Jonas Valančiūnas turėjo praleisti keletą rungtynių NBA, tačiau Memfio „Grizzlies“ (31/28) vidurio puolėjo tai iš vėžių neišmušė.

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį „grizliai“ išvykoje 120:113 (23:20, 35:27, 32:31, 30:35) palaužė Portlando „Trail Blazers“ (32/28).

Tris mačus dėl smegenų sukrėtimo protokolo praleidęs J. Valančiūnas į aikštę grįžo galingai – 21 taškas, 10 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai, du perimti kamuoliai ir dvi asmeninės pražangos.

„Centras“ iš Utenos pataikė tris tritaškius iš keturių bandymų. Lietuvis pakartojo savo pataikytų tolimų metimų rekordą – tiek pat jis buvo įmetęs dar du kartus.

„Grizliai“ sužaidė antras rungtynes prieš „Blazers“ iš eilės bei abejose triumfavo. J. Valančiūno klubas varžovams įrašė penktą nesėkmę iš eilės. Taip pat, ekipos yra Vakarų konferencijos kaimynės: „Blazers“ – septinti, „Grizzlies“ – aštunti.

„Grizzlies“ pirmavo didžiąją dalį rungtynių, o po pertraukos pranašumo išvis nepaleido. Didžiausią atžymą J. Valančiūno ekipa pasiekė trečiajame kėlinyje – 76:60.

Paskutinėmis rungtynių akimirkomis „Blazers“ spurtavo ir likus mažiau nei minutei priartėjo per tritaškio atstumą (114:111). Visgi svarbiu momentu Ja Morantas baudas realizavo idealiai, o Damianas Lillardas šeimininkų neišgelbėjo.

„Trail Blazers“: CJ McCollumas 27, Damianas Lillardas 23, Normanas Powellas 17, Jusufas Nurkičius 16 (19 atk. kam.), Carmelo Anthony 12 taškų.

„Grizzlies“: Ja Morantas 28, Jonas Valančiūnas 21, Dillonas Brooksas 18, Kyle‘as Andersonas 16, Brandonas Clarke‘as 10 taškų.