REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vagys nusitaikė į „britus“

Įrenginio pagalba „Range“ ar „Land Roveriai“ nuvaromi per pusę minutės

Latvijoje per savaitę buvo pavogti du visureigiai – „Range Rover Evoque“ markės automobiliai. Atrodo, jog tai dar ne epidemija, tačiau draudikai roverių savininkus įspėja būti budresniems.

REKLAMA
REKLAMA

Vietiniai vagys

Vertėtų priminti, kad Sankt Peterburge per paskutines 3 savaites buvo pavogti net 46 „Range Roveriai“. Įtariama, jog tai galėjo būti specialus užsakymas.

REKLAMA

Latvijoje du 2012 metų gamybos „Land Rover Evoque“ markės automobiliai pavogti vienas po kito: vienas naktį Rygoje, kitas – Marupėje. Abiejuose visureigiuose buvo įrengta tik gamyklinė signalizacija, abu automobiliai drausti. Tokių automobilių kaina Latvijos rinkoje – 30 000 latų (apie 150 000 litų).

Kaip pranešė Rygos rajono policijos atstovas Tomas Sadovskis, vieną automobilį pavyko surasti. Operacijos detalės neatskleidžiamos, tačiau aišku, jog „dirbo“ vietiniai vagys. Dabar kriminalistai bando nustatyti, kaip jiems pavyko įveikti durų spynelę ir signalizaciją, ir ar tie patys ilgapirščiai susiję ir su kito visureigio vagyste.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak draudimo kompanijos „Balta“ atstovės spaudai Ilzės Rasos, draudikai įsitikinę, kad vagystės Latvijoje tiesiogiai susijusios su tokių pačių automobilių vagystėmis Piteryje. Braižas ir naudotos įsilaužimo į automobilį priemonės – identiškos.

„Range Rover“ automobiliai nėra populiarus grobis automobilių vagišiams. Sprendžiant iš draudimo išmokų, populiariausi yra: BMW, Toyota ir Audi. Ketvirtą vietą užima Volkswagenas,– padėtį aiškina daudimo kompanijos atstovė. – Tačiau mes palaikome ryšius su užsienio kolegomis, todėl žinome, kad šiuo metu Sankt Peterburge vagys tiesiog medžioja „Range Roverius“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujas įrenginys

Kaip praneša internetinė svetainė „Peterburgo vairuotojas“, iki 2013 metų pradžios nei „Land Roveriai“ nei „Range Roveriai“ automobilių vagysčių mieste prie Nevos statistikoje beveik nefigūravo. Per pernai metus jų buvo nugvelbta maždaug 10. Tačiau šių metų pradžioje paklausa šiems „britams“ smarkiai išaugo.

Vien per sausį buvo pavogta 14 roverių, o kovą – dar 25 šios markės automobiliiai išgaravo nežinoma kryptimi. Taigi, jei anksčiau „Range Roverių“, pavogdavo 1-2 per mėnesį, tai dabar jie ėmė dingti po 2 kiekvieną dieną.

REKLAMA

Piterio draudėjai svarsto dvi priežastis. Pirma – vagys gavo užsakymą. Ne paslaptis, kad didžioji dauguma šiame mieste pavogtų automobilių „nusėda“ Kazachstane. Maždaug jau 5 metų šioje šalyje „nuvarinėtojams“ lengva vogtus visureigius ir legalizuoti, ir brangiai juos parduoti. Iki šiol Kazachstane lyderiavo „Toyota Land Cruiseriai“. O „Range Roveriai“ buvo laikomi ne itin patvarūs ir neptikimi važinėjimui Kazachstano stepėse. Bet matyt skonis pasikeitė...

Antra. Kalbama, jog juodojoje rinkoje pasirodė įrenginys, kurio pagalba akimirksniu galima įveikti standartinę šių automobilių sistemą, saugančią nuo vagių įsilaužimo. Kovos su automobilių vagystėmis skyriaus ekspertas Sergejus Žukovas patvirtina, jog toks įrenginys ištikrųjų yra. „Jį pagamino Maskvoje, o Piterio vagys jį sėkmingai išbandė, – paaiškino ekspertas. – Žinoma, dirba tie, kurie gali už tokį prietaisą sumokėti 8000 dolerių. Šio įrenginio pagalba „Range“ ar „Land Roveriai“ nuvaromi per pusę minutės“.

REKLAMA

Pasirodo, jog paklausūs pasidarė ir „Jaguarai“, kuriuos paskutiniu metu imta aktyviai „nuvarinėti“. Anksčiau šių automobilių juodojoje rinkoje nebuvo įmanoma parduoti.

Beje, tiek policija, tiek draudėjai pastebi, jog visuose, paskutiniu metu pavogtuose „Land“ ir „Range Roveriuose“, nebuvo įrengtos papildomos apsaugos nuo vagių priemonės, pvz., palydovinės saugos sistemos.

„Paskirstymo“ punktas

Ekspertai tvirtina, kad Peterburge pavogtą automobilį realiai galima surasti per trejetą dienų: būtent tiek laiko vagys užtrunka, kol pakeičia automobilio numerius, kol iškala naujus techninius duomenis agregatuose, kol padaro naujus dokumentus, kad automobilis kelyje nesukeltų įtarimų. Kai visa tai sutvarkoma, automobilis skubiai išvažiuoja iš to regiono, kuriame jis buvo pavogtas. Kriminalistų duomenimis, pavogti visureigiai iš Peterburgo į Kazachstaną važiuoja per Vologdos ir Žemutinio Naugardo sritis tolyn į pietus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Draudėjai tikisi, jog galbūt kurį nors iš pavogtųjų visureigių – „Range Roverių“ – sulaikys minėtų sričių kelių patruliai. Tuomet būtų galima atsekti gaujos, vagiančios šiuos automobilius, pėdsakus. Surasti pavogtą automobilį Latvijoje yra sunkiau – policija tam turi žymiai mažiau laiko. Populiariausia „nuvarytų“ automobilių slėpimo kryptis – Lietuva. Kaip neseniai žurnalistams paaiškino Rygos regiono 3-ojo skyriaus 2-ojo policijos biuro viršininkas Denisas Cvetkovas, Lietuva yra tarsi pavogtų automobilių paskirstymo punktas.

REKLAMA

Būtent Lietuvoje yra nutariama, kuri mašina važiuos į Rytus, į Rusiją, į Kazachstaną, o kuri – į Vakarus. Tarkim, Vokietiją...

Šiuolaikiniai vagys visai nesivargina tuoj pat perkalti mašinos numerių. Išvežti iš Latvijos automobilį visai nesunku. Svarbiausia – neskubėti jos „varyti“ į Rusiją.

„Patogiausia trasa pavogtiems automobiliams „varyti“ – Pskovo kelias, – paaiškino D. Cvetkovas. – Kontrolė pasienyje su estais – minimali. Juk kaimynai estai tikrai nesiims rimtai tikrinti mūsų automobilių. Na, kartais dar pasižiūrima į techninį automobilio pasą. Niekas, ko gero, nė nesivargins tikrinti automobilio indentifikacinio numerio ar kitų mašinos agregatų numerių autentiškumo“.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų