtingose valstybėse ir kultūrose tokie skandalai vertinami skirtingai?

REKLAMA

Davidas Petraeusas su žmona Holly (nuotr. SCANPIX)Davidas Petraeusas su žmona Holly (nuotr. SCANPIX)

Krenta politikų galvos

D. Petraeuso istorija amerikiečių nenustebino. Skambiausias B. Clintono oralinio sekso incidentas ryškiausias, bet ne vienintelis. Pavyzdžiui, 2008 metais buvęs JAV generalinis prokuroras ir Niujorko gubernatorius Eliotas Spitzeris turėjo palikti savo postą dėl skandalo su prostitutėmis. Jo politinė karjera subyrėjo į šipulius.

Prancūzijoje plačiai visame pasaulyje aptarinėjamas Francois Hollande'o meilės trikampis nesutrukdė jam tapti prezidentu ir sėkmingai eiti savo pareigas. Tiesa, buvusiam Tarptautinio Valiutos Fondo vadovui Dominique'ui Strauss-Kahnui, laikytam pagrindiniu pretendentu į šalies prezidento postą, sekso skandalai visiškai sunaikino politinę karjerą.

REKLAMA
REKLAMA

Po daugybės audringų vadinamųjų „bunga bunga“ vakarėlių su jaunomis prostitutėmis nemalonę užsitraukė ir nepaliečiamu jautęsis skandalingasis Italijos premjeras Silvio Berlusconi. Dabar jau buvęs politikas buvo tiesiog užtampytas po teismus ir turėjo palikti savo postą. Jam gresia kalėjimas.

S. Berlusconi bus teisiamas už seksualinį ryšį su nepilnamete iš Maroko (nuotr. SCANPIX)S. Berlusconi bus teisiamas už seksualinį ryšį su nepilnamete iš Maroko (nuotr. SCANPIX)

Kai kurie didžiuojasi

Čekijoje 2008 metais, praėjus mėnesiui po savo perrinkimo šalies prezidentu, Vaclavas Klausas prisipažino dėl romano su jauna lėktuvo stiuardese. Vėliau paaiškėjo, kad tai netgi nebuvo vienintelis prezidento meilės nuotykis. Tačiau čekai ant prezidento nepyko. Laikraščiuose buvo konstatuota: žmonės žavisi savo prezidentu, nes meilužė yra tikro vyro požymis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Buvęs Izraelio prezidentas Moshe Katsavas savo meilės nuotykių vaisius valgo kalėjime, kuriame atlieka 7 metų laisvės atėmimo bausmę. 2007 metais jam teko pasitraukti iš prezidento posto po to, kai jį užgriuvo kaltinimai seksualiniu priekabiavimu ir išprievartavimu. M. Katsavas susilaukė visiško visuomenės pasmerkimo.

M. Katsavas (nuotr. Elta)M. Katsavas (nuotr. Elta)

Politikai – tarsi patinai

Tie, kurie rizikuoja, linkę manyti, kad kontroliuoja savo likimą, mano JAV psichologas Frankas Farley. Savybė rizikuoti yra tokių žmonių lyderio savybių pagrindas. Be to, lyderiams gali būti būdingas ir jausmas, kad jiems viskas leidžiama. „Valdžia ir sėkmė žmonėms suteikia neliečiamybės pojūtį. Daugelis žmonių, panašių į D. Petraeusą, neįtikėtinai daug dirbo, ir iš tiesų ji turi kuo didžiuotis, nors kasdien jų laukia tik naujas įtemptas darbas. O kur atlygis? Jie gali meilės intrigoje įžvelgti seniai užtarnautą atlygį“, – aiškina psichologas.

Tačiau yra ir kitų nuomonių. Valdžios žmonės kartais veikia tarsi aukšto rango patinai, kurių atributas – daugiau patelių, mano lietuvių psichologas Olegas Lapinas. Pasak jo, net ir mūsų dienomis santykiuose tarp žmonių iki šiol galima galima rasti hierarchinio mąstymo likučių, pavyzdžiui, suskirstymą į rangus: valdžia, „bosas“, turtingieji. „Nors demokratinėje visuomenėje turėtų galioti moralės normos, įstatymai, vis dėlto neretai šioje terpėje iki šiol atsispindi ir archaiški biologiniai dėsniai, pagal kuriuos aukšto rango patinai turi turėtų daugiau patelių“, – mano ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų